2410
2553
عنوان

واقعا بارداری چند هفته است؟

72229 بازدید | 8 پست
سلام . من که دیگه گیج شدم هر جا میرم یه تاریخ جدید برای زایمان میگن . اکثرا برای زایمان سزارین بارداری تا چند هفته طول میکشه؟ اگر تجربیاتتون رو بگید میتئنه کمک خوبی برای همه باشه. ممنون

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2720
ببین عزیزم بچه از هفته سی و شش کاملا رسیده است و دیگه رشد فیزیکی نمی کنه فقط رشد قدی و وزنی می کنه . ولی برای این که رشد قدی و وزنی اش هم کامل بشه و بچه لاغر و ریزی به دنیا نیاد تاهفته سی و هشت معمولا صبر می کنن یعنی دو هفته زودتر از زمان زایمان طبیعی .
حالا بعضی از دکترها عقیده دارن که بچه هرچی بیشتر از هفته سی و هشت بمانه یعنی تا آخر هفته سی و نه بهتر هست ولی بعضی از دکتر ها عقیده ندارن و وقتی می بینن جنین خوب وزن گرفته یعنی تا هفته سی و هشت سه کیلو شده نیازی نمی بینن که بیشتر بمونه و وقت عمل رو اون موقع می دن .

پس نرمالش هفته سی و هشت برای سزارین . و هفته چهل برای طبیعی بهترین زمان هست .
بارداری 40 تا 42 هفته است .البته تو ایران تا 40 میگیرن.اگر شرایط اضطراری و خاصی پیش نیاد باید تا 40 صبر کرد.من اخر هفته 40 زاییدم.سزارین شدم چون بچم نچرخیده بود کیسه ابم پاره شد
من هم 5فروردین زایمان میکنم البته طبیعی ،ولی دکترم گفت میتونی هفته 38هم سزارین کنی ولی به خاطر اینکه دخملم پلاک 93 بخوره درد زایمان و به جون میخرم تا 5 فروردین.توی کلاسای زایمان گفتن بهترین موقع واسه سزارین هفته 39 چون ریه بچه کامل میشه و نیازی نیست بچه بعد از تولد توی بخش مراقبت های ویزه بستری شه
2714