2733
2734
سلام
من یه پسر 14 ماهه دارم. بعد از زایمانم تا 9 ماه پری نشدم و وقتی که شدم خیلی نا منظم بود و الان حدود سه ماهه که لکه بینی دارم . دکترم برام سونو نوشت و گفت که تخمدان پلی کیستیکه. بهم قرض یاسمین داده. راستش من امروز اومدم و یکم تو گوگل سرچ کردم و خیلی نگران شدم. می خواستم ببینم کسی این مشکل رو داره. آیا قابل درمانه؟ چون دکترم گفت باید حداقل 6 ماه قرص بخورم
اگه تجربه ای دارین ممنون میشم در اختیار منم بزارین
ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﻣﻦ ﻣﺜﻞ ﮔﻨﺪﻣﻨﺪ ، ﯾﻌﻨﯽ ﯾﻪ ﺩﻧﯿﺎ ﺑﺮﮐﺖ ﻭ ﻧﻌﻤﺖ ، ﻧﺒﻮﺩﻧﺸﺎﻥ ﻗﺤﻄﯽ ﻭ ﮔﺮﺳﻨﮕﯽ ﻭ ﻣﻦ ﭼﻪ ﺧﻮﺷﺒﺨﺘﻢ ﮐﻪ ﺯﺭﺩﯼ ﺧﻮﺷﻪ ﻫﺎﯼ ﮔﻨﺪﻡ ﺩﺭ ﺍﻃﺮﺍﻓﻢ ﻣﻮﺝ ﻣﯿﺰﻧﺪ
فرانک جان من هم همین مشکل رو دارم. دکترم گفت تقریباً 65% خانمها این مشکل رو دارند و اصلاً هم جای نگرانی نیست. ولی اگر شما قصد داری برای بار دوم باردار بشی فکر کنم که نباید یاسمین بخوری. چون یاسمین یه نوع قرص ضدبارداریه. من چون میخواستم باردار بشم دکتر بهم متفورمین داد.
ممنونم شادی جان.
دکترم ازم پرسید که قصد بارداری داری یا نه؟ خودم گفتم نه و بهم یاسمین داد.
ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﻣﻦ ﻣﺜﻞ ﮔﻨﺪﻣﻨﺪ ، ﯾﻌﻨﯽ ﯾﻪ ﺩﻧﯿﺎ ﺑﺮﮐﺖ ﻭ ﻧﻌﻤﺖ ، ﻧﺒﻮﺩﻧﺸﺎﻥ ﻗﺤﻄﯽ ﻭ ﮔﺮﺳﻨﮕﯽ ﻭ ﻣﻦ ﭼﻪ ﺧﻮﺷﺒﺨﺘﻢ ﮐﻪ ﺯﺭﺩﯼ ﺧﻮﺷﻪ ﻫﺎﯼ ﮔﻨﺪﻡ ﺩﺭ ﺍﻃﺮﺍﻓﻢ ﻣﻮﺝ ﻣﯿﺰﻧﺪ

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

سلام فرانک جون. واسه تأیید ابتلا به تخمدان پلی کیستیک یه سری علائم باید وجو داشته باشه از جمله : قاعدگی های نامنظم، پرموئی، آکنه و افزایش وزن. یافته های سونوگرافی خیلی اختصاصی نیستن و ممکنه نمای موجود در سونوگرافی این بیماران در 30% زنان طبیعی هم وجود داشته باشه. پس سونوگرافی شما به تنهایی نمیتونه ابتلا به تخمدان پلی کیستیک رو ثابت کنه. باید یه سری آزمایش خون هم بدی که در اون سطح بعضی از هورمونها مثل تستستورون ،FSH, LH چک بشه. بیماران مبتلا معمولا چاق هستند.
از یه طرف دیگه باید این هم در نظر داشته باشی که معمولا تا مدتی بعد از زایمان پریودها نامنظمند.
پس به نظر من خیلی نگران نباش. بیشتر پیگیری کن و حتی اگه تخمدان پلی کیستیک هم باشه درمان داره
2731
نازنین جان خیلی ممنون از جواب کاملت
راستش من نه چاقم نه موی زاید دارم و نه آکنه
فقط پری نامظم دارم البته اونم بعد از زایمانم اینطوری شدم
توی سونوم نوشته بود که فولیکول های متعدد ریز در هر دو تخمدان رویت شد که مطرح کننده disfunction of ovey می باشد. ولی نوشته حجم و اندازه تحمدان ها طبیعیه
فرانک من بعید میدونم که که تو تخمدان پلی کیستیک داشته باشی. چون بقیه علائمشو نداری. همونطور هم که گفتم در 30% زنان طبیعی هم ممکنه این نما در سونوگرافی دیده شه. البته شاید مهمترین عارضه این بیماری ناباروری باشه که خدارو شکر شما فعلا یه نی نی داری. پس نگران نباش ولی واسه اطمینان بیشتر حتما پیش یه متخصص زنان برو
خیلی ممنونم نازنین عزیزم.
امیدوارم هرچی از خدا می خوایی بهت بده
بوسسسسس
2740