2703
2553
سانی جان شما مشکل چندان زیادی ندارید . فقط این نتیجه ای رو که نوشتی کمی درهم ریخته شده اما آنچه که پیداست شوهر شما با ادامه درمان ممکنه کاملا خوب بشه فقط باید علت اینکه حرکت اسپرم ها کمی ضعیف هست رو پیدا کنی .
درمان را ادامه دهید سپس آزمایش دوباره . البته میدونم این آزمایش ها برای مرده ها خیلی عذاب آوره !
اگه کمی وضعیت شوهر شما بهتر شد یک IUI ساده انجام دهید اگر نتیجه گرفتید که خیلی خوب اگر نگرفتید بلافاصله ماه بعد دوباره IUI کن . اما زیاد ادامه نده اگه با دوبار IUI جواب نگرفتی بهتره که دیگه وقت و پول خودت رو هدر ندی یکراست برو سراغ روش های پیشرفته تر و البته پر هزینه تر مانند IVF و ICSI یا همان میکرو . البته من بعید میدانم کار شما به میکرو بکشه . شما نهایت با IVF بوسیله یک پزشک خوب باردار خواهی شد .
فقط یادت باشه هر جایی این کار رو نکنی برو پیش دکتر فدائیان تا تو بخش نازایی بیمارستان مهر این کار رو برات انجام بده .

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

مریم جون اگه مشکلات پیش بینی نشده ای رخ نده کل هزینه ها بین سه تا چهار میلیون میشه که بستگی به داروهایی که نیاز داری و اینکه کجا این کار رو انجام بدی ممکنه بالاتر هم بره .
بعضی هم که از شهرستان به تهران می آیند هزینه بیشتری رو باید تحمل کنند .
2720
مریم جون من فکر میکنم که مراکز ناباروری سرسام آوره . اول من تصمیم داشتم در این مراکز این کار رو انجام بدم اما برای من که برنامه ریزی می کنم خیلی سخته که یه روز برم این نباشه یه روز اون ! یه بار به من گفتند برو یکشنبه بیا یکشنبه که رفتم گفتند دکتر نمیاد برو چهارشنبه یه سر بزن ! مگه اینطوری میشه ؟؟ به همین خاطر دکتر افسانه فدائیان رو که در مرکز ناباروری بیمارستان مهر این کار رو انجام میده انتخاب کردم که از همه نظر راضی هستم . دکتری هست که بسیار مرتب و منظم کارها رو انجام میده و همیشه بجز روزهای دوشنبه و پنجشنبه و روزهای تعطیل تو مطبش حاضره ! فقط باید هر کاری که میگه انجام بدی همین !
مهشید جون پس نظر شما اینکه ما پیش هیچ دکتر دیگه ای نریم و فعلا همین داروهارو مصرف کنیم البته بگم که من در شهرستان هستم و آمدن به تهران برام یکم مشکله ببخشید عزیزم کسی بوده که با مصرف همین داروها نتیجه گرفته باشه با توجه به اینکه من خودم هیچ مشکلی ندارم
غریبه جون شما این داروها رو مصرف کن و بعد دوباره آزمایش بده . اگر باز هم ایراد داشت بهتره بیای تهران و مشکلاتش رو قبول کنی . من نمیدونم تو شهر شما چه دکترهایی هست ولی تهران رو میشناسم و مطمئن باش کاری که اینجا انجام میشه اونجا به هیچ عنوان صورت نمیگیره .
2714
مهشید جون یه بار دیگه مینویسم.
volume 2.5ml normal range >2ml

ph 8
motile 40-45% normal range 50%
sperm count 52million/ml normal range 60-150
abnormal forms 25-30%
viscosity normal
W.B.C 6-7
ep cells 5-6
عزیزم میشه بگی من اگه دارو مصرف کنم حامله میشم؟وضعیت شوشوم چه جوریه؟تو رو خدا راستشو بگو.مرسی l
سانی جان اینطور که من می بینم وضعیت زیاد بدی نیست ! با داریو باید رفع بشه . میزان و حجم کل منی نسبتا خوب بوده . حرکت اسپرم ها کمی کمتر از میزان نرمال هست تعداد اسپزم ها هم از میزان نرمال کمتر هست که حدود 30 درصد آنها هم غیر نرمال بودند , .... خلاصه وضعیت زیاد بدی نیست و باید با دارو حل بشه اگه نشه باید بررسی جدی تری صورت بگیره .
البته مهشید جان من یکبار دیگه آز رو بصورت زیر پست میکنم که رویت آن راحت تر باشه
همسرم واریکوسل داشته و دو بار عمل کرده و تعداد و حرکت اسپرمش سیر نزولی داشته و 19 ساله که ازدواج کردیم و برای بار اول سال گذشته IVF کردیم و من باردار شدم ولی بدلیل نارس بودن اسپرم شوشوم ، قلب جنین تشکیل نشد و سقط شد و دکتر پویان داروهایی جهت بالا رفتن اسپرم همسرم تجویز کردن که با خوردن یک ماه و نیم از دوره سه ماهه، ایشون آز دادند و نتیجه به صورت زیر میباشد :
liquefaction=30 min /
viscosity= normal/
volume=2.5/ph=7.5/
sperm count=5.6 mil/
rapid progressive motile(a) =5/
slow progressive motile (b) =5
non progressive motile (c) =10
non motile (d) = 80
aggregation = negative
morphology:
normal=70
abnormal=30