2733
2739
من کانادام اینجا یه بروشور بهم دادند که میگفت کدوم ماهی‌‌ها رو بخورید کدوم‌ها رو کم بخورید و کدوم‌ها رو اصلا نخورید. سالمون و تیلاپیا رو یادمه میشد زیاد خورد. ماهی‌ تن هم تازش رو اصلا نباید خورد ولی‌ کنسروش رو میتونید زیاد بخورید (مثل اینکه تو پروسه کنسرو شدن جیوش رو از دست میده). فکر می‌کنم هنوز اون بروشور رو دارم اگه پیدا کردم میام لیست کامل رو براتون میزارم
ممنون دوستان خوبم.
اینجا ایرانه و از این بروشور موروشورا خبری نیست. دکترام اکثریت قریب به اتفاق بازاری شدن.
وقتی زنگ میزدم به واحد پاسخگویی کلینیک ناباروری انقدر با لحن خشن و بدی باهام صحبت میکردن که هر دفعه گوشی رو میزاشتم گریه میکردم.
دفعه قبل که سقط کرده بودم خیلیییی حالم بد بود وقتی زنگ زدم گفتم داروهامو قطع کردم انقدر باهام بد برخورد کردن که پشت تلفن زدم زیر گریه...گفت خانم چرا داری گریه میکنی؟ گفتم خب دارم سقط میکنم. بعد ده سال باردار شدم حالا دارم سقط میکنم. طبیعیه عصبی باشم.
اینجا ایران است. برای احساسات و عواطف انسانی هیچکس ارزشی قائل نیست.....

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

این هم لیست ماهی‌‌های مجاز :

ماهی قزل آلا در تمام اشکال، به جز از دریاچه های بزرگ
�ماهی قزل آلای پرورشی
�ساردین
�Herrings
�Pilchards
�گربه ماهی پرورشی، باس و تیلاپیا
�ماهی کاد
�ماهی روغن کوچک
�ماهی ماهی
خرچنگ، میگو، حلزون اسکالوپ، صدف خوراکی، گوشت صدف، صدف، خرچنگ
ماهی آزاد (سالمون )
پولاک
گربه ماهی
ماهی کاد
کنسرو ماهی تن یک انتخاب خوب دیگر است.
2728
ممنون پس ظاهرا مشکلی نیست. فقط اینو هم بخونین:

در ادامه به بعضی از غذاهایی که مصرف آن در دوران بارداری ممنوع است، اشاره می شود و علت ممنوعیت آن نیز ذکر خواهد شد.

1- نیزه ماهی، کوسه ماهی، تاج ماهی، ماهی ماکرل، ماهی تونا کنسرو شده.این ماهی های بزرگ ساکن در بندرگاه ها حاوی مقدار فراوان متیل سرب می باشد که این ماده فلزی باعث رشد مغز و سیستم عصبی کودکان می شود. همچنین ماهی سالمون، میگو، ماهی پالاک و گربه ماهی نیز باید به مقدار محدود مصرف شود.
2- ماهی رودخانه ای، دریاچه و جویبار و یا هر جانور آبی دیگر ممنوع است. آنچه به عنوان سرگرمی توسط قلاب ماهیگیری بدست می آید ممکن است حاوی باکتری یا مواد شیمیایی باشد. بنابر این بهتر است ماهی از محل هایی دیگر تهیه شود که سلامت آن تضمین شده باشد.
3- گوشت ، مرغ و غذاهای دریایی خام یا بدون طبخ کامل: غذاهایی حیوانی که کامل طبخ نشده ، ممکن است حاوی باکتری ها و ویروس های فراوانی باشد. بنابر این طبخ کامل آن لازم است. در مورد تخم مرغ و سایر تخم ها نیز به همین ترتیب باید طبخ کامل شود.
4- هات داگ(سوسیس) و گوشت های ساندویچی مثل ترکی، سوسیس دودی و...زیرا این غذاها مستعد نوعی باکتری هستند که ممکن است موجب سقط جنین ، مرده زایی و سایر مشکلات شود.
اینم لینکش:http://www.salamatnews.com/viewNews.aspx?ID=14647&cat=5
2738

انواع خاصی از ماهی‌ها وجود دارند که به خاطر بالا بودن سطح جیوه در آنها باید در دوران بارداری از خوردن آنها پرهیز شود زیرا باعث اختلال در مغز و تاخیر در رشد اندام‌های جنین می‌شود که کوسه ماهی، اره ماهی، شمشیر ماهی، ماهی خال خالی، ماهی اسقومری، سفره ماهی و نیزه ماهی از جمله آنها هستند. البته بهترین راه، استفاده از ماهی‌هایی است که سطح جیوه در آنها پایین است مانند ماهی پهن و کولی.