2737
2734
عنوان

حاضر جوابی

21715 بازدید | 52 پست
من چه کار کنم حاضر جواب باشم جایی که داره بهم بی احترامی میشه باز هم فقط نگاه می کنم خییییلیییییی دوست دارم بتوونم جواب بدم جالبه که بعدا که قضیه تمام شده کلی جواب میاد تو ذهنم ولی چه فایده داره

موضوع قابل توجه اینکه به من میگن تو سیاست داری جواب نمی دی دیگه نمیدونند که از درون چقدر داغون می شم.
اینا مهارتهای اکتسابیه باید تمرین کنی منم همینطور بودم توی تنهایی های خودم مسائل رو برای خودم مرور میکردم و کم کم تمرین کردم که شهامت این کارو داشته باشم الان تا حدود خیلی خیلی کمی میتونم ولی هنوز هم راضی نیستم

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728
باید خیلی محترمانه جواب بدی-یعنی چی دیگران بهت یه چیزی بگن و ما هیچی نگیم و فقط نگاه کنیم؟آخه میدونی بعدش خودمون عذاب می کشیم که خیلی ببخشید خودم رو میگم که من احمق چرا جواب ندادم ؟باید اینو می گفتم باید اونو می گفتم --- درسته شاید همون لحظه واقعا ندونی چی بگی ولی باید کم کم تمرین کنی که ایشالا بتونی جواب بدی -البته این رو هم بگم که منم همیشه جواب واسم نمیاد که همون موقع بگم ولی بعدش یه جوری به شخص مقابلم به طور مستقیم می فهمونم که ناراحت شدم و کارتون صحیح نبوده -
مادر شوهر من خیلی زن خوب و فهمیده ای هست ولی به قول خودش مادر شوهره دیگه گاهی یه حرفی میزنه-
یه روز خونه ی ما مهمون بودن چون ما توی یه شهر دیگه ای هستیم ( بنا بر موقعیت شغلی من و همسرم ) هر موقع که مهمون ما هستند چند روز میمونن-خلاصه تا ظهر سر کار بودم همسایمون اومد خونمون کمک من که با هم سریع کارام رو انجام بدم خلاصه دوستم شربت درست کرد من جارو زدم و.... تمام شد و رفت -مهمونا که رسیدن من شربت ریختم واسشون و بردم بعد اومدم توی آشپزخونه که به شامم برسم شنیدم که مادر شوهرم رو به برادر شوهرام و پدر شوهرم گفت : آنیل هر چی شکر داشته ریخته توی این شربت حالا یواش هم می گفت که من نشنوم -خیلی ناراحت شدم گفتم جای دستت درد نکنه اینجوری هم میگه-خلاصه لیوانا رو جمع کرد آورد آشپزخونه گفت دستت درد نکنه خوشمزه بود منم گفتم نه انگار من هر چی شکر داشتم توش ریختم -آخه دوستم اینجا بود اون شربت رو درست کرد شما ببخشید.واااااااااااااااااااااااااااااییییییییییییییییییییییییی اون که به حساب خودش یواشکی گفته بود اینقدر بهم خورد که خدا میدونه بیچاره داشت سکته می کرد تا چند روزی هم که خونمون بودن روش نمیشد تو چشمام نگاه کنه.
عزیزم به نظر من بهترین کار رو می کنی که جواب نمی دی...جواب کسی رو ندادن از بد تا فحش برای طرف مقابلت بدتره....این نشون دهنده اینه که تو خودت رو تا حد اون شخص پایین نمیاری و خیلی از اون بالاتری...اصلاً یعنی افتخار نمیدی باهاش دهن به دهن بشی...به نظر من حاضرجوابی کار زنای توی کوچه است....اصلاً خودت رو تا حد دیگران نباید بیاری پایین..اون وقت که دیگه تو هم میشی مثل اون...
یه خانم اصبل اصلاً باکسی دو به دونمی کن...
امام علی(ع) در نامه ای خطاب به مالک اشتر: ای مالک!شباهنگام کسی را در حال گناه دیدی صبح به آن چشم نگاهش نکن، شاید سحرگاه توبه کرده باشد و تو ندانی!
خوب آنیل جان عزیزم چرا ناراحت شدی...بنده خداچیزی نگفته که...مادرت بود هم همین رومیگفت...چرامادر شوهرامون رو از مادر های خودمون جدا می دونیم ...همین به نظرم خودش باعث کدورت واختلاف میشه...چون حرفاشون خیلی بهمون بر میخوره
امام علی(ع) در نامه ای خطاب به مالک اشتر: ای مالک!شباهنگام کسی را در حال گناه دیدی صبح به آن چشم نگاهش نکن، شاید سحرگاه توبه کرده باشد و تو ندانی!
2738
ندا جون باورت میشه من با مادر شوهرم خیلی صمیمی هستم حتی خدا شاهده بعضی از حرفام رو شاید به مامانم نگم ولی به اون میگم چون با هم دوستیم ولی آخه ندا جون من دوست دارم هر کس هر چی می خواد بگه به خودم بگه نه پشت سرم اونم یواشکی شاید اگه به خودم می گفت قضیه فرق می کرد ولی اینکه به بقیه بگه اونم با یه لحن خاص خوب من یه خورده ناراحت شدم
آنیل جان حتماً خواسته ناراحت نشی... گاهی مامانامونم پشت سرمون با خواهرامون ذکر خیرمون رومی کنن دیگه...ناراحت نشو...اونم خودش خجالت کشیده عزیزم...
درسته این مشکل من هم هست.

اما یاد گرفتم که اگه حتی نشد همون موقع جواب بدم بعدها حتی یک ماه بعد موضوع رو یه طوری پیش بکشم و حرفم رو در لفافه بزنم.

موقعیت ها رو جلوی روم مجسم میکنم و چندین بار فکر میکنم که چی میگفتم بهتر بود!

خیلی پیش میاد.

و این خیلی کمکم کرده.

من با مادر شوهرم رفیقم. برای اون نیست ... برای کسای دیگه است.

دهن به دهن شدن هم نیست. گاهی لازمه بگی اصلا اینی که میگین من انجام ندادم... ولی زبونت نمیچرخه.

بایییییییییییییید یاد بگیریم در کمال احترام حرفمون رو بزنیم.
یه نفر اومده خونه ام میگه وااااااااا چرا این بچه ات عمره.

دفعه اول هیچی نگفتم. ولی برای خواهرم که کوچکتر از منه تعریف کردم. گفت من اگه بودم این رو میگفتم.

یه بار دیگه که گفت بهش گفتم من از این جمله ات ناراحت میشم. دوست ندارم کسی این طوری در مورد بچه ام حرف بزنه.

دیگه نگفت.

بی ادب!
خوش به حالتون من موقع بحث هـمچین زبونم دراز میشه و لج طرفو مودبانه در میارم که از صدتا فحش بدتره دوست داشتم یکم سکوت میکردم..دارم تمرین میکنم روش البته این موضوع ی جورایی ذاتیه و من فکر میکنم به خانوم بودن و نبودن ربطی نداره..من که با زنای تو کوچه برخورد نداشتم اما ظاهـرا دوستان باهـاشون بیشتر اشنا ان چون دفاع از حقوق فردی بی کلاسی نیست
Shake it! shake it!
بی ادبی از کی شده دفاع از حقوق فردی؟