2737
2739
یه سونوگرافی داره یه آزمایش خون . آزمایش خونش مربوط می شه به تست منگولیسم و بسته شدن طناب نخاعی بچه و ...
سونوگرافیش هم چین پشت گردن و تیغه بینی رو که می بینن متوجه می شن که بچه مشکل خاصی نداره .
تیناجونم سلام

تست غربالگری در دو دوره انجام میشه یا بسته به شرایط سه دوره

اولین که باید بین هفته های 11 تا 13 انجام بشه هم انجام سونو گرافی هست و هم آزمایش خون

به خاطر اینکه در این مدت در خون مادر تغییراتی صورت میگره که میتونن با آزمایش متوجه بشن که خدایی نکرده

نی نی دچار مشکل سندرم داون هست یا نه و سونو هم برای اندازه گیری چین پشت گردن جنین که با اندازه هایی

که نرمال هست می سنجن ببین که چنین دچار مشکل داون هست یا نه که بهش میگن nt

و همه آزمایشگاهها انجام نمیدن و در تهران تا اونجا که من میدونم یکی نیلو هست که بالاتر از پارک ساعیه و یکی

نیلوفر که بالاتر از توانیر هست و من هم اولین رو انجام دادم و نیلوفر رفتم

دومین دوره باید بین هفته های 15 تا 18 صورت بگیره که آزمایش خون هست و تقریبا مثل همون اولی هست

و برای اطمینان بیشتر و بسته به جواب این آزمایش برای هفته 24 تا 28 هم یه سونوی سه بعدی انجام میدن

البته من که با دکترم صحبت میکردم گفت اینها و جوابها بیشتر آماری هست یعنی ممکنه که اگر جواب نشون بده

که جنین دچار هست بعد از زایمان ببینن که اینطور نبوده البته احتمالش کمه

یاد باد آنکه رخت شمع طرب می افروخت

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728
من الان 24 هفته و 4 روزمه. هفته 13 سونوی nt دادم. ولی همراهش آزمایش خون نداشتم . هفته پیش دکترم رو عوض کردم و این برام تست غربالگری نوشته .. به نظرتون الان دیر نیست؟ با توجه به اینکه من دوقلو باردارم این آزمایش میتونه جواب درست بده؟

2738

تست غربالگری تو دوره بارداری سه بار انجام می شه برای سلامت جنین هستش و ضروریه تا بدونی بچش سالمه و شرایط خوبی داره . من یه ازمایشگاه خوب می شناسم که همه آزمایشارو انجام می ده . آزمایشگاه عرفان نیایش روند کاریشون خیلی خوبه و منظمن.