موضوع بحث

عطرهای خوش بو

16:25 40
ممنونم آذین جون من بیشتره حقوقمو بابت عطر خرج میکنم چون رو بو خیلی حساسم وبرام مهمه که خوشبو وتمیز باشم

مثلا امروز سوار تاکسی شدم تو تاکسی بوی پیرمرد میومد داشت حالم بهم می خورد دیگه

مرد که تـــــــــــو باشی زن بـودن خـوب است .. از مـیان تمام مذکرهای دنیـا ... فقط کـافیـست پــای تــــــــــو در میان باشـد .. نمیدانی برای تـــــــــــــــو خانوم بودن چه کیــــفی دارد ..
برام کوکو چنل اوردن ولی فکر کنم تقلبی بود خیلی دوستش نداشتم
خودم یه جا بو کردم عالی بود موندگاریشو نمی دونم ولی 160 تومن بود
وزرا عطر فروشی سنگ رو میگی
عزیزم خیابون وزرا از اول تا تقریبا به انتها همش عطر فروشیه اما اگر خواستی بخری از مغازه ای به اسم سعید سوگلی یا از گالری سنگ خرید کن
مرد که تـــــــــــو باشی زن بـودن خـوب است .. از مـیان تمام مذکرهای دنیـا ... فقط کـافیـست پــای تــــــــــو در میان باشـد .. نمیدانی برای تـــــــــــــــو خانوم بودن چه کیــــفی دارد ..
allure chanel & peter nygard aliaaaaaaaaaaaaaaaan
آره
یاسی راست میگه allure chanel هم خیل یخوشبو اسپرته هم خانوما می تونن استفاده کنن هم آقایون
عطر ظن مال شی سی دو عالیه ولی گرونه فکر کنم حدود دویست تومانه البته من عاشق بوشم
سلام
به نظرتون تو فستیوال حراج دبی ادکلن کوکو چنل هم حراج می کنن؟
من 26 بهمن می خوام برم دبی گفتم اگه اونجا قیمتش ارزون تره از اونجا بخرم .کسی چیزی شنیده در این مورد یا اینکه حراج فقط برا لباسه
من الان ای فوریو دارم از ادکلن های کلوین کلین ازش راضیم اما دوست دارم کوکو بخرم
پس چرا هیشکی جواب نمیده؟
chanel chance ,gucci
نه خانومی تو فستیوال عطر حراج نمیشه.ولی اگه خواستی خرید کنی از فری شاپ بگیر ارزونتره.
بچه ها یه سوال فنی-تخصصی دارم : عطر با ادکلن چه فرقی داره؟ آخه دوستمون از عطر پرسیده اما اکثرا مارک ادکلنهای معروف رو بهش میدن ؟ لطفا منو روشن کنین
هر گاه واژه "توقع" را فراموش کردی،خواهی دید که دنیا چقدر زیباست !
اگه از فرودگاهم بگیری ارزونتر از ایرانه، مثلا کوکو چنل 124 بود اما اینجا 160 تومن
ماندگاریشم عالیه
من ایفوریا رو هم دوس دارم
ریچی ریچی
ورساچه سبز
من بسیار دقیق و منظم و توانمندم. من خودم و همه انسانها را دوست دارم
سارا ناز:
عطر چیست و ادکلن کدام است؟

میزان در شناسایی عطر 40 درصد است. همان طور که طلای 18 تا 24 عیار یا نقره 80 تا 100 مرغوب تا خالص خوانده می شود، معیار عطر نیز 40 درصد است یعنی از عصاره (اسانس، جوهره) به دست آمده 40 درصد عطر خالص باشد ومابقی آن آب و الکل و دیگر افزودنی ها که آن خالص ترین و گران ترین عصاره هاست. حالا معیاربندی عطرها از همین میزان غلظت شروع می شود:

- 20 تا 40 درصد عطر مرغوب تا خالص یا Perfum
- اگر عطری بین 10 تا 20 درصد از این مواد معطر را داشته باشد به آن می گویند: عطر یا اودوپرفیوم perfume be Eau
- اگر بین 5 تا 10 درصد مواد معطر باشد به آن می گویند: toilette be Eau ادوتوالت
- اگر 2 تا 4 درصد داشته باشد به آن می گویند: cologne be Eau اودوکلن یا ادکلن

و این بود فرق عطر با ادکلن که البته روی شیشه آنها با علامت OZ.FL نوشته شده که هر کدام در چه رده ای هستند و این عدد هم هیچ ربطی به مرغوبیت و کیفیت یک ادکلن ندارد. ادکلن و اودوتوالت نیز فرق چندانی از نظر مصرف با هم ندارند و اینجا فقط یک طبقه بندی تجاری و نوع استفاده مورد نظر بوده است. به طور معمول ما به ادوتوالت هم ادکلن می گوییم.
من بسیار دقیق و منظم و توانمندم. من خودم و همه انسانها را دوست دارم
به نظر من سلیقه هرکس تو عطر یه جوره. یکی ترش دوست داره یکی خنک یکی شیرین یکی تلخ . اما من به شخصه عطر شیرین خیلی دوست دارم. بنابراین the one از دولچی گابانا و rain drop رو خیلی دوست دارم. اومممممممممم
آخرهمه چی خوب تموم میشه.
اگرخوب نشدبدون هنوزتموم نشده.
ممنون ترانه جون واقعا کامل توضیح دادی بووس
هر گاه واژه "توقع" را فراموش کردی،خواهی دید که دنیا چقدر زیباست !
ارسال پاسخ و نظر شما