2703
2713
عنوان

از خواب پریدن نوزاد و ترس

239925 بازدید | 82 پست
سلام پسر من الان 40 روزشه ولی از همون اول تا الان خیلی از خواب میپره و یه دفه با شدتی که می پره دستاشو میبره بالا خیلی دلم براش میسوزه گاهی هم وسط خواب یه دفه انگار کسی اذیتش کرده گریه میکنه و با بغض بیدار میشه
کلا با کوچکترین حرکت و صدایی به شدت میپره به نظرتون چیکار کنم؟؟؟
پسر منم این طور بود.نگران نباش طبیعیه و به مرور زمان خوب میشه.اگه موقع خواب تو یه پتو نازک بپیچیش احساس امنیت میکنه و بهتر میخوابه.
هیچ وقت امید را از کسی نگیریم. شاید اون تنها چیزی هست که داشته باشه.

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش

ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

انها که کودک نوزاد دارند معمولا از دو چیز نگران هستند اول تکانهای شوک مانند نوزاد در خواب و دوم ترس از بغلی شدن او .

کودک نوزاد هنگام خواب به صورت غریزی احساس نا امنی دارد مخصوصا اگر دور وبر اوخالی باشد؛ این ترس واضطراب خودرابیشتر نشان میدهد در این حال حس می شود که او معمولا ناآرام بوده و گریه می کند و والدین هم در ابتدا ناچارند اورا ساکت کنند. یا در صدد یافتن دلیل برآمده ویا تک فرزندها گرفتار ترساز بیماری او می افتند .اما بعد از درمان هم باز ناراحتی نوزاد ادامه می یابد .پس .اولین راه حل :بغل کردن اوست . وتکان دادن وراه رفتن ولالایی و… که معمولا سبب آرام شدن نوزاد است .اما وقتی ماجرا ادامه می یابد .هم والدین خسته می شوند هم نگران و بعد ترس از بغلی شدن به وجود می آید و…ماجرا در هم تنیده می شود .ونگرانی از بغلی شدن و …

اما چرا بچه از خواب می پرد و ناآرام است و گریه می کند . او که جایش خشک است .شیر کافی خورده و بیماری هم ندارد .مطمئنید دل درد هم ندارد .چون راحت می خوابد .

مشکل اصلی از نظر ما در این است که نوزاد نوعی ترس و ناامنی غریزی دارد .چه باید کرد؟

قدیمی ها به تجربه به قنداق کردن رسیده بودند .هرچند بعد هم اصل ماجرا و هدف را فراموش و به توجیهات ودلایل دیگری افتادند . اما قنداق کردن بچه در مرحله اول نامنی غریزی اورا کم و حذف می کند .شما اگر قنداق نمی کنید .پس باید تلاش کنید موقع خواب دور وبر او تاحدی بسته باشد. با متکا و لحاف و بالش و…اگر کودک به هرطرف بچرخد و بداند چیزی اورا در برگرفته .احساس امنیت می کند و نشان می دهد که می خوابد یعنی که در او ترس کمتر است .قنداق قدیمی ها سبب می شد که کودک در صورت نداشتن ناراحتی از قبیل گرسنگی وخیس بودن جا ودل درد شایع وناشی از غذای سرد مادر یا …. راحت و بدون حالت پرش بخوابد . در اروپا معمولا کودک را در تختی می خوابانند که اطراف آن یسته بوده و نوزاد حس می کند در محیطی چون آغوش مادر قرار دارد . و البته آنان می کوشند به هرطریق کودک را به خود وابسته نکنند .در خواب و خوراک و…شما هم اگر مشکل دارید در صورت نبودن چنین تختی باید در حین خواب دور و برکودک را با پتو یا متکا پوشاند تا احساس امنیت ,خواب بهتری را برای طفل فراهم آورید.

2720
سلام
پسر کوچولوی من هم گاهی تو خواب، انگار که خواب بد ببینه گریه می کنه و هق هق می زنه. خیلی خیلی دلم می سوزه. هرچقدر هم باهاش حرف می زنم بیدار نمی شه. وقتی بغلش می کنم بیدار می شه اما همچنان هق هق می زنه. کسی می دونه بخاطر چیه؟ من نگرانم.
CafeMom Tickers
مامان آیهان جون بچه من هم همینطوری بود و من فکر میکردم تو خواب میترسه از هر کی هم می پرسیدم یه چیزی جوابم رو میداد یکی میگفت خواب بد دیده یکی میگفت نحسی گرفته آخر سر دکتر گفت رفلاکس داره و وقتی میخوابه محتویات معده اش میاد تو دهنش و باعث سوزش و درد میشه و باعث میشه از خواب بپره و یا با گریه شدید بیدار بشه حتماً از دکترش بخواه از نظر رفلاکس بررسیش بکنه
2714
سلام دوستان،دختر من چهارماهشه و پرش دست داره هم تو خواب و هم بیداری،همیشه هم نه گاهی اوقات،دکترش گفت این حرکات تا سه ماهگی طبیعیه،و به من گفت ممکنه علایم تشنج باشه مخصوصا اگه سابقه خانوادگی داشته باشین،لطفا اگه کسی در این مورد اطلاعات داره به من کمک کنه
پسر بنده هم همین مشخصات را داشت. یک دکتر و خیلی از اقوام و انسانهای احساساتی این سایت میگفتند که طبیعی هست و مشکلی نیست. اما دکتر مومنی مثل تنکابنی که شاگرد استاد غفرانی هست تشخیص داد که نوزاد تشنج داره و درست هم تشخیص داد. الان با دارو کنترل میشه و ان شاءالله بعد حدود 2 سال کاملا حوب میشه و دارو حتما باید زیر نظر پزشک به مرور و کاملا آهسته به دوز پایین برسه. به امید روزی که مردم این دنیا با هر مذهبی اظهار نظر غیر تخصصی نکنن. مانند دکتری که راجع به دینی نظر بده که تخصصش رو نداره کسی هم که تخصص پزشکی نداره نظر نده

چون این صفحه توسرچ گوگل میادبالابرای اونهامینویسم.آقای علی اصغربعدامتوجه شدن که مشکل پسرسون تشنج نبوده ورفلاکس بوده.خواستم اطلاع رسانی کنم اگه توسرچ به این صفحه رسیدین نترسین.ایشون اون حام بازنفرین کردن دکترهارو😅

چون این صفحه توسرچ گوگل میادبالابرای اونهامینویسم.آقای علی اصغربعدامتوجه شدن که مشکل پسرسون تشنج نبو ...

وایی خدا خیرت بده گفتی من پسرم یه سالشه و  رفلاکس داره چند روزه دارو شو ندادم از دیشب تا حالا تو خوب میپره ممکنه واسه اینکه دارو رفلاکسشو ندادم

وزن اولیه ۷۶ وزن الان ۶۵.۵ وزن هدف ۶۰
2706