2703
2553
سلام دوستان،
من یک سری اطلاعات میخواستم در مورد متخصصین جراح فیبروم در ایران. من چهار تا فیبروم دارم که الان بزرگترینش به قطر 9cm هست یعنی تقریبا اندازه گریپ فروت! امسال اردیبهشت ماه بعد از مشورت با پزشک باردار شدم و همه چیز خوب پیش رفت تا هفته 17 که درد وانقباض شدید رحم شروِع شد و باعث شد که تو هفته 21 زایمان زودرس کنم و نی نی مو از دست بدم. دکترم موقع زایمان گفت دلیلش ضعف دهانه رحم بوده ولی بِعد 6 هفته که معاینه کرد گفت فیبرومها باعث زایمان شدن و توصیه کرد که بزرگترین فیبروم رو با جراحی در بیاره و بعد من دوباره اقدام کنم. من چون ایران نیستم میخواستم خواهش کنم از دوستانی که این جراحی رو داشتن و بعدش تونستن بچه دار بشن دکترشونو بهم معرفی کنن. من یک مقدار برای جراحی تردید دارم چون ریسک چسبندگی رحم و ناباروری نگرانم میکنه.
مرسی برای کمک و راهنمایی
راستش من هم فیبروم داشتم البته از نوع ساب سروزال که با قطر 5 شروع شد وآخر بارداری سایزش 11 بود بچه هم البته با احتیاط دو هفته زودتر به دنیا اومد و سالم و سرحال.ولی خیلی بستگی به جای فیبرومت داره مال من بیرون رحم بود .نوع بدش اونی که توی دیواره رحم هست.ولی کلا استراحت ما از بقیه باردارها باید بیشتر باشه.من هم دوران بارداری بدی داشتم چون همش احتیاط می کردم.حتی موقع سزارین هم دکتر گفت چسبیده به دیواره رحم و نمیشه فیبروم رو برداشت.باز هم با دکترهای بیمارستان پارسیان تهران مشورت کنی بد نیست.دکتر گفت قبل از بارداری دست بهش نزنی بهتره ولی اگر برای بارداری مشکل ایجاد بکنه باید که برداشته بشه مال من هم یکسال حاملگی رو به تعویق انداخت.دوران بدی بود ولی الان یه پسمل خوشمل دارم به اسم شهراد.موفق باش و امیدوار
www.calender92.blogfa.com
مرسی لیلی جون که جوابم رو دادی. خوشحالم که نینیت به سلامتی به دنیا اومده. منم شرایطم شبیه به تو بود، دکترم گفت بدون جراحی اقدام کنم و من بدون هیچ مشکلی همون ماه اول باردار شدم. اتفاقا فیبروم من هم خارج از رحم بود و دکتر گفت احتمالا مشکلی پیش نمیاد. ولی اینجا (کانادا) بر خلاف ایران با همه چیز خیلی طبیعی برخورد میشه و تا مشکلی به وجود نیاد پیشگیری انجام نمیدن که همیشه هم خوب نیست! من با وجود چند تا فیبروم هیچ مراقبت خاصی نشدم و حتی زمان انقباض و درد به من پروژسترون ندادن و گذاشتن همه چیز به روال خودش پیش بره حتی به من نگفتن با اون شرایطم باید استراحت کنم! حالا میگن که دفعه بعد سرکلاژ میکنیم و پروژسترون تزریق میکنیم و ... حالا من به این فکر افتادم که اگه جراحی لازم بشه بیام ایران عمل کنم برای همین دنبال دکتر خوب میگردم. ولی از جراحی هم میترسم به خاطر ریسک ناباروری بعدش.

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

ململی جون سلام
من یک کیست 5 سانتی داشتم و دوتا فیبروم که کیستم در دوران بارداریم حدودا 11 یا 12 سانت شده بود و به دیواره رحمم چسبیده بود و دقیقا دکتر من هم گفت که به اندازه یک گریپ فروت است علیرغم اینکه عمل سختی بود ولی به خوبی انجام شد و برای من و دخترم مشکلی به وجود نیامد .فقط تو دوران بارداری بعلت بزرگ بودن کیست ام بچه خیلی کم تکون می خورد و حتی می تونم بگم من اصلا تکون خوردنش رو احساس نکردم و باید استراحت میکردم .
ولی برای چسبندگی ناراحت نباش اگه بصورت لاپراسکوپی عمل کنی احتمال چسبندگی خیلی کمه . عملش هم خیلی راحت مخصوصا برای شما که مسافر هستی یعنی نهایتا سه یا چهار روز . چون من قبل بارداری ام یک فیبروم بزرگ داشتم که به این طریق عمل کردم .
برای لا پراسکوپی هم بهترین دکتر تو ایران دکتر شروین تو بیمارستان تهران کلینیک که مشکلش اینه که خوش اخلاق نیست و یه کم هزینه اش بالاست.
2720
مرسی مامان درسا جون از اطلاعاتی که دادی. خدا رو شکر که عملت به خوبی پیش رفت و مشکلی برای خودت و نینیت به وجود نیومد. منم ترجیح میدم که با لاپاروسکوپی عمل بشم چون هم ریسک چسبندگی کمتره و هم بهبودش سریع تره. من امسال عمل اپاندیس با لاپاروسکوپی داشتم و بعد 1 هفته کاملا خوب شدم. باید تماس بگیرم با دکتر شروین که معرفی کردی ببینم بهم چجوری وقت میده. ظاهرا هزینه عملش هم حدود 8 میلیون هست. بازم مرسی خانومی از لطفت.
بچه ها من جدیدا متوجه شدم که فیبروم ٧ سانتی دارم. دکترا بهم گفتن عمل کن اما من دلم نمیخواد عمل کنم.یه دوست اندونزیایی دارم که اونم همین مشکل رو داشت تازه دوتا فیبروم ٧ سانتی و با طب سنتی طی ٦ ماه فیبرومش کوچک شده ١ میلی متر شده. منم تصمیم گرفتم با طب سنتی درمان کنم. اینو به شما هم توصیه میکنم

سلام خسته نباشید من ساکن اهوازمم فیبرم دارم ۲۳سالمه میخامم باردار شم دکتر باور بهم کف باید عمل کنی ولی خودش عمل زیاد میگیره...میگم دکتر شجاعی کارش خوبه برم پیشش ..ممنون میشم پاسخم بدید

🌹از فکر مثبت کردن  و نتیجه ندادن خسته شدم انگاری خداباهم قهر کرده دلم نی نی سالم میخاد نمیدونم بگم امید دارم‌یا نامیدم ی حسی میگه امیدی دارم ولی دوباره ی سمت دلم میگه امیدت الکیه به هر حال بازم‌میگم خدایا صلاح منو تو‌بچه دار شدن قرار بده وهکه منتظرانی نی و‌نی و‌تو‌دلشون نی نی سالم  بزار بلند بگو آمین 
2714

میخام عمل کنم نمیتونم برم پیش کی ...خیلی میترسم لطفا کمکم کنید ...دکتر باور بهم گف خودش ۱۲تومن میگیره ...

🌹از فکر مثبت کردن  و نتیجه ندادن خسته شدم انگاری خداباهم قهر کرده دلم نی نی سالم میخاد نمیدونم بگم امید دارم‌یا نامیدم ی حسی میگه امیدی دارم ولی دوباره ی سمت دلم میگه امیدت الکیه به هر حال بازم‌میگم خدایا صلاح منو تو‌بچه دار شدن قرار بده وهکه منتظرانی نی و‌نی و‌تو‌دلشون نی نی سالم  بزار بلند بگو آمین 

سلام‌ مامانا

منم قبل بارداری یه میوم اینترمورال ۱۰ سانتی داشتم که قرار بود جراحی‌کنم که ناخواسته باردار شدم

الان تو ۱۴ هفته هستم میومم بزرگتر شده وتقریبا به ۱۶ سانت رسیده

دکتر میگه خیلی خیلی حاملگی خطرناکی دارم ، هر لحظه ممکنه زایمان زودرس یا سقط داشته باشم

الان بهم شیاف پروژسترون داده و قرص آ اس آ 

خدارا شکر درد اونجوری ندارم

ولی تقریبا همش خوابیدم تو خونه

میخواستم ببینم‌کسی بوده با شرایط من نی نی شو راحت به دنیا آورده باشه

دکتر‌من که مدام فقط بهم استرس میده و اسم منو گذاشته بمب ساعتی 😔😔😔

سلام‌ مامانا منم قبل بارداری یه میوم اینترمورال ۱۰ سانتی داشتم که قرار بود جراحی‌کنم که ناخواسته با ...

سلام شکوفه جان میشه منو از احوالت باخبر کنی چون منم شرایط شمارو دارم و قبلا به بار عمل کردم نمیخوام دوباره عمل کنم اما دکترم گفته حالا اگه اقدام به بارداری کردی و نشد یه فکری میکنیم ولی انشالله که شما باردار شدی پنجاه درصد جلو رفتیو بسلامت هم زایمان کنی دکترت هم اگه بهت استرس میده عوضش کن چون استرس اصلا خوب نیست

سلام شکوفه جان میشه منو از احوالت باخبر کنی چون منم شرایط شمارو دارم و قبلا به بار عمل کردم نمیخوام ...

سلام رومو‌عزیز

ببخشید من دیر پیام شمارا دیدم ، خدارا شکر من سونو غربال دومم هم خوب بود  و‌سایز میومم تقریبا تغییری نکرده ، و دکتر فعلا فقط منو از زایمان زود رس ترسونده که اونم فقط بهم گفته احتمال هست

الان هم شیاف پرژسترون استفاده میکنم و مولتی ویتامین بارداری

2706