2737
2739
عنوان

انتظار (خانم هایی که از دی ماه 89 شروع کردن و می خوان زودتر مامان بشن )

| مشاهده متن کامل بحث + 82419 بازدید | 2063 پست
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

بارداری دوران بارداری بر حسب هفته محاسبه می شود اواسط سیکل قاعدگی زمانی است که بیشترین احتمال بارداری وجود دارد. بارداری به دوره زمانی بین بارور شدن تخم تا تولد فرزند اطلاق می گردد. دوره بارداری حدود 9 ماه یا 40 هفته طول می کشد. دوران بارداری از اولین روز بعد از آخرین پریود زن، یا به عبارتی دو هفته قبل از آنکه لقاح حقیقی انجام گیرد، محاسبه می شود. وضع حمل حدود 40 هفته بعد از آخرین پریود زن صورت می گیرد. Berit Roald/ScanpixBerit Roald/Scanpix اکثر زنان در طول دوران بارداری خود دچار هیچ گونه مشکل حادی نمی گردند و فرزندی سالم را به دنیا می آورند. به طور متوسط هر زن نروژی دو فرزند به دنیا می آورد و هر سال تقریباً 55?000 کودک متولد می شوند. علائم اولین نشانه این که یک زن ممکن است باردار شده باشد معمولاً فقدان عادت ماهیانه است. شما می توانید یک تست حاملگی خانگی را از داروخانه تهیه کنید و یا آزمایش ادرار بدهید. خانم های باردار غالباً طی سه ماه اول حاملگی بد حال هستند و دچار تهوع می شوند. همچنین ممکن است احساس خستگی یا کمبود انرژی کنند. از دیگر علائم بارداری می توان به درد در ناحیه پستان ها و تجمع بیش از حد رنگدانه ها در بافت های نوک پستان ها اشاره نمود. برای بیشتر خانم ها ماه چهارم تا هفتم بارداری بهترین دوران است. اکثر خانم ها طی این مدت کاملاً سرحال و پر انرژی هستند. جنین زن باردار می تواند از ماه چهارم یا پنجم دست و پا زدن جنین را احساس کند. خانم هایی که قبلاً نیز وضع حمل کرده -اند اغلب می توانند این را حتی زودتر نیز احساس کنند. در ابتدا ممکن است حرکات جنین فقط چند بار در هفته احساس شود، اما بعد از مدتی آنها هر روز احساس می شوند. در ماه هفتم بارداری، وزن جنین حدود 1 کیلو گرم و قد آن حدود 35 سانتی متر خواهد بود. حال جنین کاملاً رشد یافته است و چنانچه از این زمان به بعد وضع حمل صورت گیرد، نوزاد زنده خواهد ماند. گرچه، هنوز برای وضع حمل خیلی زود است و خانم باردار باید به دقت از خود مراقبت کند. او باید هنگام بلند کردن اجسام سنگین و وارد کردن فشارهای شدید به خود مواظب باشد. هرچه به سمت هفته های آخر بارداری پیش می رود، شکم او به طور قابل ملاحظه ای بزرگ می شود. همواره وزن او زیاد می شود و ممکن است کمی دچار تنگی نفس گردد. این بدان خاطر است که جنین به دیافراگم او فشار وارد می کند. طی ماه های آخر بارداری، جنین مقدار زیادی رشد خواهد کرد. در پایان ماه هشتم وزن جنین حدود 3 کیلوگرم خواهد بود. طی ماه آخر قبل از تولد، جنین خواهد چرخید و سر او به سمت لگن مادر قرار می گیرد. همه چیز برای تولد آماده می شود. بعد از حدود 40 هفته نوزاد متولد خواهد شد. متوسط وزن نوزادان در نروژ 6/3 کیلو گرم است.
2728
2740
آره من 17اردیبهشت 89 باردار شدم توی هفته ششم دکترم صدای قلب جنین رو نشنید گفت احتمالا پوچ باشه یک هفته بعد رفتم پیش یه سونوگرافیست خوب گفت جنین تشکیل شده اما خیلی ضعیف باید استراحت کنی از قضا 2 یا 3 روز بعدش شوهرم تصادف کرد من وقتی شنیدم خیلی ترسیدم تا آمدم خودم رو بهش برسونم مردم و زنده شدم از فردای اون روز لک بینیهام شروع شد رفتم دکتر گفت جفت از دیواره کنده شده باید کورتاژ بشی نی نی ما تو هفته 8 زندگیش تو تاریخ 24 خرداد سقط شد اما من آخر نفهمیدم بخاطر چی بوده که سقط شده
برو قسمت تبادل نظر بخشی که سوالت مربوط به اونه انتخاب کن برو قسمت موضوع جدید سوالت رو تو قسمت عنوان بنویس یا اینکه بگرد ببین تو قسمت تبادل نظر قبلا کسی اون سوال رو مطرح کرده یا نه جواب بچه هارو بخون
2706