2703
2553
سلام
دکتر تو هفته 8 بودم برام سونو سلامت جنین و اندازه گیری NB ,NT داده الان هفته 9 هستم .دکتر نگفت کی انجام بدم فقط حدود 1 ماه دیگه وقت دکتر دارم گفت جوابش را بیار ببینم . شنیدم باید هفته 13 انجام بدم درسته؟
آیا کنارش آزمایش خون هم داره ( من و شوهرم فامیل نبودیم سابقه فرد عقب افتاده هم در فامیل نداریم )
البته برام 1 سری آزمایش خون و ادار و کشت ادار نوشت مثلا برای قند و ایدز و... اما اون رو هم نگفت کی بده که من خودم تو هفته 8 دادم و ناشتا هم بودم و بعدش 2 ساعت رفتم خانه صبحانه خوردم و دوباره رفتم باز خون دادم ( برای قند )
خلاصه الان شک کردم که نکنه آزمایشم را هم باید همزمان با سونو بدم
ضمنا من وقت پریودم 2 هفته سن حامگی را بیشتر از سونو نشان میده مثلا زمانی که سونو گفت 7 هفته ای دکترم گفت و قت پریودت میگه 9 هستی
با این تفاصیل کی برم سونو بهتره
این دکترها هم که انگار ارث باباشونو میخوان نه توضیحی میدن نه به سوالات درست جواب میدن
شما که تجربه دارید لطفا راهنماییم کنید

سلام سنا جان از غربالگری رو همه میدن ربطی به فامیل بودم نداره حتما باید بین هفته 11 تا 13 باشه یعنی از اولین روز هفته 11 میتونی بدی سونو nt و ازمایش رو حتما باید توی یک روز بدی
اون ازمایشاتی که شما دادین فرق میکنه و ربطی به این نداره که ههم شون ازمایشات به درد بخوری هستن و لازم - شما اشتباه نکردین
در ضمن تقریبا همیشه سن جنین تو سونو از سن حاملگلی کمتره که کاملا طبیعیه - در واقع همون سنی که سنو نشون میده درسته اصلا نگران نباش
یه خوبیه سونو nt اینه که سن دقیق جنین رو بهت میگه ودیگه تا اخر اون باید ملاکت باشه - درضمن از غربالگری دو مرحله داره که یکیشهم هفته 15 بهت میده

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش

ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

2720
سنا جان آزمایش غربالگری برای تشخیض سندرم داون و تریزومی 18 و 21 که بین هفته های 11 تا 13 انجام میشه .. قبلش باید یه سونو بری که سن دقیق بچه مشخص بشه و ازمایشگاه سونو رو هم می خواد ... برای ازمایش غربالگری نمی خواد ناشتا باشی و هزینه ازمایش رو بیمه قبول نمی کنه ... مگر اینکه بیمه تکمیلی باشی ... اگر دکترت ننوشته همون روزی که سونو رفتی می تونی بری آزمایشگاه و خودت درخواست ازمایش غربالگری کنی .. این ازمایش رو می فرستن المان یا اطریش و برای همین تا جوابش بیاد یکم طول میکشه .. همه دکترها هم ضروری نمی دونن برای همین نمی نویسن ..
کوله بارم بر دوش، سفرى مى‎ ‎باید،سفرى تاته تنهایى محض...

هرکجا لرزیدى،از سفر ترسیدى ، فقط آهسته بگو: من خدا را دارم!
سنا جان سفید برفی جوابت داده فکر کنم دکتر برات ننوشته ازش بخواه که بنویسه در ضمن همه جا نمیفرستن خارج
توازمایشگاه نیلو خودشون انجام میدن وهمون روز هم با توضیحات کامل جوابشو بهت میدن که ببری برای دکتر
من الان هفته 14 هستهم - هفته 11 هم از دادم هم سنو تو یک روز - جوابش هم همون روز گرفتم
یه از مایش خون ساده است ضرری نداره بدی ناشتا هم نمیخواد باشی - البته مرحله دومش که هفته 15 هست رو نمیدونم چقدر جوابش طول میکشه
هفته 13 باید انجام بشه. من انجام دادم. فقط هم دکترا آزمایشگاه نیلو میفرستن. نیازی به ناشتا بودن هم نیست. اول آز خون میگیرن. بعد هم همونجا آدرس سونوگرافی که کوچه قبل از آزمایشگاه هست میدن باید همون موقع انجام بدین. برای سونو هم مثانه باید پر باشه و مواد شیرین استفاده کرده باشید در غیراینصورت مثل من پوستت کنده میشه 5 بار رفتم داخل نی نی تکون نمیخورد، تا اینکه 1 لیوان چای پر از قند خوردم تا تکون خورد.
2714
عزیزم باید از دکترتون بخواهید تا هفته 13 براتون غربالگری سه ماهه اول بنویسند.
ضمنا معمولا این تست رو دکترا برای افراد بالای 35 سال میدن یا اینکه خودتون بخواهید یا نسبت فامیلی داشته باشید یا در اقوام مشکل ژنتیکی مخصوصا منگولیسم وجود داشته باشه.

نمونه برداری از مایع آمنیوسنتز یا مایع دور جنین کرج

سونوگرافی سه بعدی و چهار بعدی  

nt nb

09192955748

میثم موسوی راد

کارشناس رادیولوژی

هیستروسونوگرافی و هیستروگرافی یا عکس رنگی رحم یا (HSG) با بی حسی یا بیهوشی ، بدون درد و بدون خونریزی ، با کتتر  مخصوص در کرج ، فردیس ، تهران

سونوهیسترو گرافی  توسط پزشک متخصص خانم.

09123596164  خانم گودرزی کارشناس رادیولوژی مشاوره تخصصی برای هیستروگرافی . داکتوگرافی . هیستروسونوگرافی .

مشاوره تلفنی ، پیامکی و تلگرام

@akserahembidard

https://telegram.me/akserahembidardhttps://telegram.me/akserahembidard

h‌ttp://iumsradiology88.blogfa.com

عکس رنگی رحم