2703
2553
عنوان

پاسخ به سئوالات شما در مورد آزمایشهای دابل مارکر و تریپل و کواد مارکر

| مشاهده متن کامل بحث + 166337 بازدید | 388 پست

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

سرکار خانم هدی برای تفسیر باید کل اطلاعات را داشت نه فقط کامنت را لذا بهتر است با متخصص زنانتون مشورت کنید ولی بر اساس اطلاعاتی که ارائه کرده این نباید مسئله مهمی باشد
2720
سلام آزمایش تحمل لاکتوز یا Lactose Tolerance Test یا LTT افرادیکه بعد از خوردن لبنیات بخصوص خود شیر دچار دل درد و اسهال می شوند ممکن است بدلیل فقدان یا کمبود آنزیم لاکتاز باشد که برای تایید آن باید این تست انجام شود فرد باید بصورت ناشتا مراجعه نموده و یک نمونه ناشتا گرفته شده بعد مقداری پودر لاکتوز به فرد داده می شود و به فواصل نیم ساعته تا 2 ساعت یعنی 4 بار دیگر از وی خونگیری می شود
با سلام من بچه اولم بعد از به دنیا آمدن مشخص شد که سندروم کورنلیا دلانژدارد و بر اثر مشکلات آن پس از 12 روز از دنیارفت. بعد از آمدن نتیجه آزمایش ژنتیک مشخص شد کروموزوم 5 بچه شکسته شده است. در حین حاملگی در تمام آزمایشات و سونوگرافیها حتی سونوگرافی داپلر هیچ مشکلی برای قبل و ریه و کلیه و ... مشاهده نشد و ضربان قلب و پمپاژ خون توسط قلب نیز مساعد دیده می شد ولی پس از به دنیاآمدن بچه تمامی این مشکلات بروز کرد. البته با توجه به آزمایش ژنتیکی که من وهمسرم دادیم مشخص شد که ما مشکل ژنتیک نداریم و نظر تمامی پزشکان این بود که این اتفاق کاملا تصادفی بوده است. الان من دوباره باردار هستم و هفته 11 بارداری است، آیا آزمایشات دابل مارکر و تریپل و کواد مارکر برای رفع نگرانی من کافیست و نتایجش همچون آزمایش آمنیو سنتز است یا بهتر است آزمایش آمنیو سنتز داده شود؟ آیا این آزمایش در مشهد هم انجام میشود یا خیر؟ نام آزمایشگاه مشهد را لطفا بفرمایید؟
2714
ببخشید من تو دو هفته اول بارداری بخاطر اینکه نمیدونستم باردارم مترونیدازول تقریبا 10 تا و دو عدد فلوکونازول 150 مصرف کردم خیلی نگران سلامتی بچم هستم سونو ان تی واز غربالگری رو هم دادم که خدا روشکر خو بود ا:40000 میخواستم بدونم ایا این ازمایشها کلا سلامت مغزی جنین رو تائئد میکنه یا نه ایا تستی هست که من از سلامت جنینم مطمئن بشم
با سلام و عرض پوزش از تاخیر جواب باید عرض کنم که تستهای تریپل و کواد و دابل مارکر صرفا بیماریهای ژنتیکی از قبیل تریزومی 21 یا مونگولیسم تریزومی 18 یا سندروم ترنر و نقص لوله عصبی و تریزومی 13 را ردیابی می کند و برای سایر بیماریهای ژنتیکی یا غیر ژنتیکی هیچ ارزشی ندارد
باسلام من هفته 18 بارداری هستم در هفته 16 نسل امید آزمایش غربالگری انجام دادم احتمال سندرم داون 1 به 290 و در سونوی سلامت نوشته تیغه بینی در کوچکترین اندازه نرماله سنم 28 ساله هیچ سابقه ای نداریم به نظرتون آمنیوسنتز لازمه
با سلام من در هفته شانزدهم باداری تست غربالگری داده و ریسک سندروم دان 1 در 3200 در آمده.hcg نیز 51000 بوده است.آیا مشکلی وجود دارد و باید تست آمینوسنتز انجام دهم؟خواهش می کنم مرا از نگرانی در آورید.
خوبی که از حد بگذرد نادان خیال بد کند
سلام. من به شما ایمیل هم دادم اما جواب ندادید. حالا سوالم رو اینجا هم مطرح میکنم
من دوقلو باردارم. الان 25 هفته 3 روزه هستم. من هفته 13 سونوی nt انجام دادم و هیچ مشکلی نداشتم. دکترم همراهش آزمایش خون برام ننوشته بودن. الان که پیش یک دکتر دیگه رفتم بران تست غربالگری نوشتن ولی گفتن الزامی نیست که انجام بدم. حالا سوال من اینه که: 1- هفته 26 برای انجام این تست غربالگری دیر نیست؟ 2- آیا به خاطر اینکه دوقلو باردارم برای این تست احتمال خطا وجود نداره؟ چون من شنیدم برای دوقلوها احتمال خطا داره.
در کل میخوام بدونم به نظرتون لازمه که این تست رو الان انجام بدم یا دیگه فایده ای نداره؟

سلام
من جواب آز رو گرفتم
ntds یا همون نقص لوله ی عصبی رو بالای حد نرمال و با ریسک 1به 5 زده
و afp رو بالای 4 زده
این یعنی چی ؟؟
زمان آز دوم من ابتدای هفته 15 بودم به تاریخ آخرین پری ولی به تاریخ سونو جنین ابتدای هفته ی 14 بوده
باید دوباره آز بدم ؟؟ چه آزی ؟؟
اگه مشکلی باشه جنین باید سقط شه ؟؟؟
چقدر دوست داشتنی هستند ، آدمهایی که شبیه حرف هایشان هستند ....
سلام .شما که سوالای ما رو جواب نمی دین.خواهشا جواب بدین.من در هفته شانزدهم باداری تست غربالگری داده و ریسک سندروم دان 1 در 3200 در آمده.hcg نیز 51000 بوده است.آیا مشکلی وجود دارد و باید تست آمینوسنتز انجام دهم؟
خوبی که از حد بگذرد نادان خیال بد کند
2706