2410
2553
سلام به دوستان عزیزم

من مشکل چسبندگی لوله های رحم و آندومتریوز و پیچیدگی شدید لوله های رحمی و عدم تخمک گذاری
رو دارم
همسرم هممشکل تحرک و تعداد خیلی کم اسپرم رو داره

دکتر زنان که رفتم گفت از این به بعد به مرکز ناباروری مراجعه کن
که لاپاراسکوپی و ای وی اف رو اونا برات انجام بدن.

کسانی که به این مراکز مراجعه کردند بگن کدومش بهتره؟

اول که وقت تشکیل پرونده گرفتیم چقدر طول می کشه تا به ای وی اف برسه؟
منظورم اینه که وقت ادم تلف می شه یه نه؟
خیلی برام مهمه.

به خاطر اندومتریوز دردهای مرگبار پری رو تحمل میکنم
سلام اماندا جون من 2 ماه ابن سینا میرم اول میخواستم برم رویان دیر وقت میده خیلی هم شلوغ ولی ابن سینا زودتر من 1 هفته ای وقت گرفتم برخوردشونم خوبه زودتر از رویان کارتو راه میندازن با رودان از نظر عملکرد فرق نداره فقط یه کوچولو قیمتش بالا تره خیلی کم منم میخوام ماه دیگه لاپرا کنم
من ابن سینا پرونده دارم.اونجا میکرو میکنه من میکرو کردم الان تو هفته 8 بارداری هستم گرچه احتمالا کارم به سقط بکشه ولی خیلی راضی بودم از اونجا تیم پزشکی خوبی دارن به نظر بنده! حتی اگرم جواب مثبت نمیشد باور کن همین نظرم بود

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

و اماندا جان پر واضحه که کلی از وقتت رو میگیره مثلا اگه شاغلی احتمال گشاد اخراج خواهی شد و و و...با این لیست مشکلاتیم که ردیف کردی حدود یکسال شیرین باید وقت بزاری ولی تلاش کن و امید داشته باش لطفاً!!!
2720
فقط دکتر حمید صاحب کشاف (انیستیتیو نازایی نوید )شهرک غرب
هم من هم خواهرم اونجا دوا درمان کردیم البته من pcoc (تخمدان پلی کیستیک )داشتم هزینهاش خیلی بالاست ولی کارش رد خور نداره الان هم من هم خواهرم دو قلو داریم هر کی خواست بگه بیشتر راهنماییش کنم
2714
این اطلاعات رو دیانا تو سایت ای وی اف داده که کامله.فقط قسمتی که تاکید به درد معاینه روز 2 پری داره ، واسه من درد نداشت شاید خواستن عمق رحم رو بگیرن که واسه من موقع بیهوشی گرفتن.ضمنا من شخصا به هیچ عنوان -خلاف دیانا-استراحت مطلق و قبول ندارم خودم هم اینکارو نکردم.چون همش ادم میشینه فکرای عجیب غریب و اعصاب خوردکن میکنه...:
این ماجرا 2 ماه یعنی 2 سیکل قاعدگیت طول میکشه که تو الان تو سیکل اولی یعنی از روز 5 پریودت باید قرص ال دی بخوری تا زمانی که تموم بشه و پری بشی.

2.شروع آمپولهای سوپرفکت که برای من دکاپپتیل بود از روز 21 اولین سیکلت برای اینکه دیواره رحم رو آماده کنن تا 9 سیکل بعدیت که معمولا تمدید میشه تا روزی که دیگه تخمکهات کاملا رسیده باشن و آماده برداشت بشن.

3.سیکل بعدیت که شروع شد یعنی از زمانی که قرصهای ال دیتو قطع کردی و پریود شدی از روز 2 پریودت باید شروع کنی به زدن دو تا آمپول دیگه یکی گونال اف یکی هم hmg هر کدوم روزی یکی که اینها هم تا روزی که تخمکهات رسیده بشن ادامه پیدا میکنن.یادت باشه hmg عضلانیه و سپر فکت و گونال زیر جلدی بازویی.خلاصه شبیه آبکش میشی.من تا زمان قطع داروهام 95 تا آمپول زده بودم.

4.از روز 2 پری دومت شروع میکنن به انجام سونوهات که اولیش همین روز دومه یادت باشه سونوی روز دوم خیلی دردناکه.

5.سونوی بعدیت روز 9 پریته و بعدی 11 پری که چک میکنن بیبینن تخمکهات تعدادشون و اندازه هاشون خوبن یا نه.بهترین حالت تخمدونات اینه که مولتی باشن.

6.وقتی اندازه تخمکهات و تعدادشون تایید شد وقت بهت میدن برای تخمک کشی.عمل تخمک کشی با بیهوشیه.یادت باشه که بعد از تخمک کشی مراقبتهای خاصی لازمه از جمله 2 یا 3 ساعت استراحت که در خود مرکز انجام میشه.شب قبل از عمل هم غذای سنگین نخور.صبح هم مطلقا هیچی نخور حتی آدامس.قبل از بیهوشی هم نفس عمیق بکش.
معمولا قبل از اینکه تو رو بفرستن اتاق عمل شوشوت رو میفرستن یه اتاق و ظرف نمونه بهش میدن تا اسپرماشو تقدیم کنه.سعی کنه آرامش داشته باشه و استرس نداشته باشه چون اگر نتونه نمونه بده مجبوری بری تو اتاق و خلاصه با هم یه جوری....و اگر اینجوری هم موفق نشید مجبورن نمونه رو از بیضه بکشن.
بعد بیهوشی یه کم درد داری اما مسکن میدن زود خوب میشی.

3.7یا 4 ساعت بعد عمل مرخصت میکنن و میری خونه تا 2 روز بعد زنگ میزنی مرکز خبر میگیری که جنینهات در چه حالین و چند تا جنین داری.و همونجا بهت وقت میدن که بیای برای انتقال.

8.یادت باشه بعد تخمک کشی چیزای نفاخ نخوری.در ضمن این علایم رو اگر داشتی حتما با مرکز تماس بگیر:بزرگ شدن زیادی شکم.نفخ شدید.درد شدید شکمی.تنگی نفس.
9.اگر ای وی اف معمولی میخوای انجام بدی از مرکز بخواه برات سیستم هیچینگ رو انجام بدن هیچینگ یه کم گرونتره اما خوبیش به اینه که تعداد جنینهات بیشتر میشه چون با لیزر پوسته دور تخمک رو بر میدارن و اسپرم بهتر میتونه ترکیب بشه.مثلا من تعداد تخمکام از بقیه که با من بودن کمتر بود اما جنینای بیشتری داشتم.مال من 13 تا جنین بود.چون منم هیچینگ برام کردن.
معمولا هم 3 یا 4 جنین برات انتقال میدن و بقیه اشو اگر چیزی باشه فریز میکنن.

10.روز انتقال خیلی مهمه.اولا یادت باشه به هیچ وجه گرمی جات نخور غذاهای گرم و محرک اصلا نخور مثل مغریات زعفرون ادویه جات تند کنجد چه میدونم همین چیزای مقوی که معمولا مامانا تو شکم آدم میکنن.

استرس خیلی مرگه هواست باشه از روز انتقالت باید استرس یادت بره.استرس عصبانیت ناراحتی.باید 100 در 100 آرامش داشته باشی.

استراحت 3 یا 4 ساعت اول خیلی مهمه معمولا تو مرکز چند ساعت نگه میدارن این چند ساعت باید رو تخت نقش مرده رو بازی کنی به پهلو نخواب زیاد وول نخور دستشویی نرو و اگر همراهی داری بگو برات لگن بذارن.
ببین این چیزایی که میگم دکترا تو مرکز میگن لازم نیست اما هست تو انجام بده به حرفشون اعتنا نکن.اگر خونه ات پله داره مثل من برو یه جایی که پله نداره یا شب رو مرکز بمون من به خاطر پله های زیاد خونه ام 90 تومن اضافه دادم شب موندم البته جایی که من رفتم خصوصیه و تنها مرکز ناباروری خصوصی نمیدونم مراکز دولتی شب مریض رو نگه میدارن یانه.وقتی خواستی بری خونه خیلی یواش راه برو اگر چند تا پله بود یواااااااش از پله ها بالا یا پایین برو.

از روز انتقالت هم باید شروع کنی به خوردن قرص آسپیرین فولیک اسید و آمپول و شیاف پروزسترون من روزی یک آمپول و یک شیاف استفاده میکردم.

11.بعد که رفتی خونه استراحت مطلق کن بازم میگم دکترا میگن لازم نیست اما لازم هست تو اجازه داری فقط بری دستشویی اونم حتما فرنگی خیلی هم آروم راه برو.هییییییییییییچ کار دیگه ای نمیکنی و فقط دراز میکشی فقط هم برای خوردن غذا اونم نشسته تو تختت از جات بلند میشی.سرفه برات سمه سعی کن موقع آب یا غذا خوردن یه وقت به سرفه نیفتی.
مواظب یبوست باش چون تحرک نداری حتما میاد سراغت یه چیزی بخور که شکمتو راه بندازه مثلا من آلو خیلی روم تاثیر میذاره.یبوست خیلی بده اگر هم دچارش شدی رفتی دستشویی یه وقت زور نزنی.

12.راستی یادم رفت اینو بگم دو روز قبل تخمک کشیت یه آمپول هاش سی جی هم باید بزنی.

13.سر 2 هفته آز بتا میدی که ان شا الله مثبت باشه.و نتیجه زحماتت رو ببینی.

14.حالا یه سوال دیگه که حتما برات پیش میاد قیمتهاست.من چیزی حدود 700 تومن پول داروهام شد و 1 تومن عملم یه علاوه هزینه های دیگه مثل سونو و فریز و اینا یه چیزی بالای 2 تومن شد.

من همه این نکات رو رعایت کردم حامله هم شدم اما متاسفانه چون سقط میکنم اینبار هم باز سقط کردم و حالا مجبورم از جنینای فریزم استفاده کنم.
البته اینایی که گفتم یه چیزاییش تو بعضی مراکز فرق میکنه من مراحلی که برای خودم انجام شد رو برات توضیح دادم.ممکنه داروهات فرق داشته باشه یا تعداش متفاوت باشه یا هر چی دیگه به طور کلی این چیزی بود که من گفتم.

اماندا ولیلا جان سلام من سال 84 خیلی اتفاقی انیستیتیو نازایی نوید رو دیدم اون موقع دوره های ایران ایر رو میرفتم که از جلوی کوچه ای که مرکز دکتر کشاف توش بود رد شدم و چون از قبل پری های نا منظمی داشتم و میدانستم کهpcoc دارم بدون اینکه قبلش پیش دکتر دیگه ای برم دلم رو به دریا زدم و پیش کشاف رفتم .
چون از قبل عکس رنگی از رحمم رو داشتم بعد از مراحل اولیه وتشکیل پرونده ورفتن پیش ماما ها ودکتر قلب و سونو وازمایشها که تقریبا 1-2 هفته طول کشید رفتم پیش ناجی سفید پوش عزیزم.
دکتر بدون هیچ فوت وقتی خیلی سریع تاریخ عمل لاپاراسکوپی رو برام مشخص کرد .دو روز بعد من عمل شدم و خیلی جالب که همون لحظه ای که من تو اتاق عمل بودم به صورت زنده عمل از مونیتورهای توی سالن ها پخش می شد و شوهرم و همه اونهایی که نشسته بودند عمل منو میدیدند.
در حین عمل مشکل pcoc و نقاط کوچک اندومتریوزی که داشتم رو سوزاند ویکسری نقاطی رو روی تخمدانم ایجاد کرد ومایع فولیکولی از اون خارج شد و اون نقاط رو هم سوزاند.فرداش که حالم بهتر شد رفتم پیش دکتر واون داروها رو با توجه به مشکلم بهم داد.دقیقا یادم نیست ولی تقریبا 3-2 هفته بعد من عمل ZIFT شدم که باردار شدم اما خدا نخواست واولین بچه ام رو سقط کردم.
3-2 ماه بعد دوباره ZIFT شدم واینبار خدای مهربان با دستای معجزه گر دکتر کشاف به من دو قلوی پسر داد.الان اونها 2/5 سالشونه.من بعد از شوهرم که مثل کوه پشتم بود عاشق دکتر کشاف هستم.
هزینه هاش اون موقع که خیلی بالا بود.کلا برای من 4-5 میلیون شدو به یک سال ونیم نکشید که من مامان شدم اون هم دو قلو.من با بار دوم مادر شدم ولی اگه 10 سال هم طول میکشید ناامید نمی شدم وباز هم پیش دکتر کشاف میرفتم.خواهرم هم تقریبا 5-6 سال نازایی داشت واصفهان درمان میکرد که جواب نگرفت وقتی من از دکتر بهش گفتم واون موقع من باردار بودم اون هم برای زندگی ودوا درمان اومد تهران.که بعد از 3 ماه با بار اول دو قلو باردار شد .الان دوقلوهای خواهرم 1 سال و 9 ماهشونه.
به نظر من وقتتون رو جاهای دیگه تلف نکنیدمن بهش ایمان دارم اگه مشکل مالی ندارید خودتون رو دستش بسپارید به نظر من ارزشش روداره.امیدوارم که همتون مثل من خواهرم دو قلو دار شوید وبه ارزوتون برسید .ناامید نشید وبه خدا توکل کنید .دوستون دارم.
فکر کنم هزینه های ابن سینا کمتر باشه.

مامانم می گه فکر هزینه هاش رو نکن ما می دیم
ولی من دوست ندارم اونا هزینه درمان ما رو بدی.

نمی دونم ابن سینا برم یا نوید

هم خودم و هم همسرم مشکل داریم
2706