2726
عنوان

آیا کسی هست که دخترش به دبستان خرد بره؟

| مشاهده متن کامل بحث + 389744 بازدید | 1954 پست

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

مرسی میترا جون.امیدوارم دختر شما هم همیشه پله های ترقی رو خیلی خوب پشت سر بذاره.همینطور همه ی بچه های خوب ایران.
همه می خواهند بشریت را عوض کنند؛ولی دریغا،هیچ کس در این اندیشه نیست که خود را عوض کند.
خواهر من هم خودش فرزانگان درس خونده و اونجا تدریس کرده و سال دیگه هم تصمیم داره دخترکشو بزاره پیش دبستانی خرد و سال بعدش هم به امید خدا اگه توی آزمونش قبول بشه دبستان خرد ...

خواهر من هم معتقده که فقط و فقط خانم حائری زاده از طریق آزمون بچه ها رو می پذیرن و نه هیچ طریق دیگه ای ...
2728
سلام من جان.خوبید؟

راستش من با نظر شما در مورد اینکه بچه هایی که تو خرد درس میخونند و از نظر شما همه ی آنها رفاه خیلی

بالایی دارن و دچار بی انگیزه گی در زندگی میشن مخالفم.چون بیشتر بچه هایی که تو خرد هستند والدین تحصیل کرده

ای دارند.و آنها خوب میدونند که چطور به بچه انگیزه ی بیشتری بدهند.

من خودم هم تو مدرسه دولتی درس خوندم.البته من وقتی دبیرستانی شدم تازه مدارس غیر انتفاعی شروع به

فعالیت کرده بودند.

تمام بچه های خرد چه از نظر هوشی و چه از نظر فرهنگی گزینش شده هستند.

اگه دختر من تواناییش رو داشته باشه که تو خرد درس بخونه صد البته دوست دارم که اونجا درس بخونه.

اگه هم توانایی نداشته باشه که تو خرد درس بخونه باز هم صد البته دوست ندارم که اونجا درس بخونه.چون اصلا دوست

ندارم که اعتماد به نفسش پایین بیاد یا بهش فشار بیاد.

من روحیه ی دخترم رو میشناسم.خرد هم از مدارسی هست که برای دخترم در نظر دارم.اگه قبول شد که چه بهتر .

اگه هم نشد مدارس دیگه ای رو در نظر دارم که با شرایط فرهنگی و تربیتی دخترم سازگاری بیشتری داشته باشه.

با آرزوی موفقیت روز افزون شما.

همه می خواهند بشریت را عوض کنند؛ولی دریغا،هیچ کس در این اندیشه نیست که خود را عوض کند.
سلام نسترن جان.خوبید؟

امیدوارم دختر خواهرتون هم مثل مامانشون باهوش باشه و بره خرد.من هم میدونم که خانوم حائزی زاده فقط از طریق آزمون بچه های خرد رو انتخاب میکنند.

مهمترین انگیزه ام برای ثبت نام دخترم در این مدرسه اصولی بودن مدیریت این مدرسه هست.

با آرزوی موفقیت روز افزون شما.
سلام.میترا جون.خوبی؟................میترا جون.میشه به من بگید که استقبال بچه های مهدوی از درسها چطوریه؟.............کلا درسهاشون خیلی سخت تر از بقیه ی مدارسه؟................معمولا والدین چند ساعت در روز باید با بچه کار کنند؟.................کتابها و درسهای این مدرسه متفاوته؟...........یا بچه ها کتابهای بیشتری رو باید بخونند؟..................ممنون میشم به سوالهام جواب بدید................میخوام یه انتخاب خوب داشته باشم.........ا
سلام نینا گل جون.خوبید؟.............دختر های خواهر شما کلاس چندم رو تو خرد میخونند؟...................میشه شما هم از خواهرتون بپرسی و جواب سوالهایی که از میترا جون پرسیدم رو بهم بگی؟....................میخوام با روش کاری این طور مدارس بیشتر آشنا بشم.............که اگه دخترم بتونه قبول بشه تصمیم درستی بگیرم.
سلام آلیس جون........همونطور که قبلا گفتم دختر من کلاس دومه پارسال یه مدرسه ی غیر انتفاعی دیگه میرفت که اونم تو منطقه بد نبود ولی من امسال متوجه تفاوت این 2تا مدرسه میشم

کلا مدارسی مثل خرد و مهدوی جزو دسته مدارس سخت گیرن یعنی هم رو بچه زیاد فشار میارن هم رو پدر و مادر .اولیا ی بچه ها باید نهایت همکاری رو داشته باشن
دوم اینکه مدرسه ی مهدوی همون کتابای درسی ودارس دیگه رو با بچه ها کار میکنن و تفاوتشون تو شیوه آموزشه و سوالهایی که با بچه ها کار میکنن و بیشترشون جنبه ی هوشی داره و تو پرورش وبیدار کردن هوش بچه ها خیلی حرفه ای هستن...دختر من اوائل متوجه این نکته های ریز تو سوالها نمیشد اما الان خیلی دقیق و سریع عمل میکنه که حتی من تعجب میکنم

نکته ی سوم سیستم تربیتی مدرسه هست که من خیلی قبول دارم.....مثلا بچه ها نباید دنبال لوازم فانتزی باشن و ساده زیستی رو به بچه ها آموزش میدن و آخر هر ماه کارنامه ی رفتاری ارائه میدن که ذخترم رو این کارنامه خیلی حساس شده و سعی میکنه بهترین درجه رو بگیره.....

نکته ی چهارم کارهای کمک آموزشی مدرسه:زبان انگلیسی هر روز 3 ساعت تدریس میشه و کتابهای مختلف داره(ریاضی-علوم-ریدینگ و....)فرانسه 2ساعت در هفته.........موسیقی 1ساعت درهفته........کامپیوتر 1ساعت در هفته........شنا ساعتی جدا از ساعت ورزش داره و کاملا به بچه آموزش داده میشه(همه ی مواردی که گفتم به نحو خوبی با بچه کار میشه و میتونی راحت پیشرفتشو ببینی)

برنامه ی صبحانه وناهار اول هر ماه تنظیم میشه و به خانواده ها داده میشه و بسیار برنامه ی غذایی کامل و سالمی هست
اردو ها و بازدیدهای مختلف علمی در سال برای بچه ها برگزار میشه که بچه باید گزارش اردو رو تنظیم کنه و ذهنش خلاق میشه
ساعت کاری مدرسه هم از 8 صبح تا 3ونیم بعداز ظهر هست تا کلاس سوم هم پنج شنبه ها تعطیلن.....

این سیستم سخت گیرانه مدرسه اوائل هم به من وهم دخترم فشار میاورد ولی حالا کاملا عادت کردیم و خوشحالم که وقت دخترم به بطالت نمیگذره.........در ضمن هر روز کار در منزل هم دارن حداقل یک دیکته و روخوانی و کار ریاضی....

اینها واقعیت چیزهایی بود که من تا حالا از مدرسه ی دخترم دیدم.......امیدوارم که تونسته باشم کمک کوچکی بهت کرده باشم.........با آرزوی موفقیت برای دختر گل شما.......
ای واژه خجسته آزادی ... آیا به عمر من تو تولد خواهی یافت ؟...آیا تو پا به پای فرزندانم رشد خواهی داشت ؟
خیلی ازت ممنونم میترا جون.بابت توضیحات کامل و مفیدت.خیلی بهم کمک کردی.منم برای دختر گل شما آرزوی موفقیت روز افزون دارم عزیزم.
سلام آلیس جان خوبی؟
خوبه که نگران آینده دختر گلت هستی اما انقدر مهم نیست اصلا...مدرسه خوب برن برای چی؟برای اینکه بعدها تو کنکورشون رشته خوبی قبول شن؟
من دخترخالم از اول تو مدرسه تیزهوشان فرزانگان درس میخوند اما حتی کنکور سراسری مجاز هم نشد با اینکه همیشه معدلش بالای 19 بود!!!پس انقدر دنبال این نباش که اگه دخترت تو بهترین مدرسه باشه آیندش تضمین شدس...مهم آخر کاره اونم دبیرستان و پیش دانشگاهی...
در ضمن اینکه معلم های پیش دبستانی دخترت بگن باهوشه دلیل بر باهوشی توی درس نیست، به نظرم اول یه تست هوش بگیر از دخترت...
سلام سارا جان.

نمدونم چرا این مدرسه ی خرد یا بقیه ی مدارس این طوری برای بعضی از دوستان انقدر جای بحث باز میکنه؟؟؟!!!من تصمیم دارم که دخترم رو به مدرسه ای که مد نظرم هست بفرستم..............کاری هم ندارم که دختر خاله کی کجا درس خونده و چرا از سراسری قبول نشده؟؟؟!!!

در ضمن دلم رو به گفته ی معلم پیش دبستانی هم خوش نکردم که بهم گفته که دخترت باهوشه.خودم میدونم که جوجه رو آخر پاییز میشمارند.

ولی از جسارت بعضی از خانومهای محترم خیلی تعجب میکنم که به خودشون این اجازه رو میدن که اصرار داشته باشند بگن دخترت باهوش نیست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ظاهرا اونا دخترم رو از من بهتز میشناسند.

دیگه لازم نمیبینم به به این دسته از خانوما توضیح بدم که هدفم از این که دخترم تو یه مدرسه ی خوب درس بخونه چیه.

ممنون میشم از این به بعد در مورد اینکه دختر من باهوش هست یا نیست کسی نظری نده.
سارا جان.من نیازی به گرفتن تست هوش از دخترم ندارم.چون عجله ندارم ببینم چقدر باهوشه.به تدریج که بره کلاس بالاتر خودم متوجه میشم که ضریب هوشی دخترم چقدره.

چه دخترم بتونه بره خرد چه نتونه بره.من به داشتن چنین مدرسه و مدارس این چنینی و دانش آموزانش تو ایران افتخار میکنم.ولی متاسفانه بعضی از دوستان.............................................

بگذریم...............................................................................
سارا جان.امیدورام از گفته های من برداشت بدی نکنی.من باز هم میگم.هدف من اینه که دخترم رو به یکی از مدارسی که مد نظرم هست بفرستم.اگه خرد شد که چه بهتر.اگر نشد مدارس خوب دیگه ای رو در نظر دارم که بفرستمش اونجا.تعجب من از اینه که چرا بعضی ها به خرد و مدارس این چنینی نظر خوبی ندارند!!!!!!!در حالی که دانش آموزان این طور مدارس همیشه برای ایران در مسابقه ها و المپیاد های جهانی افتخار آفرین هستند.

من واقعا هنوز نمیدونم و مطمئن نیستم که دخترم چقدر باهوشه.ولی فکر نمیکنم آرزوی داشتن یه بچه ی باهوش یا تیز هوش عیب باشه.

اگه دخترم نتونه بره خرد ممکنه یکی دو روز غصه بخورم.ولی باز هم به داشته ها خوشحال خواهم بود.با آرزوی موفقیت شما.
سلام

تاپیک خیلی خوبیه دختر من سال دیگه می ره پیش دبستان از مباحثتون استفاده کردم

خانم نیکو یا کاربران دیگه می دونید با دفتر دکتر تبریزی یا دوایی چطور باید ارتباط برقرار کرد ؟

هیچ چیز برای آنهایی که می اندیشند، مُقدس نیست و هیچ چیز آنقدر مقدس نیست که نقد نشود
2706