موضوع بحث
موضوع بحث: کسانی که آندومتریوز دارن و یا درمان کردن و دارن برای نی نی اقدام می کنن بیاین یه بار دیگه دور هم جمع شیم
سلام من آندومتریوز داشتم اونم با گرید 3 پارسال عمل کردم و منتظر نی نی

بیاین با هم درد دل کنیم به هم کمک کنیم و مراحل درمانمون رو به هم بگیم
خدا جونم خودت حالمو خوب کن ...ده ساله منتظرم برای داشتن یه فرشته کوچولو . بس نیست؟
سلام طلا جون
ببخشید این آندومتریوز چیه؟
می شه بیشتر توضیح بدی؟
سلام عزیزم میشه لطفا"ا علائم اندومتریوز رو بگی اخه من هنوز لاپاروسکوپی نکردم
سلام

ممنون طلا جون این پست رو ایجاد کردی.
من هم آندومتریوز دارم.

با آزمایش CA125 و عکس رنگی رحم و سونوی واژینال و دردهای شدید پریود فهمیدم که آندومتریوز هستم.

عدد CA125 خیلی خیلی بالا بود
تو عکس رنگی هم چسبندگی زیاد دیده شده بود.

تو سونوی واژینال فقط تشخیص کیست دادن

حالا دکترم گفته می خواد لاپاراسکوپی کنه.
من تخمک گذاری هم با وجود استفاده از کلومفین ندارم.

طلا جان شما اول لاپاراسکوپی کردید بعد عمل کردید؟

تو هم موقع پری دردهای شدید داشتی؟
می شه بگی الان از چه داروهایی استفاده می کنی؟

من خیلی ناراحتم.
چون شنیدم اونایی که آندومتریوز دارن کاری می کنند که پریود نشن.

طلا جان تو هم می شه مراحل درمانت رو بیشتر توضیح بدی؟

من چند روز دیگه می رم دکتر که برام وقت لاپاراسکوپی بده.

سلام آماندا جون

من دردهای شدید پریود و شکمی و لگنی داشتم رفتم دکتر کیست تخمدان تشخیص داد چند دوره قرص ال دی خوردم تاثیر نداشت و بزرگتر شد سونی واژینال کردم تشخیص آندومتریوز دادن

بعد تو خرداد پارسال لاپراسکوپی کردم و در همان حین هم کیستها پاره شده و قسمتهای رو سوزوندن

ولی نظر دکترم این بود که نباید کامل کیستها رو خارج کرد چون دوباره درمیان ولی اگر پاره کنن و تخلیه بشن بهتره

من یکی از کیستهام 8 سانتی متر بود و گرید آندومتریزم هم سه بود
خدا جونم خودت حالمو خوب کن ...ده ساله منتظرم برای داشتن یه فرشته کوچولو . بس نیست؟
سلام . منم آندومتریوز داشتم و دردهای شدید و وحشتناک پریود .آندومتریوز هم لخته های خونیه که داخل حفره های شکم مونده و باعث دردهای فوق العاده بد مثل درد سنگ کلیه در زمان پریود میشه و از عوامل نازایی هم تشخیص داده شده. برای من با لاپراسکوپی اونها را بیرون کشیدن البته بعد از عمل به من یکسری آمپول دکا پپتیل دادن که باعث میشه تا چند ماه پریود نشی تا خون به محوطه شکمی نریزه و آندومتریوز کنترل میشه . بود ولی بعضی ها هم می گن آندومتریوز درمان نمیشه و بر می گرده. راستش من نمی دونم !!!!! بعد از عمل دیگه پریودهام خیلی خوب و کاملا قابل تحمل بود و 9 ماه بعد از عمل هم میکرو اینکجشن انجام دادم و باردار شدم . پس اصلا جای نگرانی نیست
سلام بچه ها

من غیر از اینکه خودم آندومتریوز هستم، تخمک گذاری هم ندارم.
شوشو هم مشکل تحرک اسپرم و تعداد کم اسپرم داره.

بچه ها برای لاپاراسکوپی چقدر باید تو بیمارستان بستری بشیم و چقدر خود لاپاراسکوپی طول می کشه.

من سر کار می رم و نمی خوام به کسی بگم که می خوام لاپاراسکوپی کنم.

نرگس جان آندومتریوز تو گرید چند بود؟
خیلی دوست دارم بعد لاپاراسکوپی زود زود باردار بشم.

بعد لاپاراسکوپی احتمال بارداری به روش طبیعی هست؟

طلا جان الان داری ژآمپولی می زنی که پریود نشی یا نه؟
نرگس جان الن نی نیت به دنیا اومده یا بارداری؟

طلا جان الان تحت درمانی و دارو مصرف می کنی یا نه؟
آماندا جان سلام بعد از عمل لاپراسکوپی حدود 3 یا 4 روز استراحت کن چون به دلیل مواد بیهوشی درد توی بدن وجود داره و بخیه هم چهار پنج تا داره . منم سر کار می رم و واسه عمل به همه گفتم می خوام چند روز برم مسافرت و مرخصی گرفتم . به امید خدا عمل انجام میشه و مشکلت هم حل میشه و تا چند وقت بعدش هم مامان میشی.
http://ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=14153&PageNumber=30
آرزویی کن گوش های خدا پر از آرزوست و دستهایش پر از معجزه... شاید بزرگترین آرزوی تو کوچکترین معجزه خدا باشد...
معمولا روز چندم پری لاپاراسکوپی انجام می شه؟
بچه ها اگر پیش دکتر خوب و مطمئنی میرید که برای پول نمیخواد بیخود شما رو به زیر تیغ ببره، حتما اگه براتون عمل لاپاروسکوپی رو تجویز کرد انجامش بدید. ضرر نمی کنید. من خودم بعد از 4 سال نازایی درست سه ماه بعد از لاپاروسکوپی، بدون مصرف حتی یک قرص یا دارو بطور طبیعی باردار شدم. عمل لاپاروسکوپی خیلی راحت و کم دردسره. علاوه بر اون اندومتریوز دیگه هیچ درمان قطعی دیگه ای به جز عمل نداره.
سلام طلا جون من آندومترییوز با کستهای پرخون داشتم آذر 87 عمل کردم و لیز هم کردم عملم 3 شاعت طول کشید تا حالا 3 بار هم IVF کدم ولی هنوز حامله نشدم
سلام طلا جون من آندومترییوز با کستهای پرخون داشتم آذر 87 عمل کردم و لیز هم کردم عملم 3 شاعت طول کشید تا حالا 3 بار هم IVF کدم ولی هنوز حامله نشدم
سلام بچه ها . چند ماهه مبتلا به آندومتریوز شدم . 6 ماه قرصخوردم کمی کوچک شد( 3 سانت) گرید 1. تخمک گذاری هم دارم. دکترم گفت باردار شو. 2 ماهه داریم try می کنیم ولی من به همین زودی نا امید شدم. از استرس دارم می میرم. نمی دونم عمل کنم یا نه. قرص کلومیفن که دکتر داده می ترسم بخورم. اگه کسی تجربه شو داشته تو رو خدا بگه میشه من طبیعی حامله بشم؟؟؟؟؟
سلام شراره جان

از کجا فهمیدی آندومتریوز هستی؟
جون راهش لاپاراسکوپی هستش.
در ضمن اگه آندومتریوز باشی کلومفین ضرر داره.
منم آندومتریوزم و دکترم به غلط بهم تجویز کرد و بدتر شدم

شراره جون دکترت کیهههههههههههههههه؟؟؟؟؟
سلام دوستان
من تازه عضو سایت شدم ، الان دقیقا دو ساله ازدواج کردم . تا آذرماه جلوگیری داشتم اما الان 9-8 ماهی هست که اقدام کردم اما هنوز نتیجه نگرفتم پریودهام هم تقریبا منظمه .با دکتر مشورت کردم برام اول پاپ اسمیر و بعد تست پرولاکتین نوشت و بعد سونوی واژینال اما همه چیز خوب و نرمال بود بعد شوهرم آزمایش داد اونم مشکلی نداشت. حالا دکتر گفته باید لاپارروسکپی کنم آخه من موقع پریود و نزدیکی درد خیلی شدیدی دارم دکترم گفته مشکوک به آندومتریوزه، دارم دیوونه می شم اگه لطف کنید و در مورد حرفام نظر بدین خوشحالم می کنین. این روزا خیلی حالم بده.دارم ناامید می شم. خدایا ...

ارسال پاسخ و نظر شما