2726
عنوان

بافتنی و قلاب بافی

| مشاهده متن کامل بحث + 286662 بازدید | 1522 پست
سلام دوستای عزیزم ببخشید که کم کار و بد قول شدم شوهرم شدیدا سرما خورده و گلو و گوشش عفونت کرده مونده خونه و من کارم زیاد شده و کمتر می تونم بیام نت الهام جان عزیزم راستش رو بخای من تا حالا زاکت آستین سر خود نبافتم و اصولش رو بلد نیستم با اینکه بافت این زاکت خیلی آسونه من اصول بافت زاکت رو برات می ذارم فقط این زاکت حلقه آستین می خوره و آستین جداست حالا از دوستان خواهش می کنم اگر کسی بافت این نوع آستین رو بلده به من و الهام جون یاد بده.
8pic.ir     مکانی برای آپلود رایگان فایل های شما

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2728
قابل توجه الهام عزیزم

بافت پشت پولیور

1-ابتدا دونه هارو بر اساس ضخامت کاموا و اندازه مورد نظر سر میندازیم و بسته به سلیقه 2 تا 4 سانت کشباف می بافیم.
2-بعد از بافت حاشیه شروع به بافت می کنیم که از بافتهای مختلف که بعدا آموزش خواهم داد تا حلقه آستین ادامه میدیم.
3-برای شروع حلقه آستین از هر طرف سه دانه و بعد دو دانه و در آخر یک دانه در هر دو رج کور می کنیم.توجه داشته باشید از هر طرف.
4-به بافت تا سر شانه ادامه میدیم و تمام دانه های موجود در میل رو میشمریم و به 4 تقسیم می کنیم دو قسمت در وسط برای یقه و دو قسمت دیگه رو در هر طرف برای سرشانه در نظر می گیریم.
5-تمام دونه ها رو در یک رج کور می کنیم.یادتون نره که از هر طرف برای سرشانه و در وسط برای یقه علامت بگذارید مثلا با یک سنجاق قفلی.

بافت جلو

1-جلو رو هم به اندازه پشت سر میندازیم.و کشباف رو به اندازه پشت می بافیم.
2-بافت رو تا حلقه آستین ادامه میدیم و حلقه آستین رو از هر طرف مثل پشت کور می کنیم.
3-بافت رو تا گودی یقه ادامه میدیم دانه های داخل میل رو به دو دسته تقسیم می کنیم یک قسمت رو داخل یک میل دیگه نگه میداریم و قسمت دیگه رو به این ترتیب می بافیم:
بعد از شروع بافت 11 دونه وسط رو کور می کنیم و هر طزف رو جداگانه میبافیم در هر دو رج یک بار 3 دونه دو بار دو دونه و دو بار 1 دونه از لبه سمت گودی یقه کور می کنیم و بعد از رسیدن به اندازه مورد نظر دانه های سرشانه رو کور می کنیم.

4-بعد قسمت دیگه رو که توی یک میل دیگه نگه داشته بودیم به صورت قرینه قسمت قبل می بافیم.

بافت آستین

1-به اندازه دور موچ سر میندازیم.کشباف می بافیم و بافت رو تا حلقه آستین ادامه میدیم.
2-برای گشاد کردن دو طرف آستین در هر 8 رج به هر طرف آستین یه دونه اضافه می کنیم.
3-برای شروع هلال آستین در هر دو رج یک بار 3 دونه.یک بار 2 دونه.دو بار یک دونه کور می کنیم و بعد از اون در هر 4 رج دو بار یک دونه از هر طرف کور می کنیم و بعد از اون در هر دو رج 4 بار یک دونه.2 بار دو دونه.1 بار سه دونه از هر طرف کور می کنیم.
4-دو رج می بافیم و در آخردونه های باقی مونده سر شونه رو در یک رج کور می کنیم.

الهام جان عزیزم توجه کن که این زاکت چون جلو باز هست باید تعداد دونه هارو نصف کنی و + تقریبا 6.7 دونه واسه سجاف (که جا دکمه هم در سمت راست می اندازیم) باید دونه سر بندازی.این 6 یا 7 دونه رو رکن بباف عزیزم .
مهسا جون در مورد پتو نوشته که سه رج به زیر ببافید رج اول پشت کار هست یعنی سمتی که از زیر هست پشت کار میشه ؟؟؟

و اینکه ژوته باید قسمت زیر بافته بشه یا رو ؟؟؟ یا اینکه کلا توی بافت فرقی نمیکنه ؟؟؟؟؟
در سرزمین من : نگاه کودکش پر از آرزوست , نگاه جوانش پر از حسرت و نگاه سالمندش پر از افسوس .
2706