2737
2739
سلام سارا جان، عزیزم، این سو?الت یه کم کلی‌ هستش چون هر دو بستگی داره به دکتر و خود مادر

من خودم سزارین کردم و این موضوع خیلی‌ خوشحالم، همیشه می‌ترسیدم که نکنه دارد زایمان رو بکشم بعد بگن به هر دلیلی‌ باید سزارین بشی‌ برا همین از همون اول سزارین رو انتخاب کردم که در مورد من خیلی‌ عالی‌ بود و من خیلی‌ راضی‌ هستم

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

والا الان دیگه طبیعی با سزار ین فرقی نمی کنه . برای طبیعی هم می برن و بخیه می زنن .
زن دادش من که بچه اولش طبیعی به دنیا اومد بی چاره پدرش در اومده بود و تازه ده تا هم بخیه زده بودند
سر دومی دیگه سزارین کرد همش می گه چه غلطی کردم طبیعی زاییدم . می گه سزارین خیلی خوبه .

آخه الان که دیگه عقد دقیانوس نیست که مجبور باشی طبیعی زایمان کنی . این همه علم پیشرفت کرده که آدم ها درد نکشن .
2731
منم این برام سواله الان تو هفته 15 هستم وخیلی ذهنم مشغولشه تحقیقات زیادی کردم به نظر خودم از نظر درد هیچ کدوم با هم فرقی ندارن طبیعی قبل از به دنیا اومدن نی نی درد میکشی و بعدش جای بخیه ها و سزارین بعداز تولد نی نی درد میکشی اونم جای بخیه ها به نظرم سزارین بهتر باشه هم رفتار توهین امیز ماماها رو تحمل نمیکنی هم زمان زایمان رو میدونی کاملا اماده میری بیمارستان ولی طبیعی شبی نصفه شبی یک هو دردت بگیره کیسه ابت پاره بشه حول و ولاش به کنار دکترت ایا خودش رو سریع برسونه بیمارستان کادر پزشکی تو نصفه شب تکمیل نیست 2 تا ماما خواب الود میان بالا سرت همه اینا به کنارر تو طبیعی هر کس میرسه ادم رو دستکاری میکنه معاینه ها خیلی دردناکن ولی تو سزارین فقط دست دکتر خودت بهت میخوره به نظر من تو سزارین شخصیت ادم لگد مال نمیشه طرز برخوردها به خاطر پول بیشتری که میگیرن فرق داره وقت کمتری رو به استرس میگذرونی این نظر من بود من که سزارین رو انتخاب میکنم انشاالله زایمان راحتی داشته باشی عزیزم
مامان پانیذ جون درسته علم پیشرفت کرده ولی تا حالا به این فکر کردی پس چرا هنوز کشورهای اروپایی و امریکایی زناشون طبیعی زایمان می کنند و هیچ راه انتخابی ندارن مگر به تشخیص پزشک منم ماه هفت بارداری هستم و در مورد نوع زایمانها خیلی تحقیق کردم به این نتیجه رسیدم که حتما در طبیعی چیز خاصی هست که خدا زایمان را این طور قرار داده و اگه بد بود مطمئن باش کشورهای پیشرفته دست بکار می شدن و برای ما جهان پنجم ششممیها نمیزاشتن سزارین یه نوع زایمان نیست بلکه یه نوع جراحی بزرگه
صدای خنده های خدا رو میشنوی؟دعایت رو شنیده و به آنچه محال میپنداری میخندد
زایمان سزارین عوارضی مثل چسبندگی و نازایی داره تازه جای زخمش برای همیشه می مونه. به نظر من که آدم ناقص می شه. این همه بیمارستان های خوب هستند که اگه بری برای زایمان طبیعی کمکت می کنند و بهت می رسن کمتر اذیت شی

تازه وقتی آدم بعد از سزارین بهوش می یاد اینقدر درد داره که نمی تونه به بچش شیر بده
2740
من با صدیقه موافقم چرا ما ایرانی ها رو همه رو سزارین می کنند اگه خوب بود که اروپایی ها و آمریکایی ها طبیعی زایمان نمی کردند

دکترا به خاطر پول سری سری همه رو می برن سزارین می کنند خدا لعنتشون کنه
man ke to baku hastam injaa slan nemidonan sezayan chiye man farda 40 ro tamom mikonam vali doktoram harfi az sezayan nemizane be nazaram sezayan kheyli bade bade amal vagan nages mishi ama tabiyi intor nist man tajrobasho daram
ارکان و رونیکا عشقهای من ❤️💚💜💙💛
زایمان طبیعی توی ایران به هیچ وجه قابل مقایسه با کشورهای اروپایی نیست توی ایران باید بشینی تا نه ماهگی که اخر یا دردت بگیره یا کیسه اب پاره بشه بعدشم با زورو بکش بکش بچه دنیا بیاد ولی تو کشورهای اروپایی مادر از ماه 3 یا چهار اموزش میبینه ورزشهای مخصوص و یکی دو روز قبلش ماساژهای مخصوص که زایمان راهتر باشه منم اگه اروپا بودم صد در صد طبیعی ولی توی ایران هیچ ارزشی به مادر باردار و بارداری نمیدن با این امکاناتو ترافیکو هزار چیز دیگه که خودتون میدونین ادم بهتره زمان زایمانشو بدونه با خیاله راحت وسایلشو برداره بره سزارین بشه برگرده
سارا جان
منم با "من." عزیز موافقم

من با اینکه موقع زایمان 21 سالم بود ولی از اول بارداری تصمیم به زایمان طبیعی داشتم
زایمان سختی داشتم (از نظر فیزیک بدنی) ولی بعد زایمان هیچ مشکلی نداشتم و خیلی راحت به بچه ام میرسیدم و کارهاشو میکردم
از نظر کادر بیمارستانی هم هیچ توهینی من به خودم ندیدم همشون با دلسوزی کارشونو انجام میدادن
من با درد بیمارستان نرفتم بلکه مثل همون خانومایی که از قبل میدونن با امادگی و ارامش کامل رفتم بیمارستان(به خاطر قند بالا با امپول فشار زایمان کردم)
الانم هرکی ازم بپرسه طبیعی یا سزارین میگم طبیعی

در هرصورت هرکدومو انتخاب کردی امیدوارم هم خودت هم نی نیت سالم و سلامت باشید
خدایا شکرت
2706