2737
2739

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

رولت خامه ای

مواد لازم:
تخم مرغ ۵ عدد
آرد ۱۵۰ گرم
شکر ۱۵۰ گرم
آب جوش ۲/۱ استکان
بکینگ پودر نصف قاشق چای خوری
وانیل نصف قاشق چای خوری

طرز تهیه:

سفیده‌ و زرده تخم مرغ ها را از هم جدا کنید،

سفیده‌ها رو با دور تند همزن بزنید تا پوک شود به طوری که وقتی ظرف را بر می گردانید از داخل ظرف نریزد، زرده‌ها رو با شکر، وانیل و نصف استکان آب جوش با هم زن بزنید تا حجم آن دو برابر و کرم رنگ شود.از اینجا به بعد دیگر نیازی به همزن نیست.

سفیده و زرده رو با هم مخلوط کنید و با لیسک یا کفکیر فقط مخلوط کنید.

ارد و بیکینگ پودر رو با هم الک کنید، و طی ۲ مرحله به مواد اضافه کنید.

کف سینی فر به اندازه۳۰x ۴۰ رو کاغذ روغنی بندازید و روی آنرا کمی چرب کنید،سپس مواد را روی آن بریزید. و در فربا حرارت ۴۰۰ درجه فارنهایت که از ۱۵ دقیقه قبل گرم کرده اید، قرار بدهید.

پس از مدت ۱۵ دقیقه رولت آماده است، البته با توجه به تفاوت فر ها، بهتراست تا پس ازمدت ۱۰ دقیقه کنار فر باشید و مرتب آن را چک کنید تا مواد نسوزد. پس از اینکه رولت رو از فر در آوردین ۵ دقیقه کنار گذارید تا کمی سرد شود. سپس کیک را روی کاغذ روغنی دیگری که کمی چرب شده بر گردانید و کاغذ روغنی قبلی را از آن جدا کنید و آرام کیک را لوله کنید،و بگذارید تا کاملا خنک شود، سپس کیک را آرام باز کنید وداخل آنرا با خامه فرم گرفته یا انواع کرم و میوه بپوشنید. و دوباره رول کنید.

پس از ۴-۵ ساعت استراحت در یخچال رولت شما آماده هستش.

نکته: برای اینکه رولت شما مثل رولت‌های بیرون قهوه‌ای رنگ شود داخل مواد آن از ۳/۱ استکان شربت (مخلوط آب و شکر) بریزید.
میدونی خنده های شیرینت من رو به زندگی امیدوار میکنه و نگاه زیبات به من امید زندگی میده .
2728
گلناز
زمانی که نونش رو از داخل فر خارج کردی
باید یک دستمال نم دار روش بندازی تا بتونی رلش کنی وگرنه نون خرد میشه و میشکنه
میدونی خنده های شیرینت من رو به زندگی امیدوار میکنه و نگاه زیبات به من امید زندگی میده .
2738
درسته زمانی که از فر در اوردی فوری دستمال نم دار بنداز روش تا خوب نم دار بشه
بعد میزاری سرد میشه
و روش رو با خامه و یا ماست پر چرب میتونی پر کنی
حتی کمپوت سیب هم خوشمزه میشه

بهتره طبق دستور درست کنی