2726
عنوان

دعوتنامه ...

| مشاهده متن کامل بحث + 19324 بازدید | 737 پست
نه بهاره جان من که نتونستم برم :|
به آسمان چه مینگری ز بهر دیدن حور / زمین پر از فرشتگان کوچک و غمگین است / بیا و بال و پری ده به کودکان وطن / که عاشقانه ترین رسم عاشقی این است
چه بد
من واقعا امیدوار بودم برنامم ردیف بشه وبرم
متاسفانه نشد....
شیخی به زنی فاحشه گفتا :مستی!
هرلحظه به دام یک کسی پا بستی
گفتا شیخا! هرآنچه گویی ،هستم
اما تو؟چنان که می نمائی ،هستی؟

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

منبع : فیسسسبوککک خانه علم فرحزاد تهران
https://www.facebook.com/khanefarahzad?ref=stream

صفای سعی طرحی از جمعیت است که از حاجیان دعوت میکند، هزینه ی ولیمه ی پس از بازگشت خود را به زنان سرپرست خانوار (هفت هاجر نمادین) اختصاص دهند.
این متن از صفحه ی این طرح برداشته شده است:

بعد از تماس با دو هزار حاجی ( کسانی که امسال مشرف شده اند) و ارائه گزارش کامل از وضعیت زنانی که سرپرست و درماندگی این زنان تنها یک حاجی برای کمک به ما تماس گرفتند و ماباقی حاجی ها بر این تصمیم هستند که هنگام بازگشت از خانه خدا به دادن ولیمه میان خانواده های خود بپردازند .
حاجی عزیزی که تماس گرفته اند هم البته نه برای کمک مالی بلکه برای صیغه کردن یکی از این زنان یا معرفی زنی صیغه ای توسط این جمع مراجعه کرده .
بنظر شما ارزش انسانیت در نزد دو هزار انسانی که به ادعای خودشان در معنوی ترین آئین شرکت کرده اند این باشد ارزش انسانی در این جامعه و نزد کسانی که ادعای معنوی هم ندارند به چه چیز تبدیل شده ؟

اگر شما می گویید اینان به حج نرفته اندو معنوی نیستند آیا حاضر هستید که بار کمر شکن هفت زن خانوار را به مقصد برسانید ؟

حداقلش لایک و اشتراک گذاری این صفحه که تلاش می کنند راهی برای تأمین منابع مالی و معنوی و انسانی را برای حمایت از زنان سرپرست خانوار بیابد .

وقتی حاجیان به شیطان سنگ می زدند، شیطان می خندید و می گفت: این جماعت که امروز به من سنگ می زنند، برسند تهران به من زنگ می زنند...
به آسمان چه مینگری ز بهر دیدن حور / زمین پر از فرشتگان کوچک و غمگین است / بیا و بال و پری ده به کودکان وطن / که عاشقانه ترین رسم عاشقی این است
یعنی اون یکی که زنگ زده واقعا حــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــاجــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی بوده
شیخی به زنی فاحشه گفتا :مستی!
هرلحظه به دام یک کسی پا بستی
گفتا شیخا! هرآنچه گویی ،هستم
اما تو؟چنان که می نمائی ،هستی؟
2728
منبع : https://www.facebook.com/safaye.saay
صفای سعی

امسال 75000نفر فقط در همین یک ماه به حج اعزام شدند.به طور میانگین اگر هر حاجی خرج ولیمه،پرچم زدن،سوغاتی،پولی که مردم به حاجی برای دیدنش میدهند و... را فقط 2میلیون بگیریم ،با یک ضرب ساده متوجه میشویم که فقط در همین یک ماه مبلغی معادل 150میلیارد تومان خرج همین مراسم ها میشود.حال با این مبلغ چند خانواده نیازمند را می توان از فقر نجات داد؟چند خانواده را می توان از ابتلا به فحشا و اعتیاد و... نجات داد؟وبا نجات هر خانواده که یک نسل را تشکیل می دهد،چندین نسل را می توان نجات داد؟چقدر می توان اشتغال زایی کرد؟چندین کودک گرسنه را می توان سیر کرد؟و هزاران کار دیگری که می توان کرد.اگر شما هم مخالف این سنت های غلط هستید این پست را شر و لایک کنید.
منبع : https://www.facebook.com/events/470247279665336/

جمعیت مستقل امداد دانشجویی مردمی امام علی از تمامی کسانی که به مناسبت عید قربان نذر دارند، دعوت می کند تا نذر خود را از طریق دانشجویان عضو این جمعیت به راستی به دست کودکان محروم و نیازمند و خانواده های آنان برسانند.
لطفا شما نیز با پیوستن به این ایونت و دعوت از دوستان خود در گسترش این اندیشه با ما همراه شوید.

خیرین گرامی می توانند از طریق یکی از روشهای زیر نذر قربانی خود را به دست ما برسانند:
1- اهدای مستقیم گوشت قربانی به یکی از دفاتر امدادی ما در مناطق محروم شهر تهران (خانه های ایرانی جمعیت امام علی)، از طریق هماهنگی با شماره تلفن 23051110
2- واریز مبلغ در نظر گرفته شده برای نذر عید قربان به شماره حساب جمعیت دانشجویی امام علی که جمعیت نیز این مبلغ را برای انجام قربانی هزینه و بخشی از گوشت آن را به مصرف غذای کودکان محروم در خانه های ایرانی خود می رساند و بخشی را نیز در میان خانواده های محروم تحت پوشش توزیع می کند.
برای واریز کمک ها به شماره حساب جمعیت امام علی لطفا به لینک زیر بروید:
http://sosapoverty.org/Default.aspx?PageID=52&RelatedID=OPOtOUtpOPaP
-
واریز اینترنتی از طریق لینک: http://sosapoverty.org/payment.aspx
لطفا در قسمت مربوطه بنویسید "عید قربان"
-
واریز وجه به شماره حساب اصلی جمعیت امام علی:
94 / 577468 – بانک ملت حساب جام شعبه هجرت – به نام جمعیت امام علی(ع)
و یا شماره کارت همین حساب: 1308 - 7003 - 3377 - 6104
لطفا پس از واریز با 23051110 تماس بگیرید و مبلغ و شماره پیگیری را به ما تلفنی خبر دهید و بگوئید بابت نذر عید قربان
منبع : ف ب خانه علم دروازه غار تهران‎
https://www.facebook.com/darvazeghar?ref=stream

‎*یه خبر ویژه - بازارچه خیریه به نفع خانه علم دروازه غار*
یک فرصت استثنائی برای خرید کسیه های دوستدار محیط زیست؛ مزین به هنر دستان هنرمندان کوچک خانه علم
-
با همکاری کتابفروشی نشر مثلث، همین هفته جمعه 5 آبان یک میز برای فروش به نفع کودکان خانه علم گرفتیم.
جمعه از ساعت 16:00 تا 18:30 در میدان تجریش ، اول خ دربند، کتابفروشی نشر مثلث منتظرتون هستیم.
-
خانه علم دروازه غار؛ حامی کودکان کار محروم از تحصیل...
www.facebook.com/darvazeghar
-
البته غیر از محصولات خانه علم دروازه غار، چند میز دیگه هم هست که به نفع خیریه برای تجهیز کتابخانه در یک روستا در جنوب ایران به فروش می رسه.

این هم لینک از صفحه کتابفروشی نشر مثلث
www.facebook.com/photo.php?fbid=425676570815206&set=a.156151427767723.28072.144971595552373&type=1&relevant_count=1
بنیاد خیریه دست های مهربان

http://www.dmngo.ir/fa/guest/home/home

نیاد خیریه دستهای مهربان تاکنون سرپرستی بیش از 800 خانواده از ایتام و زنان سرپرست خانواده را بر عهده داشته که به یاری خدا در نتیجه کوششها و توانمندسازی های انجام شده، تاکنون حدود 200 خانواده از این عزیزان از وضعیت مددجویی خارج شده اند.

در حال حاضر نیز بنیاد در حال جذب و حمایت از خانواده های نیازمند و برقراری شرایط مناسب برای ایشان است.

از دیگر فعالیتهای بنیاد خیریه دستهای مهربان علاوه بر سرپرستی خانواده های نیازمندان می توان به احداث درمانگاه "مهربان سفیر طب" جهت ارائه خدمات پزشکی به مددجویان، اعطای جهیزیه و تسهیلات ازدواج، اعطای کمک هزینه های تحصیلی و آموزشی، پرداخت وامهای خوداشتغالی و فراهم سازی زمینه های اشتغال مددجویان و حمایت خاص از بیماران خاص و یا دارای معلولیت نیز اشاره نمود.

بخشی از این فعالیتهای اجرایی این بنیاد به شرح ذیل می باشد:

پرداخت مستمری نقدی به صورت ماهانه به خانواده های تحت پوشش

اعطای بن خرید و سبد کالا به صورت دوره ای به کلیه خانواده های تحت پوشش

ارائه خدمات آموزشی و کمک آموزشی، پرداخت هزینه های تحصیل و دوره های آموزشی و تقویت تحصیلی

پیگیری میزان سطح رفاه خانواده ها با توجه به حمایت های انجام شده

تامین نیازهای اساسی با توجه به توان بنیاد از جمله کمک هزینه تهیه مسکن، تهیه و تجهیز لوازم خانگی و تهیه جهیزیه برای خانواده های نیازمند حمایت

ارائه تسهیلات ضروری از جمله تسهیلات ازدواج، خود اشتغالی و درمان

عقد قرارداد با بیمارستانها و مراکز درمانی برای پایش و تامین سلامت خانواده های تحت پوشش

راه اندازی درمانگاه "سفیر طب مهربان" در شرق تهران برای ارائه خدمات پزشکی و درمانی به کلیه مددجویان و اعطای کارت درمان به همه این عزیزان جهت بهره گیری بهتر و مطلوب تر از خدمات پزشکی به صورت رایگان

عقد قرارداد با مراکز فرهنگی و تفریحی برای استفاده خانواده های تحت پوشش جهت ارتقای سطح سلامت روحی و فرهنگی

شناسایی استعدادهای درخشان در زمینه تحصیلی و معرفی به موسسات آموزشی و انجام اقدامات لازم جهت دریافت بورسیه از موسسات علمی

شما می توانید با پرداخت مستمری ماهیانه حامی کودکان نیازمند ایران عزیزمان باشید. همچنین می توانید کمکهای نقدی و غیرنقدی، نذورات، فطریه و تمامی وجوهات شرعی خود را به وسیله بنیاد خیریه دستهای مهربان، به دست نیازمندان واقعی برسانید.

با ما تماس بگیرید: 66425298-021

به نقل از ف ب "خانه کودک فرحزاد"
نویسنده مطلب : علیرضا جویبار از تیم آموزش خانه علم فرحزاد

**

https://www.facebook.com/khanefarahzad/posts/447697628611198

محرم باز شروع شد . سینه زنی ها ، دسته ها ، هیئت ها و ...
دو سال پیش همین موقع با یه دل پر رفتم هیئت برای عزاداری . گریه می کردم از امام می خواستم من رو به آرزوم برسونه . آرزویی که براش هر کاری می کردم موفق نمی شدم تا اون موقع . یادمه آرزوم این بود که با بچه های یتیم بازی کنم ، اصلا برم تو یه یتیم خونه کار کنم یعنی می خواستم فقط تو اونجا باشم .این یه آرزوی زمینی بود که از یه مولای آسمونی داشتم ...
۳ ماه بعد با جمعیت امام علی‌ آشنا شدم . تا اون موقع بدترین معضل جامعه رو همین یتیم بودن میدونستم ، یعنی‌ اصلا چیزی نمیدونستم . یه بچه پاستوریزه . اعتیاد برا آدم بدهاس ، آدمای ضعیفی که نمی‌تونن جلو هوای نفسشون رو بگیرن . پس به من ربطی‌ نداشت .
چی‌ ؟ کودک کار ؟ کودکی هستن که مجبورن کار کنن خرج خونه رو بدن ، آهان پس باید بهشون کمک کرد ، هی‌ ازشون دستمال می‌خریدم .آشنایی من با جمعیت از شب عید شروع شد با هفت‌سین پر برکت .اون شب برای من عجیبترین و زیبا‌ترین شب عمرم بود ...

محرم ساله پیش گذشت . حالا ۶ ماه بود تو جمعیت اومده بودم اونقدر علاقمند به فعالیت بودم که تو این مدت با همه برنامه های جمعیت آشنا شده بودم .آشنا بودم اما هنوز درک خوبی‌ نداشتم . شب حضرت قاسم بود رفتم هیئت . مثل همیشه روضه می‌‌خوندن از مظلومیت‌های حسین و قاسم ، اما این بار برای من فرق داشت .همه برای قاسم گریه می‌‌کردن من برای بچه‌های جمعیت . هر صحنهِ که مداح توصیف می‌‌کرد من یاد یه خاطرهِ می‌‌افتادم که دوستام برام تعریف کرده بودن و گریه ام بیشتر می‌‌شد . تا این که مداح یه جمله گفت : قربونت برم حسین که مظلومیتت تو عالم نظیر نداره ...

تا قبل از اون برای من هم تک بود و نظیر نداشت . برای من هم واقع کربلا وحشتناکترین حماقت تاریخ بود . اما حالا نه . این آخرین دفعهِ بود که هیئت رفتم .

الان یه سال گذشته از اون ماجرا و ۴ ماه دارم تو خونه علم فرحزاد کار می‌کنم . دیگه هر روزم به اندازه کل زندگی‌ خاطره دارم . خاطره از درد‌ها ، از حماقت‌ها ، از زیبایی‌‌ها . الان وقتی‌ هرکس از اعتیاد حرف میزنه یاد شیرلله میفتم ، یاسر و کلی‌ کودک دیگه تو فرحزاد ... ! به فکر اینم که دیگه بقیشون انقدر زود به این بلا مبتلا نشن .
درد کودک کار درد صبح و شبم شده ، صبحا به این فکر می‌کنم که چی‌ کار کنم که امروز فیروز بجای این که بره تو خیابون کار کنه بیاد خونه علم و شبا هم دارم به این فکر می‌کنم که چی‌ کار برای این بچه‌ها میتونیم بکنیم . الان درک می‌کنم کودک آزاری چیه؟ برا چی‌ داره اتفاق میافته؟

محرم شروع شده . اما برا من دیگه یه رنگ دیگه داره . قاسم ، رقیّه ، علی‌ اصغر ، سکینه دیگه یه مشت اسم نیست که براشون گریه کنم . بچه های فرحزاد و دروازه غار و خاک سفیدن ، خواهر زلیخا و فاطمه هستن که تو سرمای خیابون مردن ، امیرحسین ۶سالست که هر بار رو صورتش یه زخم اضافه دیده می‌شه ، زخم آجری که باباش به سمتش پرتاب کرده ، قاسم من امید بود که نتونستیم نجاتش بدیم و ... رباب مادری که برای گرفتن خون تو مترو گدایی می‌‌کرد . دیگه روضه آب و غذا برام معنی‌ داره معنیش کار کودکه ، کودک آزاری، تجاوز و اعتیاد ...

حالا دیگه حسین برای من مظهر مظلومیت نیست یه حماسه است . می فهمم که چرا زینب میگه جز زیبایی‌ در کربلا چیزی ندیدم . دیگه هر روزم عاشوراست و هر جایی‌ هم کربلاست ...

محرم شروع شده . تهران پر از هیئت هایی هستش که دارن باز بذر غفلت رو بین مردم می پاشن بجای این که بگن حسین کی بود ؟ چی‌ کار کرد ؟ چرا این کار رو کرد ؟ روضه کربلا و عاشورا رو میخونن تا کسی‌ فکر نکنه که امروز شاید از عاشورا هم ظلم بیشتره . نه شمر کم داریم نه طفلانه تشنه . داستانهای بی اساسی می گن که حسین رو در حده یه بچه 10 ساله ، که مدام گریه می کنه ، ضعیف می کنه .

محرم شروع شده . اما امسال می‌خوام ما هم یه هیئت بزنیم . می‌خوام برای همه روضه بخونیم . روضه علی‌ اصغر ، علی‌ اکبر ، قاسم . مردم اگه دوست دارن از مظلومیت بشنون ما براشون می گیم . مظلومیت فاطمه ام رو میگم که به اندازه ۳ تا مرد کار می‌کنه . مظلومیت کودکی رو که به دنیا نیومد معتاد . مظلومیت کودکایی که برا یه گرم مواد کرایه داده میشن و بهشون ... می‌خوام امسال مقتل بنویسیم .
مقتل حسینی‌ اما این برای از بقیه بچه های حسین. بچه های دروازه غار ، فرحزاد و خاک سفید . بچه های ری و قرچک و مولوی . بچه های تهران و مشهد و اصفهان . بچه های ایران و عراق و سودان . می‌خوام خاطراتی که داریم رو زنده کنیم . زجر آوره اما اگه باعث بشه یه نفر دیگه هم مثل من متوجه بشه دنیای اطرافش چه خبر بردیم . کاری هم به اعتقاد هم نداریم ، به اون کودکایی فکر می کنیم که تو این محرم تو اشکای همین مردم غرق می شن .

این رو به همه بگین . بذرید مقتلمون به بزرگی‌ دردهای بچه‌هامون باشه . بذرید صداش گوش شیاطین رو کار کنه .

محرم شروع شده ...
-
واقعا متاسف شدم این خبر رو دیدم
اگه کسی رو میشناسین که میتونه کمک کنه ، دریغ نکنین

بانوی سرپرست خانواری با 3 فرزند کوچکش چشم انتظار است.
چشم امید به دستان مهربانی دوخته است که یاری اش کنند چرخ زندگی فرزندان اش را با دستان پرتوان خویش بچرخاند.
او خیاطی می داند و ما هم برایش کار داریم.
تنها یک چرخ خیاطی نیاز است. چه نذری بالاتر این که لبخندی را بر لبان نیازمندی بنشانیم. قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود...
تلفن تماس با خانه ایرانی مولوی: 55603436، 09359940540

https://www.facebook.com/sosapoverty
2706