2410
2553
عزیزم بهتره پودر قند بریزی. یکم وانیل هم تو خامه ات بریزی خوش طعمتر میشه

کیک اسفنجی ساده:

تخم مرغ 6 عدد

آرد سفید 6 قاشق سوپ خوری

شکر 6 قاشق سوپ خوری

وانیل نصف قاشق چای خوری

طرز تهیه:

اول زرده و سفیده رو از هم جدا میکنیم. زرده رو با شکر و وانیل انقدر هم میزنیم که کاملا سفت و سفید بشه. سفیده رو جداگانه انقدر هم میزنیم که از ظرف نریزه. بعد زرده و سفیده رو مخلوط میکنیم و آرد رو به سرعت میریزیم و هم میزنیم. ته قالب رو چرب میکنیم و مواد کیک رو میریزیم تو قالب و میذاریم تو فر
نکته مهم اینکه همین مقداری که نوشتم باید آرد بریزی وگرنه کیکت اسفنجی نمیشه

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2456
والا کرم خوشمزه زیاد استفاده نکردم! فقط یه بار واسه کیکم کرم پاتیسیر استفاده کردم که هم نوع ساده اش رو میشه درست کرد هم کاکائویی

زرده تخم مرغ 4 عدد

شیر یک پیمانه

شکر یک دوم پیمانه

آرد یک قاشق سوپ خوری سرخالی

وانیل نصف قاشق چای خوری

زرده تخم مرغ و شکر و وانیل رو باهم انقدر هم میزنیم که کاملا سفت و سفید بشه. آرد رو توی یه ظرف لعابی کوچیک میریزیم و شیر رو به تدریج داخل آرد میریزیم و مرتب هم میزنیم که یک دست بشه. بعد ظرف رو میذاریم رو گاز و به هم زدن ادامه میدیم تا مایه جوش بیاد و کمی غلیظ بشه. بعد زرده تخم مرغ آماده شده رو کم کم میریزیم تو مخلوط شیر و آرد و هم میزنیم تا مایه جوش بیاد و کاملا غلیظ بشه. کرم رو از رو آتیش برمیداریم و میذاریم سرد بشه

برای کاکائویی کردن کرم:
یه قاشق سوپ خوری کاکائو تو مخلوط شیر و آرد میریزیم. بقیه کارها مثل دستور قبلیه

این کرم رو وسط کیک میریزن
با همون درجه همیشگی فرت بذار درست بشه. اگه قالب کیک داری کیکت خوب در میاد. من چند بار قابلمه گذاشتم تو فر ته کیکم سوخت! اما از وقتی قالب خریدم کیکهام خیلی خوب در میان

من خودم وقتی میخوام ببینم کیک آماده شده یا نه یه چنگال فرو میکنم توش! البته از یه جایی که ظاهرش بد نشه
افسون جان اگه میخوای کیک اسفنجی کاکائویی درست کنی وقتی زرده ات رو با شکر و وانیل هم زدی و سفت و سفید شد 2 قاشق سوپ خوری کاکائو بریز توش دوباره هم بزن. بقیه هم مثل همون دستوری که گفتم

شکلات برای روی کیک میتونین شکلات تخته ای آب کنین اما من به شخصه دوست ندارم چون سفت میشه. میتونین از مغازه ها شکلات مایع بخرین و بریزین روی کیک. میتونین یه کرم شکلات درست کنین که طرز تهیه اش اینه:

کرم شکلات:

شیر یک دوم پیمانه

کاکائو 2 قاشق سوپ خوری

شکر 2 قاشق سوپ خوری

شیر و کاکائو و شکر رو مخلوط میکنیم و میذاریم رو گاز بهم میزنیم تا غلیظ بشه. بعد میتونین کرم رو بریزین رو کیکتون و بذارین سرد بشه
2714
ندا جون این کرم پاتیسیر رو خودت درست کردی خوب در اومده؟؟؟؟ خودم هم همیشه برای اینکه بفهمم کیکم آماده شده همین کار رو میکنم ولی تو لحظه های آخر آخه میگن حین پخت اگه در فر رو باز کنیم پفش میخوابه .....ممنونم از اطلاعات خوبت ندا جون ..... فردا درست میکنم ببینم چی از آب در میاد آخه بدجوری هوس کیک کردم اگه میشد الان دست بکار میشدم ههههههههه ولی نمیشه .... مرسی عزیزم
من یه دستور کاکائو هست از خیلی وقته درست میکنم همیشه هم خوب میشه ..... 2 تخم مرغ رو با 3.4 قاشق پودر قند و کمی وانیل اونقدر میزنم که کرم رنگ شه و کمی پف کنه ....روی بخار آب تو یه ضرفی روغن رو داغ میکنم که اندازش رو چشمی میریزم(ولی زیاد روغن میریزم ) بعد 2 ق.غ پودر کاکائو میریزم خوب که با روغن مخلوط شد مخلوط تخم مرغ ها رو بهش اضافه میکنم .... حالا خوب هم میزنم تا مخلوط شه وقتی دیدم داره غلیظ میشه از روی بخار بر میدارم و باز خوب هم میزنم ...بعد هم روی کیک میریزم .... خیلی خوشمزه میشه ولی مثل کرم های شکلاتی نمیشه...
2706