2737
2739

چه جوری به پسرم آموزش بدم یه کم خوددارتر باشه؟ مثلا میگه هروقت کسی منو بزنه منم میزنمش. تازه اگه یکی بزنه منم دو تا میزنمش

من بهش پیشنهاد دادم در اینجور مواقع به بزگتر و معلم وکادر مدرسه بگو اما میگه اونا توجهی نمیکن، مدرسه شون خیلی شلوغه

کلا هدفم اینه که یه کم صبور تر باشه و گذشت و بخشش رو یاد بگیره و در عین حال بتونه از خودش هم دفاع کنه و تو سری خور نباشه

اما نمیدونم چه برخوردی باید داشته باشم که این تعادل حفظ بشه

ممنون میشم برای شادی روح پدر عزیزم صلوات بفرستید

پدر معمولا خیلی رو بچه تاثیر داره پسر من فوق العاده آرومه منم کلی حرصم در می یاد ولی پسر برادرم از بس باباش شیرش کرده پاش بیوفته کتک کاری می کنه کلاس دوم بود ریزه هم هست ولی یه کلاس پنجمی رو زده بود😃😃😃😃

اما کلا بتونه از خودش دفاع کنه خوبه ولی بهش بگو یه لحظه اس ممکن واسه اون بچه یه اتفاقی بیفته که قابل جبران نباشه.بعد چی کار می کنی یه پسر ۱۶ ساله تو ورزش رزمی حریف رو زده بود پسره ناغافل از بین رفت اون طفلی افتاد زندان.این مثال رو براش بزن بگو هر وقت عصبانی شدی اینو یادت بیاد

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728
پسر من میگه تازه اگه بزرگتر ازخودم باشه و نتونم کاری کنم تو دلم یه عالمه بهش فحش میدم

پسر من می یاد خونه کلی غر می زنه داد وبیداد می کنه.من با آرامش می گم باید خودت مشکلتو حل کنی بعضی موقع ها هم عصبانی می شم می گم نمی تونی از خودت دفاع کنی اعصاب منو خرد نکن.امسال که چهارم بود خیلی بهتر شده.از بس رفتارش خوب بوده تو مدرسه که دعوا می کنه باکسی می گن فلانی بی خود با کسی درگیر نمی شه و طرفشو می گیرن.به نظرم فقط آگاهش کنید که مبادا به کسی آسیب برسه وگرنه دعوای معمولی رو پسر بچه ها دارن دیگه

ز خودت 

پسر من می یاد خونه کلی غر می زنه داد وبیداد می کنه.من با آرامش می گم باید خودت مشکلتو حل کنی بعضی مو ...

ممنون که وقت گذاشتی عزیزم

به شخصیت ذاتی بچه هم ربط داره. بعی پسرا ذاتا آرومن. پسر من تازه از اونایی هست که دوست داره ناجی بقیه هم باشه. کلی باهاش صحبت کردم که به تو ربطی نداره و آخرش تو بده میشی 

یا توانایی مدیریت خوبی داره و گاهی رئیس بازی درمیاره موقع  بازی با دوستاش. مخصوصا که درسش هم خیلی خوبه و همیشه در خیلی زمینه ها سرآمده

میدونید دلم نمیخواد قلدر بشه و درعین حال دلم نمیخواد تو سری خور بشه. به نظر خودم بیشتر استعداد قلدر شدن داره به خاطر همین باید در زمینه آسیب تو دعواها بیشتر روش کار کنم

ممنون میشم برای شادی روح پدر عزیزم صلوات بفرستید
2738
پسر من می یاد خونه کلی غر می زنه داد وبیداد می کنه.من با آرامش می گم باید خودت مشکلتو حل کنی بعضی مو ...

با سلام و احترام به همگی 

پیشنهاد می کنم این کتاب را بخوانید .. تا بتونیم خوب جواب احساساتشون را بدیم .. اونها حق دارن عصبانی و ناراحت بشن و ما باید این عصبانیت و ناراحتی را همراه با خودشون درک کنیم و دلداریشون بدیم و خیلی نا محسوس نصیحتشون کنیم . 

عنوان: به بچه ها گفتن از بچه ها شنیدن

نویسنده: آدل فابر- الین مازلیش

مترجم: فاطمه عباسی فر

انتشارات: نشر دایره

این کتاب را وقتی دیانا هنوز یک سال نداشت به دست گرفتم. کتاب فعالی است پر از تمرین و مثال و داستان های والدین در ارتباط با فرزندانشان. اما آن زمان خیلی برایم کاربردی نداشت و خسته کننده پیش می رفت. اما این بار وقتی دیانا از مرز سه سال گذشته بود دوباره آن را خواندم، انگار وارد دنیای جدیدی شده بودم برایم بسیار جالب و آموزنده بود. البته معتقد هستم که کتابهای آموزشی را نباید با یک بار خواندن به کناری گذاشت. فکر می کنم برای تغییر یک طرز فکر هم بسیار نیاز به تکرار و تمرین هست. این را یقین دارم که دفعه بعد که این کتاب را بخوانم حتما حتما مطالب بیشتری خواهم آموخت.

ادامه مطلب : 

نویسنده کتاب دو مادر هستند که سالها در کارگاه های روانشناسی کودک دکتر هایم جینات شرکت می کردند و این کتاب شامل تجربه ها و آموخته های آن دو است. جلد دوم این کتاب هم هست که بیشتر برای مربیان و معلمان کاربرد دارد. از این دو نویسنده کتاب دیگری هم خواندم به نام " کودک، خانواده، انسان". که آن هم بسیار جالب و آموزنده بود.

این کتاب شامل هفت فصل می باشد که در آنها نحوه صحبت کردن با کودک و شنیدن احساسهایش  و درک آنها و همچنین چگونه رفتار کردن با او را مطرح می کند.

در اینجا جمله های خواندنی هر فصل ( البته از نظر خودم!!!) را قرار می دهم. و امیدوارم که شما را به خواندن این کتاب ترغیب کنم البته اگر هنوز نخوانده اید!!!!

فصل1- به کودکان کمک کنیم تا احساساتشان را درک کنند.

• روش کار: 1- با دقت تمام گوش کنید. 2- احساس آنان را با کلمه ای تصدیق کنید مثل: آه. هوم. صحیح و ... 3- احساسات کودکان را با عبارتی بیان کنید. 4- به طور خیالی آرزوهایشان را برآورده کنید.
  • در بیشتر مواقع سکوت از روی همدردی، همان چیزی است که کودک نیاز دارد.
  • در برابر این وسوسه که هر چه سریعتر کار را بهبود ببخشید مقاوت کنید. به جای پند دادن همچنان احساس کودکتان را بپذیرید و درباره آنها تامل کنید.
  • آنچه مردم در هر سنی که باشند در لحظات آشفتگی نیاز دارند موافقت یا مخالفت نیست آنان کسی را می خواهند که حال و روز آنان را درک کند و به آنچه آنان از سر میگذرانند پی ببرد.
  • وقتی به کودکان اندرز می دهیم یا یک راه حل فوری پیش پایشان می گذاریم، آنان را از تجربه ای که در کشمکش با مشکلات خودشان به دست می آورند محروم می کنیم.

گفت و شنود با کودکان

چگونه با کودکان سخن بگوییم و چگونه به سخنانشان گوش فرا دهیم...

ارتباط بين والدين و فرزندان امري بسيار شخصي و خصوصي است و اين خود مهارتي است كه هر پدر و مادري بايد آن را داشته باشد. كتاب حاضر اين مهارتها را با نقاشي‌هاي مختلف عملاً نشان مي‌‌دهد، لذا پدر و مادراني كه فرصت مطالعة همه كتاب را ندارند، نيز مي‌توانند با نگاهي اجمالي از آن بهره ببرند 

این کتاب سه جلده : 

یکی برای دوران قبل از مدرسه 

یکی برای دوران مدرسه 

و یکی برای نوجوانی 

خیلی خوبه توصیه می کنم حتما بخوانیدش .. 

موفق باشید