2737
2734

سلام کامل توضیح میدم که قضاوت کنین که اگه من مقصر بودم ازش عذرخواهی کنم

ما سه تا جاری هستیم که دوتا خواهرشوهر داریم با همدیگه صمیمی هستیم و رابطمون خوبه و هر کاری بکنیم به هم خبر میدیم

چند روز پیش بهم زنگ زد که پسرش که امسال میخواد بره کلاس اول میخواد ختنه کنه

دیروز ناهار مادرشوهرم اومده بود خونمون بهم گفت فریده بهت خبر نداده که میخواد پسرش رو ختنه کنه گفتم چرا گفت پس چرا بهش زنگ نزدی تبریک بگی (منم تعجب کردم که مگه ختنه تبریک داره)گفت جاری دیگت و خواهرشوهرات دیدنش هم رفتن و کادو بردن(من بیشتر تعجب کردم کادو....)میگه گفته ازت انتظار نداشته که تبریک نگی 

بهم گفت بهش زنگ بزنم و از دلش دربیارم

حالا من تردید دارم این کار رو بکنم چون کاری نکردم که بخوام از دلش دربیارم و اون ناراحت شده باشه

حالا به نظر شما حق داشته زنگ بزنم یا بیخیال بشم

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731
من تا حالا نشنیده بودم واسه ختنه کادو و تبریک بگم

چرا بابا تازه بعضیا ختنه سورون دارن یه چیزی گه بدرد پسرش باتوجه به اینکه میخواد بره مدرسه براش بگیر و ببر 

👤مافیای اعضا بدن شدی❤میبری👣👣👣👣

ما رسم نداریم نمیدونم

گیرم که در باورتان به خاک نشسته ام و ساقه های جوانم از ضربه های تبرهایتان زخم دار است با ریشه چه می کنید؟گیرم که بر سر این باغ بنشسته در کمین پرنده اید پرواز را علامت ممنوع می زنید با جوجه های نشسته در آشیان چه می کنید؟گیرم که می کشید گیرم که می برید گیرم که می زنید با رویش ناگزیر جوانه ها چه می کنید؟ 
چرا بابا تازه بعضیا ختنه سورون دارن یه چیزی گه بدرد پسرش باتوجه به اینکه میخواد بره مدرسه براش بگیر ...

ختنه سورون دیگه چیه یعنی واقعا شماها هم شنیدین که واسه ختنه کادو میدن

معمولا بچه ها رو نوزادی ختنه میکنن و نزدیکان کادو میدن اگه جشن بگیرن که همه دعوت شده ها باید کادو بدن زمان قدیم هم که تو سنین شش هفت سالگی ختنه میشدن بازم کادو میگرفتن در هر صورت تبریک که باید بگی حتی اگه کادو ندی .چون نظر خواستی گفتم وگرنه میتونی بگی من اعتقادی به تبریک و کادو. واسه ختنه شدن ندارم 

یار دبستانی من با من و همراه منی چوب الف بر سر ما بغض من و آه منی حک شده اسم من و تو رو تن این تخته سیاه ترکه بیداد و ستم مونده هنوز رو تن ما
2738

دیگه این چیز ها حقیقتا داره از توی مردم به فراموشی سپرده میشه

راستش ما که مشهد هستیم چند ساله که پسر بچه‌ها رو همون بیست روز تا دو ماه اول ختنه می کنند و خودشون رو راحت می کنند

دخترم❤❤❤هلیااااااا
دیگه این چیز ها حقیقتا داره از توی مردم به فراموشی سپرده میشه راستش ما که مشهد هستیم چند ساله که پس ...

یعنی منظورت اینه عزیزم که چون تو بزرگی ختنه کرده باید کادو داد و تبریک گفت

معمولا بچه ها رو نوزادی ختنه میکنن و نزدیکان کادو میدن اگه جشن بگیرن که همه دعوت شده ها باید کادو بد ...

منم تو نوزادی شنیده بودم حتی نمیدونستم ختنه نشده منم نمیسخوام ازم ناراحت شه اگه واقعا عرف هست خوب من مشکلی با این کار ندارم

ولی نمیدونم چی بگم

ختنه سورون دیگه چیه یعنی واقعا شماها هم شنیدین که واسه ختنه کادو میدن

اینجا هنوز یه عده هستند که رسم دارن جشن می گیرن مثل تولد ،با گروه موزیک ،و کارت دعوت،و شام

اما خب چون شما فامیل هستید بهتره برید

در کل بهتر است به رسم و رسوم احترام بذاریم حتی اگر رسم ما نیست و اعتقاد نداریم.

دخترم❤❤❤هلیااااااا
2706