2726
عنوان

معلمی بهتره یا کارمندی؟

| مشاهده متن کامل بحث + 16952 بازدید | 135 پست

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

یعنی من بمیرمن حاضر نیستم معلم شم این همه وقت از حنجره و اعصابم مایه بزارم ک چی آخه محصل ها آدمو روانی میکنن واقعا همه فک میکنن معلم ۱خونست نمیدونم همش تعطیله ولی معلما اکثرا کلاس فوق العاده میگیرن تا بعدظهر هستن وگرنه پولی در. نمیاد. ک الان مدارس دولتیم خیلیشون زودتر مهر کلاسارو شروع میکنن خیلی سخته من سه تا از معلملم تو دبیرستان سرطان حنجره گرفتن بنده خدا ها

معلم باشي يعني در واقع معاون يا مدير باشي دريافتيت از كارمند هم سابقه ت بيشتره، كي گفته دريافتي كارمند بيشتره؟ نه بابا ما بوديم ديگه اوني كه با من استخدام شده بود معاون مدرسه بود ٣٠٠ از من بيشتر بود تو حكمش

خدایا دستمو بگیر
2728

من حاضرم برم اداره هر روزم ماموریت باشم و از صبح تاظهر مشغول کار ولی حقوقم راضیم بکنه تا همش تو تعطیلی باشم  با حقوق چندرغار.وقتی پول ندارم برم مسافرت تابستون من با شما چ فرقی داره چقدر بشینم تو خونه 

ببينيد ، همه كارها مثل مادري ميمونن

يك مادري، صبح كه بچه از خواب بيدار ميشه مينشونه پاي تلويزيون و سي دي ، تا شب 

يك مادري بچه را پارك ميبره، كلاس ورزش ميبره، باهاش نقاشي ميكشه ، حرف ميزنه ، آشپزي ميكنه و ... 

كيفيت كار فرق داره ، طبيعتا زمان و زحمت و خستگيشم فرق داره .چه مادري، چه معلمي چه كارمندي

خانمهایی که نسبت به معلمااینقدرباکینه ودشمنی صحبت میکنید واحساس مسکنیدحقوقشون اضافه ترازکاریه که میکنن فراموض نکنیدعزیزان دلتون تقریبانصف روزروباهمین معلمهاسرمیکنن.یه معلم بایدخیالش واقعاازهرجهت راحت باشه تابتونه به دلبندای شماآموزش بده آرامش بده الگوی درستی باشه وهزارتانکته دیگه.هرچندکه اکثرمعلمهابامشکلات عدیده ای که دارن سعی میکنن تمام این مواردروانجام بدن

معلم باشي يعني در واقع معاون يا مدير باشي دريافتيت از كارمند هم سابقه ت بيشتره، كي گفته دريافتي كارم ...

دقیقا

این آشنا ما هم معاون بود و حقوقش از من بیشتر

پس ظاهرا معلمها از کارمندای دولتی حقوقشون کمتره اما مدیرا و معاونا از کارمندا بیشتره

ولی خداییش معلمی و سر و کله زدن با بچه ها به خصوص در مقطع ابتدایی خیلی از معاون و مدیربودن سختتره

ممنون میشم برای شادی روح پدر عزیزم صلوات بفرستید
یعنی من بمیرمن حاضر نیستم معلم شم این همه وقت از حنجره و اعصابم مایه بزارم ک چی آخه محصل ها آدمو روا ...

حالا کارمندی هم همچین گل و بلبل نیست هرروز صبح تا ظهر با چند تا رئیس بلا نسبت زبان نفهم سر وکله بزنی دیگه چیزی از جسم وروحت باقی نمیمونه آدم سرطان اعصاب نگیره شانس آورده

زندگی مثل دیکته است می نویسیم و پاک میکنیم .... غافل از روزی که بگویند "برگه ها بالا"
من حاضرم برم اداره هر روزم ماموریت باشم و از صبح تاظهر مشغول کار ولی حقوقم راضیم بکنه تا همش تو تعطی ...

ثاقعا حقیقته این حرفت یاد مهلمم افتادم سر کلاس یدفعه گریش گرفت دورش جمع شدیم گفتیم خانوم چی شده بنده خدا پول کم داشت دبیرستان بودیم بعد با اون وضع باید پا میشد درس بده ما عقب نمونیم اونوقت من سرکار گریه کنم درجا میگن برو خونه استراحت کن از این خبرا نیست خصوصیم درسته حقوقش کمتره ولی من همین الان خودمو. همه کارمندام داریم دور میزنیم یعنی یکساعت کار مفید. نمیکنیم 

شهر ما جوریه که معلم رو بعد از رسمی شدن میندازن روستاهای اطراف. آشنای ما ساعت 6 میره، 3 میاد، معلم ریاضى دبیرستان. 13سال هم سابقه کار داره و مجبوره روستا خدمت کنه. روستاها با جاده بد که چندین بار هم تصادف کردن. حقوقشم به زور 1500هست. باید ازش کرایه رفتن تا روستا هم بده. شرایط معلم ها هم با هم فرق داره. همشون ساعت 1خونه نیستن.

اصلا هم اینطور نیست....معلمی نصف روز سرکاری نصف روز بشینی خودتو اپدیت کنی و اماده کنی واس فردا.... ...

دوست عزیزم اصلا درمورد شغل کارمندی اینجوری فکر نکن. من کارمندم و مادرم دبیر بود اما خودش همیشه میگه وضعیت کار شما سخت تر از ماست و میگه برای کارمندا باید سابقه کارشونو دوبرابر ما معلما حساب کنن.

بیراه نمیگه چون مادرم هفته ای 4 روز میرفت سرکار و بقیش تعطیل بود. تابستون و عید و بارش برف و بارونم تعطیل بود. 

از اوایل خردادم که عملا امتحانا شروع میشه و معلما تعطیلن. ولی کارمندا هیچکدوم ااز این تعطیلاتو ندارن 

دریافتی حقوق معلما اندازه کارمنداست که هر روز 8 ساعت سر کارن. فقط اضافه کار ندارن که اونم همه ادارات نمیدن. طرف اضافه کار وایسه میدن درغیر اینصورت از اونم خبری نیست

تو خداوند رویدادهای محالی🌷☘🌻❤
2706