2733
2734
عنوان

خرج ماهیانه زندگی و پس انداز کردن

| مشاهده متن کامل بحث + 965 بازدید | 62 پست

همه در گیر قسطیم 😁

🎯در تلاش برای رسیدن به اهدافم هستم 🎯 باید بتونم به این اهدافم برسم  ناامیدی دری از درهای شیطان است پس هیچ وقت ناامید نشید و به اهداف و مسیراتون ادامه بدین و دست از تلاش نکشیداین امضا رو هدیه میدم به خودم و همه آدم های امیدواری که با اینکه حالشون بده ولی همچنان به زندگی ادامه میدن و یک راهی رو برای پیشرفت و رسیدن به خواسته‌هاشون پیدا می‌کنن
چون همه چی گرونی الان منوشوهرم دوتایی ۱۶تومن حقوق داریم ازاین ۷میره کرایه ۴۵۰۰میره قسط بانک خب بابقی ...

اره واقعا کاش مدیریت مالی میشد داشت ولی اصن نمیشه خیلی سخت شده 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

هرچقدرم دربیاد باز  یه خرج جدید تراشیده میشه و خبری از پس انداز نیست

ببخشید میپرسم تازه ازدواج کردین؟اجاره نشینن هستین؟برنامه ای برای خرید خونه ندارین 

اره خیلی زیاد چجوری با ۴ تومن جمع میکنین خرجای ماهانه رو برنامه ریزی خاصی دارین 

میوه نمیخوریم یا کمتر میخوریم، گوشت کمتر میخوریم سفره هامون رنگی رنگی نیست، لباسهامون تنوع نداره

،داریم تحمل میکنیم ، تا شهریور که شد حدود نصف قسطامون تموم میشه ،بعدش زندگی میکنیم انشالله

خریت خودتو ننداز گردن خدا   □■  حضرت رضا مارمولک ره
شماهاانتظارداریدهرما۱میلیاردپس اندازکنید حقوقت روبگوواجاره ات روبگم چقدرپس اندازت میشه

حقوق دو تا روهم ۲۱ یا ۲۲ اجاره ماهی ۱۰ تومن قسط هم ماهی حدود ۵ تومن البته فعلاااااا🥲

ما پنج نفریم 

سه تا دختر ۱۰ ساله ۶ستله و سه ساله دارم.

روستا زندگی میکنیم 

خونه تازه امسال ساختیم  سه ماهه توش میشینم 

الهی خونه داری همه مستأجران 

تا قبل این مستاجر بودم 

شوهرم اول شاطر نانوایی بود حالام می‌ره کار آزاد نانوایی واقعا سخت و بدون پول بود .کار آزاد بهتره کار بنایی و سیمان کاری و اینا .

من اول هر ماه میرم شهر ،برنج ده کیلویی .روغن پنج کیلویی.قند پنج کیلویی.مرغ دوتا .چایی نیم کیلویی .مایع ظرف چهار لیتری.پودر لباس شش تا .این چیزای کلی میخرم .باز میوه و سیب زمینی و تره بار هم ماشین میاره روستا هر دفعه لازم‌شد میخرم مثلا پنج کیلو سیب زمینی ده روز می‌ره برای ما .

روستا هم هستیم مغازه از ما دوره بچهام مغازه نمیرن .خودم یا شوهرم لازم‌باشه هر چند وقت خوراکی چیزی می‌خریم اونم در ماه یکی دوبار .ذرت خریدم خودم پفیلا درست میکنم.

پس انداز هم نداریم والا .

زندگی خیلی سخت شده .همینقدر که بگذرونیم .

ما ام دو نفریم اصلا این‌حقوق ک میدن کفاف نمیده همش خرج میشه اگه راهکار دادن لایک کنید منم ببینم

اگه دوستان راهکار دارن واقعا بگن ممنون میشم ما هم گیر کردیم 

فقط با قناعت میتونی پس انداز کنی ما سه نفریم ماه قبلی نزدیک ۴۰ تومن خرج کردیم 

وای واقعا سخته مخصوصا بچه داشته باشی میشه یکم بگین چجور قناعت میکنین تو کارای خونه راه حل خاصی دارین 

حقوق دو تا روهم ۲۱ یا ۲۲ اجاره ماهی ۱۰ تومن قسط هم ماهی حدود ۵ تومن البته فعلاااااا🥲

خب قسطت انگارپس اندازته

قسط تموم بشه همون۵-۶تومن بیشتربرات نمیمونه برای۲نفر

درضمن اجاره هم جزءپس اندازته

یعنی اگراجاره نشین نبودی بااین حقوقو۲نفربین۱۲-۱۶تومن میتونستی پس اندازکنی

من جواب استاتررومیدم،بتوچه؟!....توهین کنی تمامش نثاروالدینت چون من باتوکارنداشتم وتوفضولی وبی ذات،برای همین برای نظرهمه نظرمیدی،بازهم میگم بتوچه؟!
2706