2733
2734

لطفا هر کدوم از دوستان نظر یا تجربه یا راه حلی دارین بدون سوء برداشت ،بفرمایید.

متاسفانه نمیشه کل ماجرای زندگی رو تعریف کرد ، نه اینجا جاش هست و نه حوصله ای مونده.

فقط این رو بگم که ۱۳ ساله که همسرم از خرج کردن برای ما کم نمیذاره اما فقط همین که خرج کرد یک ماه رو برسونه...

نه خونه داریم و نه ماشین، دوتا دختر دارم.

حدود یکی دو سال اخیر که اوضاع اقتصادی همه به هم ریخته ما هم مستثنی نبودیم و مدام درآمدمون تا آخر برج  کفاف نمیده ،یکی از دلایل مهمش اینه که هر کدوم از برادراش که پول بخوان بدون معطلی بهشون دو دستی تقدیم میکنه( این پول دادن به خانواده از جمله پدر و برادر از همون اوایل زندگی به شدت بود و ادامه داره)

چند راه رو امتحان کردم تا شاید ، این مشکل حل بشه از جمله:

از سر صلح و سازش باهاش صحبت کردم نشد،

بحث کردم ، نشد. 

دلیل آوردم ، نشد.

خرج تراشیدم ، نشد.

کارش به جایی رسید که اگه نداشت بده ، میره وام میگیره که دو دستی بده به طرف و خودمون قسطاش رو بدیم.

من دیگه واقعا خسته شدم.

از آینده ی بچه هام میترسم .

به خدا وقتی میبینم خودش آنقدر خودشو تو زحمت میندازه و به فکر بقه هست الا خودش و ما داغون میشم.

چی بگم؟

پدرشوهر من همه عمرش این طور بوده درست نشده فقط مادرشوهرم رو پیر کرده

میشه برای برآورده شدن حاجتم صلوات بفرستی؟خواسته ای دارم که هرچی سعی کردم بهش نرسیدم و تا مرز افسردگی رفتم اما ناامید نشدم و به لطف و رحمت الهی امیدوارم...

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

2731

نمیشه با خانوادش حرف بزنی؟

اوناهم ادمای بی وجدانی هستن وگرنه اینجوری تلکش نمیکردن

متاسفم واقعا هم برای مردی ک به فکر اینده زن و بچش نیست و هم برای خانوادش

بگو مرد حسابی نمیگی پیر میشم نمیتونم کار کنم باید هی از این خونه به اون خونه برم؟

پاتو تو ی کفش کن بگو ماشین میخام بزار وام برداره ماشین بگیرید زمانه ای نیست الان کسی بدون ماشین باشه 

طلا بخر برا دخترات برا خودت چطور بعد ۱۳سال هیچ ندارید 

بعد هم میگن زن باید جمع وجور می‌کرد صاحب خونه زندکی میشد

همه ی راه هارو رفتی و نشد  بنطرم قلک باز کن ،مجبور شه هرماه پول بده  بااون پول طلا بگیر& ...

این کارو کردم ، ولی یه موقع میبینم آخر برج هست و واسه مدرسه ی دخترم چیزی نیازه  و نداره که بده ، مجبور شدم خرجش کنم.

نمیشه با خانوادش حرف بزنی؟ اوناهم ادمای بی وجدانی هستن وگرنه اینجوری تلکش نمیکردن متاسفم واقعا ...

بارها و بارها مستقیم و غیر مستقیم گفتم .

متاسفانه این همسرم هست که فکر میکنه این کار وظیفه اشه

ی کارت بگیر و کارتشو بشکن بنداز دور فقط برا خودت شماره کارتشو سیو کن 

هرچی پول اضافه یا میدونی حاتم بخشی میکنه بریز تو اون 

اگ گفت چیکارکردی بگو خرج خونه سیاست داشته باش ن پیرنشو و ن جنگ اعصاب داشته باشه زودتر پولو انتقال بده همیشه وقتی خوابه یا بیرونه ته پول یا اول پول گرفتن بریز تواون کارت 

اخرشم برو بانک هرچی شده بود طلابخر بزار کنار واسه جهاز بچه ها یا چیز دیگ 

هرکه از کوچه ی تنهایی ما میگذرد ب هوای هوسی هم ک شده سرکی میکشد و میگذرد 
 بارها و بارها مستقیم و غیر مستقیم گفتم . متاسفانه این همسرم هست که فکر میکنه این کار وظیفه اش ...

ادم نهایت در برابر پدر مادرش وظیفه داشته باشه

یا خیلییی بخواد مسئولیت پذیر باشه قرض بده به خواهر برادراش

نه در راه خدا

خیلی بی تدبیره واقعا عجیبه

ادمی ک بچه ۱۳ ساله داره خونه و ماشین نداره واقعا بده

فقط باید نطقشو بکشی وام طلا قسطی..وقتی خودتون این همه وام داشته باشید از کجا بهش وام میدن؟ سقفش پر میشه.میمدنه توقسطاش ماشین  طلا هرچیز با ارزشی که میتونی بعد تبدیلش کنی حقوقشو کامل به دست بگیر بگو اول برج همشو باید بریزی تو حساب من 

من بهت  خرجی میدم

زن باید زندگیو جمع کنی دوتا هم بچه داری هیچی نمیتونه بگه

2706