2733
2734

مرحوم علینقی (پدر حاج آقا قرائتی)، کاسب مؤمن و خیری بود. نخ ابریشم و قالی می‌فروخت. یک عمر جلسات مذهبی در خانه‌ها و تکیه‌ها به راه انداخته و کلی مسجد مخروبه را آباد کرده بود، ولی از نعمت فرزند محروم بود. آن‌هایی که حسودی شان می‌شد و چشم دیدنش را نداشتند، دنبال بهانه می‌گشتند تا نمکی به زخمش بپاشند؛ آخر بعضی‌ها عقده پدر علینقی را هم به دل داشتند

پدر بزرگ حاج آقا قرائتی) پیرمردی که رضاخان قلدر هم نتوانسته بود جلسات قرآن خانگی او را تعطیل کند. علینقی هم در اوج لجاجت و مبارزه رضاخانی با مظاهر دینی، استاد جلسات قرائت قرآن بود و مردم به قرائتی می‌شناختندش؛ همان لقبی که با صدور شناسنامه به عنوان فامیل برایش ثبت شد.

علینقی راه پدر را ادامه داده بود، اما الان پسری نداشت که او هم به راه پدری برود. به خاطر همین همسایه کینه توز بهانه خوبی پیدا کرده بود تا آتش حسادتش را بیرون بپاشد. برای مثال روزی فردی در زد. علینقی آمد دم در. مردک به او یک گونی داد و گفت: «حالا که تو بچه نداری، بیا این‌ها مال تو، شاید به کارت بیاید.» علینقی در گونی را باز کرد. ۱۱ تا بچه گربه از توی آن ریختند بیرون. قهقهه مردک و صدای گریه علینقی قاتی شد.

چیزى که ذهن و فکر او را مشغول می‌‏کرد، این بود که تا حدود سن چهل سالگى صاحب فرزندى نشده بود. تا این که با همه مشکلات موجود در آن زمان، موفق به زیارت خانه خدا و اعمال حج گردید. نکته جالب و قابل توجه دیگر اینکه؛ آن دلسوخته و عاشق، در همان سفر در کنار خانه خدا چنین مناجات و دعا می‌کند: «ای خدایی که فرموده‌ای «ادعونی استجب لکم» (بخوانید مرا تا اجابت کنم شما را!)‌ ای خالق یکتا! فرزندی به من عطا فرما که مبلّغ قرآن و دین تو باشد.»

ماجرای حوزه رفتن حاج آقا قرائتی

خدایی که دعای زکریای سالخورده را در اوج ناامیدی اجابت کرده بود، ۱۱فرزند به علینقی داد. پدر که نذر کرده بود پسرش طلبه شود، هر چقدر اصرار می‌کرد به بن بست می‌خورد. محسن پایش را کرده بود توی یک کفش که من حوزه برو نیستم؛ می‌خواهم بروم دبیرستان و رفت.

یک روز چند تا از همکلاسی هایش را دید که در راه مدرسه، مزاحم مردم می‌شدند. او هم آنتن بازی اش گل کرد و راپرت آن‌ها را به مدیر داد. مدیر هم یک حال حسابی به آن‌ها داد. آن‌ها هم برای آنکه با محسن بی حساب شوند، چنان کتک مفصلی به محسن زدند که با تن له و لورده و سر و صورت زخمی به زور خودش را به خانه رساند. پدر در گفت: «چی شده؟» محسن گفت: «هیچی، فقط می‌خواهم بروم حوزه علمیه و طلبه بشوم

حتی اگر داراییت ۵۰۰۰تومنه امام حسین رو شریک مالت کن برکت رو ببین...به اینصورت که سعی کن حتی هزار تومن هم که شده خرج ارباب کنی مطمئن باش که لذتشو به تمام معنا می بری...هرررر مشکلی داری مداومت کن بر هرروز خوندن زیارت عاشورا(حتی بدون صد سلام و...) بعد میبینی و با تمام بند بند وجودت میفهمی که چی میگم.سکوت کن گاهی سکوت زودتر از هر فریادی جواب می ده ...یه ذکر معجزه گر(برای مسائل مادی و معنوی)#اللهم_بارک_لمولانا_صاحب_الزمان(تجربه شده)...هرروز خواندنِ دعاتوسل 🗝کلیدی ست بر هر قفلی....🔓(امتحان شده).(مواردی که نوشتم رو خودم امتحان کردم چون سالهای زیادی توو فشارهای مالی وزندگی بودم خیلی چیزا رو امتحان کردم)

وایی دلیل حوزه رفتن فقط😂🥲

حاج اقا قرائتی تکن

:(: گاهی آنقدر  از زندگی خسته میشوم که میخواهم تا سقف آسمان پرواز کنم و رویش دراز بکشم آرام و آسوده ، مثل ماهی حوضمان که چند روزی است که روی آب شناور است
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2731

خیلی خوب بود،ممنونم

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ اسْتَعِینُواْ بِالصَّبْرِ وَالصَّلاَةِ إِنَّ اللّهَ مَعَ الصَّابِرِینَ اى کسانى که ایمان آورده‏ اید! مدد جویید به صبر کردن در مصائب و خواندن نماز در اوقات آن.    

زمونه عوض شده، اگه الان کسی گربه و‌سگ ببره در خونه‌ی مردم، نه تنها دلشون نمیشکنه، بلکه کلی هم خوشحال میشن، البته نه دیکه یازده‌تاهاااا😂

بنظرتون کسی که از شهید گمنام دفاع و یا از کشتار زن و بچه تو غزه اظهار ناراحتی میکنه باید تعلیق شه؟
وایی دلیل حوزه رفتن فقط😂🥲 حاج اقا قرائتی تکن

آره واقعا😀

حتی اگر داراییت ۵۰۰۰تومنه امام حسین رو شریک مالت کن برکت رو ببین...به اینصورت که سعی کن حتی هزار تومن هم که شده خرج ارباب کنی مطمئن باش که لذتشو به تمام معنا می بری...هرررر مشکلی داری مداومت کن بر هرروز خوندن زیارت عاشورا(حتی بدون صد سلام و...) بعد میبینی و با تمام بند بند وجودت میفهمی که چی میگم.سکوت کن گاهی سکوت زودتر از هر فریادی جواب می ده ...یه ذکر معجزه گر(برای مسائل مادی و معنوی)#اللهم_بارک_لمولانا_صاحب_الزمان(تجربه شده)...هرروز خواندنِ دعاتوسل 🗝کلیدی ست بر هر قفلی....🔓(امتحان شده).(مواردی که نوشتم رو خودم امتحان کردم چون سالهای زیادی توو فشارهای مالی وزندگی بودم خیلی چیزا رو امتحان کردم)
خیلی خوب بود،ممنونم

خواهش میکنم🌹

زمونه عوض شده، اگه الان کسی گربه و‌سگ ببره در خونه‌ی مردم، نه تنها دلشون نمیشکنه، بلکه کلی هم خوشحال ...

اتفاقا منم بچه ندارم،گقفتم کاش یکی یه بچه گربه برای منم می آورد

البته سگ هم خیلی دوست دارم ولی خوب توخونه نمیشه نگه داری کرد

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ اسْتَعِینُواْ بِالصَّبْرِ وَالصَّلاَةِ إِنَّ اللّهَ مَعَ الصَّابِرِینَ اى کسانى که ایمان آورده‏ اید! مدد جویید به صبر کردن در مصائب و خواندن نماز در اوقات آن.    
زمونه عوض شده، اگه الان کسی گربه و‌سگ ببره در خونه‌ی مردم، نه تنها دلشون نمیشکنه، بلکه کلی هم خوشحال ...

😀

درسته گاهی

واقعا برا اون اقاهه متاسفم 

حتما اصلا خدا رو نمیشناخته 

وگرنه اخه این چه طعنه ای بود که زد

اتفاقا منم بچه ندارم،گقفتم کاش یکی یه بچه گربه برای منم می آورد البته سگ هم خیلی دوست دارم ولی خوب ...

گربه خیلی خوبه و تمیز، فقط علاوه بر انداختن و شکستن چیزای رو میز و پشت پنجره، موهاش میریزه و در دوران فحل شدن که ریزش موهاش چند برابر میشه و نیازش.. جیگر آدمو خون میکنه، درضمن وقتی غذاشو‌میخوره با این‌که گربه‌ساا، ولی دیگه محل سگ به آدم نمیذاره😂😂

بنظرتون کسی که از شهید گمنام دفاع و یا از کشتار زن و بچه تو غزه اظهار ناراحتی میکنه باید تعلیق شه؟