2752
2734
عنوان

کسی سوال در مورد بارداری ، بچه ، تربیت فرزند این چیزا نداره؟

| مشاهده متن کامل بحث + 639 بازدید | 73 پست
تازه جواب یکی رو دادم جواب شما هم میتونه باشه بهش زیاد گوشی رو ندید که مخرب و باعث دوری از درس میشه ...

در من اینکه امتحان شروع شده و اینم گوش نمیده میگه بیا بگو ولی وقتی میگم کلا اینور اون پر نگاه می‌کنه یا کاغذ پاره خط خطی می‌کنه الان چند وقت کل بازی گوشیو پاک کردم که درس بخونه همش حرصم میگیره چون می‌دونم به درس دادن معلم هم گوش نمیده خیلی چیزا رو خودم بهش یاد دادم از درس ریاضی از بس که تو کلاسم حواس پرتی 

در من اینکه امتحان شروع شده و اینم گوش نمیده میگه بیا بگو ولی وقتی میگم کلا اینور اون پر نگاه می‌کنه ...

موبایل واقعا مخرب 

خواهر خودمم این گوشی لامصب باعث شدع خیلی از درس دور بشه و پر رور ب شدت ۱۳ سالشه

بهش یاد نده بیخیالش شو تا معلم حداقل یه بار سرزنشش کنه 

یا باهاش صحبت کن که دلیل اینکارا چیه

اگه نتونی امتحان ها رووخوب بدی تجدید میشی و نمیتونی با دوستات به کلاس جدید بری

با مشاور مدرسه هم صحبت کن 

من برای جای ترک های پوستی بعد از زایمانم از روغن آنتی استرچ مارک برند آنانه استفاده کردم که یک برند سوییسی بود.

برای من واقعا مثل معجزه عمل کرد. حتما تو دوران بارداری قبل از ایجادترک ها یا تا وقتی که ترک ها هنوز قدیمی نشدن و قرمز هستن استفاده کنید که زود برطرف بشه. برای ترک های ایجاد شده با چاقی یا لاغری هم عالیه. لینکشو میزارم چون میدونم دغدغه خیلی از ماماناس .

من دارم دخترم سه سالشه تو پارکی یا جمع بچه ها دوس داره بره با بقیه صحبت کنه همونطور که صحبت میکنه و ...

بچه ت داره از اجتماع بازخورد میگیره و این طبیعیه 

همه بچه ها که عاشق حرف زدن نیستن خیلیا دوست دارن بازی کنن

این گرا رو یکی بهش داده که باهات دوست نمیشن وگرنه بچه ها عموما کنار هم بازی می‌کنن این حس تنهایی توی خود دخترت انگار هست ، به نظرم تعامل بیشتری با بچه‌ها داشته باشه بهش کمک می‌کنه 

وقتی میگه کسی با من دوست نمیشه احساسش رو انکار نکن نذار فکر کنه درکش نمیکنی جوابشو اینطوری بده ، آها چون دوست داشتی دوستت به حرفات گوش بده ولی نداد احساس کردی که نمی‌خواد باهات دوست باشه ؟ اوهوم خب به نظرت چی کار کنیم که احساس بهتری داشته باشی ؟ بذار بچه راه حل بده گاهی اوقات بچه فقط نمیتونه از بیرون به خودش نگاه کنه 

اگر فکر میکنی ریشه ای داره توی قصه های شبی که واسش تعریف می‌کنی ریشه شو در بیار 

دختر قصه میخواد بره بازی کنه و حرف بزنه دوستش این کار رو کرد به نظرت دختره چه احساسی داره ؟ از قبل هم یه برچسب احساسات هم پرینت بگیر لمینت کن تمام احساسات و عواطف توش باشه بدونه احساس تنهایی چیه کنجکاوی چیه ناراحتی چیه عصبانیت چیه حس افتخار چیه مباهات چیه اینا باهم چه فرقی می‌کنن بچه هر چقدر احساسات خودشو بتونه بهتر بیان کنه راه حل رو هم بهتر می‌تونه پیدا کنه 

نظر موافقتون چیه کامنتی که توی تاپیک پربازدید گذاشته شده لایک نکنیم؟ 😵‍💫  اگر یه جا با هم دعوا کردیم یه جا دیگه تحویلت گرفتم تعجب نکن ، من فقط داده بی اهمیت توی ذهنم نگه نمیدارم و اسم کاربری ها رو حفظ نمیکنم ،  کلا به مقوله ببین چی میگه نه اینکه کی میگه بیشتر معتقدم تا تیم بندی توی سایت  ، با تشکر 🥳
بچه آروم میخوای ؟ بهش فرصت تجربه بده و بگن نکن رو حذف کن ، فردا صبح بیدار شدی زندگی عادی رو شروع کن ...

ممنونم از راهنماییت حتما رو این مورد کار میکنم ،ولی اطرافیان که مثل من نمیتونن مدارا کنند ،بدتر بهم تنش وارد میکنن هی میگن بیا جلوشو بگیر داره فلان خرابکاری می‌کنه من بدتر عصبی میشم این وسط نمیتونم خودمو کنترل کنم،تازه باردارم هستم ویار و لکه بینی دارم وضعیت جسمی و روحی خودمم اوکی نیست ،،

دخترم خیلی انرژیش زیاده ،دور ور خودمونم همبازی نداره که باهاش وقت بگذرونه تو این فکر کنم که باشگاه و مهد بفرستمش یکم تخیله بشه 

فقط 30 هفته و 4 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
خدایا ما غرق گناهیم تو دریای رحمتی..‌خداجونم یعنی میشه دوباره مادر بشم‌‌‌..خدامهربونم برام معجزه کن و جای دوقلو هامو برام پر کن دیگه طاقت دوریشونو ندارم...یعنی میشه منم یروز تیکر آبی بزنم...بالاخره دعام مستجاب شد و تیکر آبی زدم انشالله همین رنگی بمونه🤲
2731
بچه ت داره از اجتماع بازخورد میگیره و این طبیعیه   همه بچه ها که عاشق حرف زدن نیستن خیلیا ...

دقیقا باباش چندبار تو پارک بهش گفته برو دوست پیدا کن 

درصورتی که قبلا تو حال خودش بود 

الان هررررر دفعه شکست میخوره توی دوست پیدا کردن حس میکنم داره عصبی میشه

تبریک

1
5
10
15
20
25
30
35
40
ممنونم از راهنماییت حتما رو این مورد کار میکنم ،ولی اطرافیان که مثل من نمیتونن مدارا کنند ،بدتر بهم ...

تا زمانی که رفتارش معقول تر نشده کمتر ببرش خونه فک و فامیل ، بعد ادبیاتت رو این شکلی کن 

فلانی اگر با ملاقه بکوبیم به تلویزیون، تلویزیون  می‌شکنه اینطوری نمی‌تونیم باهاش کارتن ببینیم ،  بیا ملاقه رو بکوبیم به پشت قابلمه صدا بدیم 

یه ملاقه چوبی بده دستش بذار 

همیشه توی ذهنت باشه به جای نه گفتن ببین چطوری میتونی آره بگی 

تلخی نه رو با به آره و جایگزین دادن باید بگیری اینطوری به شدت حرف شنوی بچه ازت میره بالا 

نظر موافقتون چیه کامنتی که توی تاپیک پربازدید گذاشته شده لایک نکنیم؟ 😵‍💫  اگر یه جا با هم دعوا کردیم یه جا دیگه تحویلت گرفتم تعجب نکن ، من فقط داده بی اهمیت توی ذهنم نگه نمیدارم و اسم کاربری ها رو حفظ نمیکنم ،  کلا به مقوله ببین چی میگه نه اینکه کی میگه بیشتر معتقدم تا تیم بندی توی سایت  ، با تشکر 🥳
دقیقا باباش چندبار تو پارک بهش گفته برو دوست پیدا کن  درصورتی که قبلا تو حال خودش بود  ا ...

جلوی خراب کاری باباش رو بگیر پسر من از وقتی چند ماهه بود و مثلاً توی کالسکه نشسته بود من هر بچه ای رو که می‌دیدیم که مثلاً داره رد میشه صداش میکردم توجهشو به اون بچه جلب میکردم میگفتم وای فلانی دوست پیدا کردی؟ 

اصلا توی ذهن پسر من این مفهوم دوست پیدا کردن اینطوری نیست که همه باید در خدمتش باشن و توجه ویژه بهش بکنن تا اسم اون بچه رو بذاره دوست 

فکر می‌کنه همه بچه ها دوستاش هستن میرسیم پارک هر بچه جدیدی رو هم ببینه خوشحال میگه دوستام هم اومدن و میره توی دلشون باهاشون بازی می‌کنه 

در من اینکه امتحان شروع شده و اینم گوش نمیده میگه بیا بگو ولی وقتی میگم کلا اینور اون پر نگاه می‌کنه ...

من بچه مدرسه ای ندارم بخوام مفصل طبق تجربه م بهت بگم ولی قبلاً یه سرچایی داشتم ، یه ویدیو رو بهت توصیه میکنم ببینی سرچ کن خداحافظی با کابوس مشق شب درنا شریفی رایگان هم هست ببینش

بهت کمک می‌کنه بچه ت توی درساش مستقل بشه باید مهارت مستقل درس خوندن رو از اول ابتدایی با بچه درست جلو بیای تا سوم ابتدایی به کل مستقل بشه ولی اگر این کار رو به موقع انجام ندادی باید این سه سال رو از هر سنی که الان هست شروع کنی و تا مستقل شدنش صبوری کنی 

مستقل درس خوندن رو یه مهارت در نظر بگیر باید کمکش کنی یاد بگیره و براش جا بیفته بچه یه توپ رو هم بخواد درست شوت بزنه احتیاج داره این مهارت رو با تمرین های زیاد یاد بگیره بذار تمرین کنه پسرفت کنه فقط هدایتش کن تا مستقل بشه 

جلوی خراب کاری باباش رو بگیر پسر من از وقتی چند ماهه بود و مثلاً توی کالسکه نشسته بود من هر بچه ای ر ...

ای وای دقیقا تصور دخنر من اینه که توی بازی با دوست 

هرچی این بگه بقیه بچه ها باید رعایت کنن و با دقت گوش کنن 

من خودم اصلا مفهوم دوست رو به دخترم شناسایی نداده بودم .چون به فکرم نرسیده بود .فکر میکردم کم کم خودش در بطن زمان میفهمه و درکش میکنه و ناگهانی با کسی دوست میشه 

متاسفانه اولین معرفی مفهوم دوست توسط باباش بود ک کارو خراب کرد 

باباش خیلی گاهی سخت میگیره بهش .مثلا بهش یاد میده که کفشاتو جفت کن تو سرویس بهداشتی یا پشت در 

و اگه اینکارو از ده بار یبار نکنه بهش تذکر میده 

بارها بهش گفتم داری اعتماد بنفس بچه رو با سخت گیری های خییییلی بی مورد نابود میکنی 

تبریک

1
5
10
15
20
25
30
35
40
دقیقا باباش چندبار تو پارک بهش گفته برو دوست پیدا کن  درصورتی که قبلا تو حال خودش بود  ا ...

میتونی جمله باباش رو اینطوری اصلاح کنی توی ذهنش 

میرسی به پارک بهش بگو بدو برو پیش دوستات وای فلانی یه عالمه دوست اونجا هست بدو برو پیش دوستات سرسره بازی  ، بذار بدونه اونا همه شون دوستاش هستن لازم نیست حتما لاو بترکونن باهاش و براش وقت بذارن تا دوستش به حساب بیان 

دختر چهار ساله دارم بضشدت پرخاشگره ،بی دلیل اطرافیان کتک میزنه ،خرابکاره با همه ی وسیله های خونه کار ...

یه مدت یه ماهه کامل همه رسانه ها رو تو خونه حذف کنین، تی وی گوشی هر مدل آهنگ حتی کتاب اگه خیلی میخونه و اسباب بازی های موزیکال 

خودتون اثرش رو متوجه میشین... البته بگم که خیلی سخته اولش برای خودتون... من این راهو رفتم و از نتیجه راضی ام خدا رو شکر

من یه پسر هفت ساله دارم همش در حال غر زدنه،بعدم اگه چیزی ناراحتش کنه یا لگد میزنهدیا چیزی دم دستش با ...

گوشی نده دستش تا جای امکان. 

از این رفتاراش خودتو بزن کوچه علی چپ. انگار ندیدی رفتار بدشو.