2752
2734
عنوان

مادرم که منو باردار بود….

310 بازدید | 15 پست

تو همون ماه های آخر دیگه شوهرم داد 🤣🤣🤣

دینا که اومدم مادر شوهرم اومد از بیمارستان منو برد خونشون

خیلی هم خوب بود 

نه من به راه خلاف کشیده شدم نه پدر و‌مادرم زحمت و خرجی کردن برام!!!!

واقعا خنده داره تاپیک سن ازدواج!!!

اصلا ازدواج کمتر از ۱۸سال واقعا بدون آینده ست 

اگه قرار بچه بیاریم بدونیم حداقل باید یه سری نیازهاشو‌برآورده کنیم بعدش از خونمون بیرونش کنیم

بچه این این نیست که بیاریش و بعد یه سنی هم به امان خدا رهاش کنی بعدم اون طفلک تو هر بدبخت دستوپا زد نتونه جدا بشه و‌بیاد بیرون چون پشتیبانی نداره

دختر ۱۵-۱۶ساله خودش هیچ راه و رسم زندگی رو نمیدونه چطور میخواد باز یه بچه تربیت کنه

اینهمه خیانت و خودکشی و اعتیاد به الکل حاصل ازدواج های ناآگاهانه تو سن نامناسب هست

الکی واسه من فاز هم برندارید حداقل بیشتر از هزارتا زن و مادر باردار و شیرده دیدم در سنین مختلف ‌و جایگاه های مختلف و خیلی بهتر از شماها به شرایط جامعه آگاهم

فقط 4 هفته به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
مامان الیناجون و فندق جون❤❤👩‍⚕️👨‍👩‍👧🤰

هرکسی با توجه به شرایط خودش ازدواج میکنه کاش اینم فرهنگ سازی بشه اینقدر بی احترامی نکنیم تو این زمینه 

بشقاب که آرایش مارا نتراشی ... ( اشرف حجت زاده! )😁 /// خدا یکی زن یکی بچه یکی یکی یکی 🥰 نه به تک فرزندی /// خوشگل خانومای زیر ۱۸ سال لطفاً کامنت های منو ریپلای نزنید من برای تبادل با بزرگسال ها میام سایت ❤️ /// اللهم عجل لولیک الفرج 🌱
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

عزیزم شما بیخودی فاز برندار اگر واقعا آدم باتجربه ای بودی میفهمیدی هیچ چیزی مطلق نیست نه اونی که ۱۵.۱۶ سالگی عروس میشه مطلق بدبخته نه اونی که ۲۵ .۳۰ سالگی عروس میشه خوشبخته..

دنیا همه هیچو اهل دنیا همه هیچ .....ای هیچ برای هیچ بر هیچ مپیچ
2731
هرکسی با توجه به شرایط خودش ازدواج میکنه کاش اینم فرهنگ سازی بشه اینقدر بی احترامی نکنیم تو این زمین ...

دوست عزیز میشه از یجایی ببعد این زنجیره رو‌قطع‌کرد

وقتی بیاید و‌تمام قد دفاع کنی اون وقت این مسیر اشتباه تا ابد ادامه پیدا میکنه

کمااینکه ۱۰سال پیش انقد بچه ها ازدواج نمیکیردن که الان ازدواج تو سن کم باب‌شده 

جلوی ضرر رو از هرجا بگیری منفعت هست

1
5
10
15
20
25
30
35
40

میدونی خیلی نباید درگیر این موضوعات با دیگران شد.چون فرهنگا ذهنیت آدما رو میسازه.منم سراغ دارم از این قومایی که دختر تا کلاس پنجم میخونه بعد عروس میشه.اونا از بس این توشون رواج داره خود دختره از ۶_۷سالگی برای خودش رویاشو میسازه،یکی ام که می مونه تا ۲۰ تو اون فرهنگ کیس خوبی بهش نمیرسه معمولا...

خیلی بستگی داره کجا بزرگ شده باشی...به همون نسبت تعریف آدما از خوشبختی فرق داره،تو اون مناطق همینکه زود ازدواج کرده باشی و برات خرج کنن ینی خوشبختی...حالا بماند که طرف مقابلم بچستو دنبال ولگردیای نوجونیشه

فقط 5 هفته و 5 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
عزیزم شما بیخودی فاز برندار اگر واقعا آدم باتجربه ای بودی میفهمیدی هیچ چیزی مطلق نیست نه اونی که ۱۵. ...

ولی لاقل اونی که تا ۲۵سالگی ازدواج نکرده فرصت های بیشتری برای پیشرفت و زندگی داشته 

1
5
10
15
20
25
30
35
40

من خودم مخالف ازدواج تو سن کم هستم ولی خب به قول دوستمون بستگی به محیط و شرایط اطراف و فرهنگ هم داره نمیشه بگی هر کی تو سن کم شوهر کرد بدبخت شد هر کی سن بالا ازدواج کرد خوشبخته ولی خب خوبه که کم کم فرهنگ سازی بشه و کودک همسری حذف بشه که البته من چیز دیگه ای رو دارم می بینم متاسفانه تو جامعه

من کاربر خربوریدان نیستم فقط ایشون رو دوست دارم کارآگاهان سایت لطفاً ایشون رو اذیت نفرمایییید باتشکر،🥰
میدونی خیلی نباید درگیر این موضوعات با دیگران شد.چون فرهنگا ذهنیت آدما رو میسازه.منم سراغ دارم از ای ...

بله متاسفانه منم میدونم اینا رو ولی کاش بتونیم فرهنگ سازی درستی کنیم

هرچند که فعلا بااین قانون جوانی جمعیت دهان همه دوخته شده

1
5
10
15
20
25
30
35
40

چقدر دیر ازدواج کردی

من نطفم پیچیده شد مامانم واسم شوهر پیدا کرد

یک سالگی رفتم خونه مادرشوهرم

تا پریود شدم برای شوهرم ۲ تا بچه تپل و سفید زاییدم

شما ها عرضه نداشتید

یه وقتایی جوابتون رو ممکن هستش ندم دلیلشم اینه با دلقکا نمیتونم بحث کنم.لطفا پیک می ها،اتنشن سیکرا،مرد ستیز و زن ستیز ها(×۲)عقب مونده های سنتی و مدافعان کودک همسر و کودک مادری ریپ نزنن چون زبونم نیش دار هستش چیزی میگم ناراحت میشید
بله متاسفانه منم میدونم اینا رو ولی کاش بتونیم فرهنگ سازی درستی کنیم هرچند که فعلا بااین قانون جوان ...

یه قومو نمیشه واقعا مجاب به تغییر کرد،جور دیگه ای بلد نیستن زندگی کنن.اونی که میخواد اونجوری پیش نره باید از اون قوم جدا شه...پدر من اینکارو کرد.من ۲۷ ازدواج کردمو یه بچه ۷ ساله و یه تو راهی دارم ولی دارم دخترعموم که ۵ سال از من کوچیکتره،تا ۲۰ سالگی خواستگار نداشت و بعد به یه مرد دو زنه دادنش چون سن ازدواجش از نظر اونا گذشته بود.الانم سه تا بچه داره

فقط 5 هفته و 5 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
ولی لاقل اونی که تا ۲۵سالگی ازدواج نکرده فرصت های بیشتری برای پیشرفت و زندگی داشته 

میگم که هیچ چیز مطلقی وجود نداره من خودم ۱۷ سال سن داشتم که ازدواج کردم وقتی که ۱۵ سالم بود رفتم تولد دوستم ،دوستم که تولدش بود برادر نداشت برای همین پسر عموش کیکو از قنادی براش گرفته بود اورده بود این لحظه تحویل کیک مصادف میشه با ورود من به تولد ،من هیچ چیز از اون پسر عمو یادم نمیاد اما اون پسر عمو که الان همسرمه ۲ سال بدونه اینکه بهم بگه عاشقم بوده و از دور توی راه مدرسه و غیره نگاهم میکرده وقتی اومد خواستگاریم ۲۳ سالش بود بماند که چقدر نه شنید و کم نیورد اما الان که ۱۵ سال میگذره من درسم رو با حمایتای کامل همسرم خوندم و ارشدمو گرفتم الانم کارمندم و همسرمم کارمنده 

ما دوتا بچه داریم و خدا رو شکر زندگیمون از رفاه نسبی برخورداره،پس هیچوقت نمیشه باقطعیت گفت چیزی بده یا خوب 

دنیا همه هیچو اهل دنیا همه هیچ .....ای هیچ برای هیچ بر هیچ مپیچ
یه قومو نمیشه واقعا مجاب به تغییر کرد،جور دیگه ای بلد نیستن زندگی کنن.اونی که میخواد اونجوری پیش نره ...

آخی 

طفلکی 

واقعا خیلی دردناک هست سرونوشت دخترا تو بعضی جاها

1
5
10
15
20
25
30
35