2733
2734

لطفااگه کسی مسیحی هست وکلیسامیره بگه کلیساهاتوی ایران چه شکلی هستن  ایاراهبه داره ؟اگه هست چی میپوشن؟پدرهای روحانی چی میپوشن چه کارهایی انجام میدن خیلی دوست دارم راجب اینچیزابدونم ایامثل فیلمهاهست یان؟

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، 

خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، 

خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

2731

الان هیچ کلیسایی بازدید عمومی نداره (به خاطر موارد تغییر دین) به جز کلیسای وانک اصفهان، اونم چون موزه ست هنوز بازدید عمومی داره. فقط ارمنی‌ها و آشوری‌ها میتونن برن کلیسا.

بقیه‌ی کلیساها برای بازدید باید مجوز داشت و نمی‌دونم چطور و از کجا میشه مجوز گرفت.

من کلیسای جماعت ربانی خوزستان رو فقط می‌دونم چون کشیش من اونجا خدمت میکردن و وقتی مهاجرت کردن من هم دیگه فقط مجازی کلیسا رو دنبال میکنم چون فقط با کشیش خودم راحتم.

راهبه نداشتن و همسر خود کشیش یه سری از کارها رو اداره میکردن، کشیش هم معمولا پیراهن و کراوات میپوشیدن یا clerical collars، اون یقه‌های سفید که به صورت جداگونه به لباس متصل میشه. 

خود فضای کلیسا هم بستگی به شهر داره، اگه شهر بزرگ و معروفی باشه طبیعتا کلیسا هم پر نقش و نگاره دیوارها و فضای داخلیش. من جنوب زندگی میکنم و شهرم یه کلیسای متروکه داره که سالهاست بسته شده، هیچ نگاره‌ای نداشت و عین مدرسه بود با دیوارهای ساده و نیمکت‌های چوبی. زمان بچگی من پلمپ شد و هیچوقت نرفتم خودم فقط عکسهاش رو دیدم.

مدرس زبان ژاپنی 🌸 با احترام درخواست دوستی قبول نمیکنم عزیزان🤍                                                                       پس ترسان مباش زیرا من با تو هستم، و هراسان مباش؛ زیرا من خدای تو هستم. اشعیا ۴۱:‏۱۰ 
الان هیچ کلیسایی بازدید عمومی نداره (به خاطر موارد تغییر دین) به جز کلیسای وانک اصفهان، اونم چون موز ...

خیلی ممنونم ازت قشنگم واقعاتوضیحاتت عالی بودخیلی از سوالهای ذهنمو جواب دادی اره منم به دوستان نی نی سایتی گفتم که بازدیدعمومی نداره ومجوزبایدداشت امامیگفتن میشه❤😘

خیلی ممنونم ازت قشنگم واقعاتوضیحاتت عالی بودخیلی از سوالهای ذهنمو جواب دادی اره منم به دوستان نی نی ...

خواهش میکنم عزیزم. اگه اشتباه نکنم تا اواسط دهه‌ی نود بازدید عمومی مشکلی نداشت و فقط روزهای یکشنبه و مراسم‌ها خصوصی بودن، اما الان چند سالیه که فقط ارمنی‌ها و آشوری‌ها اجازه‌ی ورود دارن متأسفانه 

مدرس زبان ژاپنی 🌸 با احترام درخواست دوستی قبول نمیکنم عزیزان🤍                                                                       پس ترسان مباش زیرا من با تو هستم، و هراسان مباش؛ زیرا من خدای تو هستم. اشعیا ۴۱:‏۱۰ 
2706