2733
2739
عنوان

🌻تجربه ی من در مورد PMS🌻

122 بازدید | 1 پست

PMS: Premenstrual syndrome

سندروم (مجموعه علائمی) که قبل از شروع منوره (پریود) اتفاق می افته...

من تا سن سی سالگی هیچ علائم و عوارضی رو قبل از پریود تجربه نمی کردم، فقط دو سه روز اول شروع پریود، درد و انقباض داشتم که با بروفن کنترل میشد....

اما درست از سی سالگی به بعد ( الان ۳۵ ام)،  ده روز قبل از شروع پریود علائم این سندروم خودش رو نشون می داد...

علائمی که برای من خیلی آزاردهنده بود بیشتر عوارض روانی این سندروم بود مثل، حساس شدن، زودرنجی، بدبینی، کاهش آستانه تحمل، ضعف و بی حالی، بی انگیزه شدن و ...

اونایی که تجربه کردن می دونن دقیقا چی می گم! انگار تبدیل میشی به یه بمب انفجاری که هر لحظه ممکنه از شدت غم و عصبانیت منفجر شه...

و جالبه با شروع پریود، یهوو تمام این علائم تموم میشد و من آروم ترین و در صلح ترین آدم دنیا می شدم...

خلاصه...

در مورد درمان من دو سال پیش به مدت یک ماه کپسول گل مغربی شرکت جالینوس رو مصرف کردم که به نظرم سی درصد در کاهش علائم موثر بود... ولی ازون موقع به دلیل ناموجود شدن کپسول این شرکت ،فعلا اونو ندارم...

تو خیلی از مقاله ها در مورد " ورزش منظم" که باعث کاهش علائم سندروم میشه، توصیه شده بود که خب من گاها ورزش می کردم ولی راستش زیاد اعتقادی بهش نداشتم...

تا اینکه ماه پیش شروع کردم به ورزش منظم،

حالا ورزش که میگم اصلا سنگین نبودااا، فقط هر روز صبح هر ساعتی بیدار می شدم، ده دقیقه حرکات نرمشی از گردن تا نوک پا انجام میدادم، آخرشم ده تا اسکات، ده تا شنا، بیستا درازنشست، همین فقط.

ده دقیقه بود ولی " هر روز" انجام دادم...

گاهی اصلا حوصله بیدار شدن از خواب رو نداشتم، به زور خودمو می کشوندم تو پذیرایی خونه و رو به روی پنجره، ده دقیقه نرمش رو انجام می دادم...

بهتون بگم که ماه پیش که ورزش منظم داشتم، پریود در کمال تعجب بدون هیچ علائم روحی روانی اومد و رفت!

برای من یک موفقیت بزرگه!

خواستید، امتحان کنید...🌻