2733
2739
عنوان

خانومایی که آشپزیشون خوبه بیاین

111 بازدید | 9 پست

فرداشب فامیلای همسرم میخوان بیان خونه ی ما منم تصمیم گرفتم قورمه سبزی درست کنم با برنج 

بلدم درست کنم ولی اندازه مواد رو نمیدونم 

برای ۲۰ نفر حدودا هستن میخوام با اندازه اگه میشه بهم بگین دستور پختش رو

الهی شمع بشی پروانه شم دورت بگردم... بعدش فوتت کنم خاموش بشی هرهر بخندم:)🖤🚶‍♀️️
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2731

من فقط برنج رو میدونم که یه پنج شیش پیمونه اضافه تر کنی و لوبیا هم ما برا هر نفر یه مشت میریزیم ۲۵ مشت بریز 

دعا کنین تو این روزای پربرکت که روزای سخت بیماری کوچولوم دیگه برنگرده التماس دعا

یاخدا یهویی ۲۰ تا مهمون😑اونم فامیل شوهر🤦‍♀️

اگه رب انار ملس داری یکم تو قرمه سبزیت بریز طعمش عالی میشه 

بهتر نبود مرغ یا کباب میذاشتی ؟

یه دوست داشتم عین خواهرم بود 🥺اسمش دنیا²⁰همشهری آقا امام رضا 😍دلتنگشم ایشالا یه روز از همین روزها یه خبری ازش بهم برسه😮‍💨چشم انتظار خواهر گمشده🥺

احتمالا 2.5 گوشت 

1.5 کیلو حبوبات آبپز کن و موقع اضافه کردن اندازه رو بسنج 

سبزی هم سه کیلو سرخ شده بگذار 

ابکی نشه خوراکت 

لیمو عمانی هم ده تا بگذار 

وسط پخت در بیار و آخر پخت اضافه کن که تو ظرف بکشی 

حدودا یه کیلوو نیم سبزی خورد شده بزار تو مایتابه اول خوب ابش جم شه و رنگش عوض شه بعد روغن بریز روغن زیاد بریز سبزیات خوب سرخ شن و تلخ نشن سبزیاتم پاش کم باشه و هر چند دیقه هم بزن من سبزیا رو حدودا 45دقیقه الی یه ساعت سرخ میکنم وقتی که رنگ روغنی که میمونه به قاشق سبزیات کاملا سبز بود یعنی خوب سرخ شده...دوکیلو و نیم الی سه کیلو گوشت خورشتی با پیاز خوب تفت بده ابش که جم شد ادویه کاری زرد چوبه و نمک بزن و لیمو عمانی پنج تایی بنداز من عصاره گوشت بره هم میزنم با کمی فلفل قرمز بعد ده الی دوازده مشت لوبیا چیتی که از قبل خیسوندی اگه نخیسوندی دوبار جوش بده ابش بریز اضافه کن و اب اندازه ای بریز که تقریبا سه بند انگشت یا دو بند انگشت رو موادتو بگیره و درشو بزار و با شعله متوست بزار خوب بپزه بعد که پخت سبزی اضافه کن و بزار بیست دیقه الی نیم ساعت با پای خیلی کم خوب جا بیوفته و روغن بندازه