2752
2734

اول بگم من خودم تحصیلکرده و شاغلم خانواده خودم همه مون تحصیلکرده و شاغل دولت هستیم و کارمندیم چون شرایط سختی بودیم پدرم شغل آزاد بود اصلا پیشرفت نمی‌کرد اصلا پشتیبان مالی نبود که دنبال شغل آزاد خوب بریم. هنری هم نداشتیم . چاره ای نداشتیم جز درس خواندن.البته بگم همه مون درسامون خوب بود استعداد تحصیلی عالی داشتیم مثلا داداش کوچیکم سه سالگی آیت الکرسی و جز سی را حفظ میکرد من ریاضیم خیلی خوب بود بدون کلاس کنکور و...همه دانشگاه خوب و حتی خواهر کوچیکم رتبه برتر شد 

با اینکه پدر مادرم اصلا نمیگفتن درس نخونین یا بخونین.

ولی شکر که رو لقمه حساس بودن پدرم نمیزاشت هزار تمن از حق کسی بیاد طرفمون حتی ارثیه هم نگرفت می‌گفت نمیخام مال شبهه دار بیاد بچه هام بخورن

اما دغدغه الآنم بچه مه دوست دارم موفق بشه من امکانات براش فراهم میکنم اما حس میکنم کافی نیست پا به پاش کمکش میکنم معلم کلاسش از نظر درسی راضیه مثل خودم ریاضیش عالیه اینو بگم من مدرسه نمونه بودم دوست دارم بچم از خودم جلو تر باشه یکم شیطونه اما هوش را داره برای مدارس خاص خب نمیتونم از نظر استعداد دیگه هم کمکش کنم که تو غیر درسی موفق بشه

اما خیلی با رغبت و علاقه مثل دانش آموزانی که تا از مدرسه میان نیافتن رو کتاب هم نیست نفر اول کلاس هم نیست مهم هم نیست برام ولی جز نفرات اوله کلاسه 

شرایط را گفتم که اگر کسی میتونه دقیق راهنمایی کنه.

تلوزیون گوشی تبلت نده دستش با هم به صورت سالم تو خونه وقت بگذرونین 

برنامه ریزی رو از الان باهاش کار کن مثلا بگو الان ساعت ۳ باید متاب ریاضی بخونیم ۹ هنر کار کنیم 

من هر کسو دیدم که تیزهوشانی بوده پدر مادر هم پا به پای بچه کتاب میخوندن اون تایم که پسرت داره درس میخونه تو هم گوشی نگیر دستت کتاب بخون

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، 

خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، 

خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

2731
تلوزیون گوشی تبلت نده دستش با هم به صورت سالم تو خونه وقت بگذرونین  برنامه ریزی رو از الان باه ...

مرسی عزیزم دختره.من خودم معلم و شاغلم عیبم اینه که گوشی دست میگیرم. باید کنترل کنم روزانه چقدر براش زمان بزارم؟

مرسی عزیزم دختره.من خودم معلم و شاغلم عیبم اینه که گوشی دست میگیرم. باید کنترل کنم روزانه چقدر براش ...

خدا حفظش کنه 

گوشی جلو دخترت دستت کم بگیر همونطور که ما جذب و معتادش شدیم بچه ها هم همینطور هستند و این براشون خیلی مخرب 

اگر دبستان روزانه ۲تا۵ ساعت مفید 

اگه علاقه نداشته باشه هر کاریم بکنی بی فایدس سعی کن یه کاری کنی علاقه پیدا کنه مثلا تشویقش کن با جایزه و ...

و اینکه با یکی رقابت داشته باشه هم خوبه ما توی مدرسه رقابتی میخوندیم همیشه 

از کلاس ها و کتابای تیزهوشان هم استفاده کن اما اونایی که واقعا خوبن نه از روی تبلیغات مثلا من خودم از کتاب کمپلکس استفاده میکردم تا آزمون 3 بار کل سوالاشو حل کردم و کتابای دیگه هم سوالاشونو حل کردم دیگه جوری بود که سوال جدیدی نبود همشو حل کرده بودم معلمم از سوالات آزمونای خارجی استفاده میکرد و با اینکه زبونشونم انگلیسی بود من بازم حل می کردم

برای تحصیلیشم باید حتما تست بزنه و از فیلمای آموزشیم میتونه کمک بگیره

شهرتون هم مهمه برای قبولیش کدوم شهرین ؟

میتونی کتاب کمک درسی براش بگیری و شرطیش کنی 

مثلا شرط خرید این چیزی میخوای حل 5 سوال درست از 7 تا باشه 

یا امروز غذا رو شما انتخاب کن چی باشه ولی این چند تا سوال یا فلان درس خونده بشه و به سوالات پاسخ داده بشه 

در طول روز خیلی از کارها هست که میشه باهاش این کار رو انجام بدی 

البته به سن و سال هم بستگی داره 

اگر نوجوان هست خیلی کمتر گوش میدن

گوشی و اینرنت هم مخرب هرموفقیتی که فکرش رو کنی هست 

خدا حفظش کنه  گوشی جلو دخترت دستت کم بگیر همونطور که ما جذب و معتادش شدیم بچه ها هم همینطور هس ...

مرسی عزیزم عالی بود اگر توصیه دیگه داری بازم بگو ممنونم

میتونی کتاب کمک درسی براش بگیری و شرطیش کنی  مثلا شرط خرید این چیزی میخوای حل 5 سوال درست از 7 ...

فعلا کلاس اولیه ولی کتاب کمک درسی داره با جایزه و خوراکی خیلی خوب همراهی می‌کنه اما میترسم شرطی بشه

ممنون عزیزم شهرکرد هستیم 

خواهش می کنم 

اگه قبولی شهرتون کمه خیلی خوب میشه براش اما اگه رقابت روی تیزهوشان زیاده بهتره یه شهر کوچیک تر نزدیکتونو انتخاب کنید که داوطلبش کمتر باشه یه سال اگه بره اونجا بعدش میتونید انتقالیشو بگیرید شهر خودتون مثلا بگید دیگه اومدیم این شهرو و ...

فعلا کلاس اولیه ولی کتاب کمک درسی داره با جایزه و خوراکی خیلی خوب همراهی می‌کنه اما میترسم شرطی بشه

بهتره همیشه اینکارو نکنی اما گاهی اوقات خیلی خوب میشه

یه کاریم میتونی بکنی اینه که یه چیزی بخری بدی معلمشون یا مدیرشون بده بهش بگه آفرین خیلی خوب خوندی و ...

همون جایزه رو از معلمش بگیره تاثیرش بیشتره تا از خودت

درس خون بودن تو ذاته ادمه من خودم با تیزهوشان مخالفم ....

گاهی هم شده ک بچه یهو تو راهنمایی و دبیرستان درخشیده 

بعضیا هم حتی گوشی تبلت همه چیز دارن اما هوشی دارن ک سرکلاس درس فقط متوجه میشن درس رو ک این بهتره خیلی 

صدسال ره مسجد و بُتخانه بگیری ...عمرت ب هدر رفته اگر دست نگیری ...بشنو سخن نغز تو از پیر خرابات ...ز هر دست ک دادی ز همان دست بگیری
2706