2733
2739
عنوان

لجبازی کودک در پوشک گرفتن

8694 بازدید | 17 پست

چند بار تاپیک زدم در مورد پوشک گرفتن پسرم چون زایمانم نزدیکه بعضی ها گفتن بزار بعد زایمان بعضی ها هم گفتن ادامه بده. منم زیاد سخت نگرفتم فقط روزا باز گذاشتم شب ها قبل خواب میبستم یا اینکه وفتی میخام برم بیرون. چند روزی خوب همکاری میکنه یه روز اصلا همکاری نمیکنه همش جیغ داد لجبازی تا حدی که میشینم گریه میکنم مثلا امروز از صبح که چشاش رو باز کرد از دنده لج بیدار شد تا الان که خوابید یعنی فقط سکته نکردم از کاراش جیش که فقط یبار کرد توالت. جیغ و دادش که بماند خسته شدم الان دو هفته شده درست. کم نیارم ادامه میدم حتما. چطور رفتار کنم باهاش 

چند سالشه؟

سخت است فهماندن نکته ای به کسی که منافعش در نفهمیدن است.......دیندار آن است که در کشاکش بلا دیندار بماند وگرنه در هنگام راحت و فراغت و صلح و سلم چه بسیارند اهل دین، آنجا که شرط دینداری جز نمازی غراب وار و روزی چند گرسنگی و تشنگی و طوافی چند برگرد خانه ای سنگی نباشد....

بنظر خودم شوهرم رو مقصر میدونم وفتی باباش رو میبینه اخلاقش عوض میشه امروزم خونه بود همش لوس میکنه خودش رو یچیزی رو بگه بده ندی خونه رو روسرش میزاره. در صورتی که با هم تنها باشیم راحت میریم توالت کارش رو میکنه ولی امروز.... همین که میگم پوریا بریم جیش باباش از اونور میگه نمیخاد بچه رو اذیت نکن. اینم میفهمه. شغل باباش هم پرستاره اکثرا روزا یه شیفت یا کلا خونه است من دیوونه میشم این وسط. 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728

وقتی میخوای از پوشک بگیری دیگه هرگز و به هیچ عنوان نباید پوشکش کنی.توی دستشویی اسباب بازی که دوست داره یا یه چیزی که براس جذابه بزار و هر 45 دقیقه ببرش دستشویی.هی ازش نپرس جیش داری؟دعواش نکن.اگه خونه نجس شد هیچی نگو چون با دعوا میترسه.نزدیک شب و چند ساعت قبل از خواب مایعات بهش نده زیاد.قبل از خواب بره دستشویی و وقتی خوابید دوساعت که از خوابش گذشت دوباره ببرش.باهاش بازی کن و توی قصه براش بچه هایی رو بگو که زود میرند دستشویی و همه دوستشون دارند.توی دستشویی باهاش آب بازی کن تا دوست داشته باشه و مشتاق باشه به اومدن.

سخت است فهماندن نکته ای به کسی که منافعش در نفهمیدن است.......دیندار آن است که در کشاکش بلا دیندار بماند وگرنه در هنگام راحت و فراغت و صلح و سلم چه بسیارند اهل دین، آنجا که شرط دینداری جز نمازی غراب وار و روزی چند گرسنگی و تشنگی و طوافی چند برگرد خانه ای سنگی نباشد....

عزیزم هر کاری که بگی کردم فقط یکی روز سرگرم میشه دوباره شروع میکنه به لجبازی. اینقدر نگه میداره جیشش رد...میگی پوشک نکن میدونم نباید بکنم ولی بیرون یا خونه مامانم اصلا اصلا نمیره توالت چیکار کنم اون موقع. قبل خواب هم میبرم اکثرا پوشکش صبح خشکه 

بنظر خودم شوهرم رو مقصر میدونم وفتی باباش رو میبینه اخلاقش عوض میشه امروزم خونه بود همش لوس میکنه خو ...

خب پس باید با پدرش صحبت کنی و اونو همراه خودت کنی.وقتی یکیتون میرید دستشویی بلند تو خونه اعلام کنید و برید.و وقتی برگشتید دیگران شما رو تشویق کنند.

سنش هم خیلی سن مناسبیه.بچه ها از دوسالو و یکی دو ماهگی میتونند مثانه شون رو کنترل کنند.اما باید صبر به خرج بدی و اصلا حتی بهش اخم نکنی.

من این حرفا رو از مشاور پرسیدم و خیلی خوب جواب داد.دوهفته ای دخترم رو از پوشک گرفتم.

البته بعد یه مدت که خوب میشند دوباره انگار یادشون میره و برمیگردد به قبل.که دوباره باید همون کارا رو پیش بگیری.اگه هم جلوی دیگران لجبازی کرد از بقیه بخواه که دعواش کنند حسابی و شما هم خیلی بترس.مثلا بگو وای ببخشید دیگه زود میرم من دیگه رفتم دستشویی.و بزرگش کن.

2738
عزیزم هر کاری که بگی کردم فقط یکی روز سرگرم میشه دوباره شروع میکنه به لجبازی. اینقدر نگه میداره جیشش ...

یه دوهفته تحمل کن و جایی نرو.بعدا سختتره با بچه کوچیک.منم دخترم دو سال و نیمشه.دو سال و یک ماهش که بود همینجوری گرفتمش.زمان میبره نباید توقع داشته باشی سریع نتیجه بده

اصلا به روی خودت نیار که لجبازی میکنه.این لجبازی مقتضی سنشه و توی موارد دیگه هم وارد میشه.فقط تغافل و ادامه کارت.موفق میشی حتما.نگران نباش

میتونه کنترل کنه ادرارش رو همه چی رو میدونه. چطور وقتی بخاد بکنه خیلی کم هم باشه میکنه ولی امان از اینکه لج کنه چند ساعت گذشته باشه هم نمیکنه نمیدونم چیکار کنم. همه میگن داری خودت رو داغون میکنی بس کن کسی مثل تو رو ندیدیم اینقدر حساسی هی تو فکرم الان نداشته باشه جیش یا موقع بردن کلی ادا اینا در میارم تا از بازیش دست بکشه همراهم بیاد دستشویی 

قبول دارم پوست میکنه تا یاد بگیرند

همش حواسم بهشه باهاش حرف میزنم تا راضی بشه عروسک میبرم توالت. رو دیوار کاغذ چسبوندم نقاشی کنه. میگم که اگه بخاد اصلا توجه هم نمیکنه به عروسک یا نقاشی میره جیش میکنه میاد بیرون. ولی نخاد خودش رو سرگرم مبکنه الکی نگه میداره جیشش رو 

2706