2737
2734
عنوان

آیا مرد پاکدامن سالم هم وجود. داره؟

| مشاهده متن کامل بحث + 1487 بازدید | 118 پست

تورو خدا تو انتخاب ازدواج خیلی دقت کنین مجردا

حتما حتما سؤالاتون رو بپرسین حتی اگه ی درصد شک دارین ب فکر این نباشین ک زشته و ابروریزی میشه خیلی ازدواج مهمه

حتما حتما مشاوره قبل از ازدواج برین 

وای ک چقدر دلم میخواد برگردم ب عقب نمیدونم چجوری حافظمو پاک کنم 😞

عالی

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

ما هنوز عقدیم اما چند ستل قبلش تو محله ما بود دفتر کارشون  سر پایین هستن خداییش  یعنی ا ...

تو روابط اجتماعی قبول دارم 

اما خب داریم تو خیابون رد می شیم خانمی هم از کنارمون رد میشه چه بهتر بود که چشم می انداخت و نگاه نمی کرد ..

این دیگه روابط اجتماعی نیست 

چرا نباشه ؟

مگه میشه نباشه ؟

هر چی رو که خودت بخوای میتونی ببینی

من روانشناس نیستم پس جواب اشخاص ناراحت و عصبانی و بی ادب رو نمیدم که حالشون بدتر نشه / جنسیت ، اسم ، محل تولد ، سکونت ، نژاد ، قوم ، دین ، مذهب ، گذشته ، حال ، اینده ، رنگ پوست ، چشم ، قد ، وزن ، زبان ، سن ، سواد اصلا مهم نیستن / انسانیت ، امانت داری ، ادب و اداب خیلی مهم هستن / اکثرا رو دوست داشته باش و به عده کمی عشق بورز و به هیچ کس اعتماد و خیانت نکن / با ادبها و بی ادبها خیلی مهمن چون اداب زیستن رو به انسانها یاد میدن / پیشاپیش از همه عزیزان و سروران تشکر و عذر خواهی میکنم / اگه جواب کسی رو ندادم حمل بر بی ادبی نشه یعنی تعلیق شدم یا به سرای باقی شتافتم
2731
بله همسرم‌اصصلا روش نمیشد با من حرف بزنه  خیلی از بستگانم

همسری که روش نمیشه با زنش حرف بزنه به چه دردی میخوره ؟ حتما اگر زنش رو لخت ببینه ار شدت خجالت. غش میکنه . 

نفر سوم یه خلوت دونفره نباشیم . 
2738

چرا که نه!

توی این دنیا هیچ چیز مطلقی وجود نداره و همه چیز نسبیه

به اندازه آدمهای بد آدمهای خوبم هستن

میدونی اگر شنونده غیبت باشیم هفتاد برابر غیبت کننده گناه کردیم؟!! آره وحشتناکه!! دلیل بیشتر بودن گناه شنونده اینه که به غیبت کننده این جرات رو میده که بازم کارشو تکرار کنه. بیا از همین الان تلاش کنیم اجازه ندیم جایی که حضور داریم این گناه بزرگ اتفاق بیفته.  اولین قدم در برابر غیبت اینه که اصلا اجازه ندیم غیبت صورت بگیره، دوم اینکه اگر اتفاق افتاد ردّ غیبت کنیم،  یعنی از کسی که غیبتش شده دفاع کنیم. حدیث از پیامبر (ص) هست که گفتند کسی که بر برادر مسلمانش منت بگذارد و در برابر غیبتی که از او در مجلسی شنیده دفاع کند خداوند هزار در از شر و بدی را از او در دنیا و آخرت باز می گرداند و اگر دفاع نکند در حالی که قادر بر دفاع است هفتاد برابر گناه غیبت کننده بر او است. حالا سوال پیش میاد که چجوری دفاع کنیم؟ اگر از ویژگیهای ظاهری اون شخص غیبت شد که مثلا چهره ش فلانه ، بگیم اینا که عیب نیست ،عیب اینه که انسان از انسانیت به دور باشه یا گرفتار گناه باشه. اگه از خصوصیات اخلاقی اون شخص غیبت شد که مثلا حسوده یا خسیسه، اینجا سعی کنیم این ویژگی اون شخص رو توجیه کنیم و مثلا بگیم  اینطور نبوده و شاید منظورش این نبوده و صحبتایی مثل این رو بگیم و اگر اون خصیصه قابل توجیه نبود بگیم به هر حال هر آدمی گرفتار خطا میشه، کیه که خطا نداشته باشه ! یا این احتمال رو مطرح کنیم شاید به طور غیرعمد اون رفتار نادرست ازش سر زده. و اگر دفاع مقدور نبود بحث رو عوض کنیم و یا محل و مجلس غیبت رو ترک کنیم، و اگر ترک محل مقدور نبود باید به شکلی مثل بی اعتنایی یا تغییر رفتار نسبت به غیبت کننده نارضایتی خودمون رو نسبت به این عمل نشون بدیم. امام علی (ع) در این زمینه میفرمایند؛ پایینترین حد نهی از منکر و انکار عمل اهل گناه این است که با چهره ای در هم کشیده و ناراضی از عمل آنها با آنها برخورد کرد. و در آخر برای کسی که غیبتشو شنیدیم صلوات بفرستیم یا آیةالکرسی بخونیم یا واسش دعا و استغفار بگیم یا به نیابتش صدقه بدیم...اینجوری حداقل سعی خودمون رو کردیم قدم خیری برای اون شخص برداریم و در حد توان برای گناهی که ناخواسته درگیرش شدیم کاری رو به عنوان جبران انجام داده باشیم...

چقدرررر قشنگ گفتید...و چه قدرررر زیبا امام رضا علیه السلام جواب تونو دادن...

فکر نکن اگر کسی گناه نمیکنه آدم خوبیه...شاید عرضه ی گناه کردن و نداره...

یا نورَ المُستَوحِشینَ فِی الظُّلَم،یعنی خدا نورِ آنهایی است که در ظلمت ها وحشت زده اند...نباید قربونِ این خدا بری آخه...😍🤵
از جوابهای داده شده مشخص شد که همه مردها پاک و نجبین و تمام حرفهایی که تاکنون در موردشون گفته. شده ت ...

نمیشه جمع بست همه خوبن یا بدن 

میشه گفت همه خانما بدن؟همه خائنن؟همه چشم ناپاکن؟حتی خود شما بعنوان خانم؟

نمیشه وقتی یه مرد بد یا یه خانم بد دیدی تو زندگیت بگی همه

خوب هست بد هم هست 

بدی و خوبی هم میزان داره 

یکی یه اخلاق بد داره ۱۰۰ تا خوبی 

یکی یه خوبی یا ۱۰ تا داره ۱۰۰ تا بدی 

شرایط مهمه 

مریم خانم 💖 💞💖چو عقیقی به نگینی💍یارا تو همینی💖سوغات تویی که اینچنین شیرینی💖عشقیست اگر به سلطنت بنشینی💕تو که پیروز نبردی 💕 یارا تو چه کردی 💖 هر لحظه به دور هر دومان میگردی💞 جانیست که از عشق بدرآوردی💞صدساله بشی یارم❤ دوران خوشی یارم❤ از هر چه که میخواهم دارد همه چی یارم ❤ صد ساله بشی یارم ❤ افسانه بسیارم ❤ آزار تو دربارم ای حضرت دلدارم❤تو هر چهار فصل منی نیمه جان منی💖💞💖هر سال هر ماه هر شب هر روز هر ساعت هر دقیقه هر ثانیه هر لحظه هر نفس عزیزجان منی❤شیرین جان منی❤دلبر جان منی ❤جان جانان منی❤تا ابد ❤❤❤❤🇮🇷🇮🇷
تو بقیه چیزها نرماله؟رفتار اخلاق 

بله داداش خودم. یک پسر جوون، تیپ امروزی ، همه چیزش به روز ، ورزشکاره و مربی ورزشی ، تحصیلکرده و تیپ و ظاهرش مثل جوونهای خوش تیپ امروزی ، روابط عمومی و روابط اجتماعی خوبی داره با اطرافیان. اهل هیچ چیزی نیست نه سیگار و نه مشروب و نه روابط غیر اخلاقی، دوستاشم کاملا هممون میشناسیم ، خط قرمزش همین مسائله، دوستان و اطرافیان روی پاکیش اتفاق نظر دارند

دختری از سادات هستم. بر دشمن مرتضی علی لعنت،ما بچه های مادر پهلو شکسته ایم. خیال کن که غزالم بیا و ضامن من شو💚🍃
2706