2733
2734
عنوان

تعیین سطح زبان استرس گرفتم و ...

165 بازدید | 19 پست

من حدود یک سال هست که سلف استادی زبان میخونم از مهر ۱۴۰۲ جدی تر شدم و تا الان که ۸ ماه هست بکوب خوندم. اما بالاخره گفتم باید از یه جایی به بعد برم کلاس هفته پیش رفتم یکی از موسسات زبان تعیین سطح بدم. اونقدر موقع مصاحبه استرس گرفتم که هرچی سوپروایزر میپرسید به افتضاح ترین حالت ممکن جواب میدادم قفل شده بودم اصلا 🥲😳

خلاصه سطحم رو A2 تشخیص داد و کتاب تاپ ناچ fundamental بهم دادن 😳 خلاصه کتابشو گرفتم دو جلسه کلاس رفتم توو این هفته. اما دیدم مباحث خیلی خیلی خیلی ساده و پیش پا افتادست اصلا ناامید شده بودم چون دو ماه باید توو این سطح میموندم.

خلاصه دیروز رفتم گفتم دوباره ازم تعیین سطح بگیرن. توو صحبتهام به انگلیسی گفتم که خیلی آدم استرسی ای هستم و توجیه کردم که چرا اینطور شد.

سوپروایزر گفت بهم اعتماد کن صبور باش اینم بگذرون بعد برو سطح خودت.

خیلی اصرار کردم که کاملا دیسپوینت شدم و ...خلاصه قبول کرد و شدم B2.و  از هفته آینده باید برم سطح جدید بشینم.

دوستانی که تجربه دارید. رفتن به کلاس توو سطح خود آدم بهتره یا پایین تر و تقویت کردن پایه؟!

علاقمند به آشپزی، مطالعه، گل و گیاه و نقاشی
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2731

به نظرم تو پایه درجا زدن در مباحثی که طرف خودش میدونه و فقط یاید تقویتشون کنه باعث میشه وقت و انرژی و پول و اعصاب و اراده اش هدر بره

زدن یه حرف مخالف یا نقد کردن یا نظر دادن آدابی داره که اگه رعایت نکنین و درجواب مثل خودتون حرف زدم نباید ناراحت بشید، همونطور که من ناراحت نمیشم ♥️
من سلف استادی خوندم کلاسم نرفتم خیلی هم راضی ام  کلاس میخای چیکار

کلاس های آیلتس هم نرفتید?!

واقعیت میخواستم اسپیکینگ و لیسینیگم قوی بشه

دست بزنید برام ذوق کنم.

بخش اول:

منابع استفاده شده به ترتیب زمان:

جنرال:

دو ترم کلاس زبان (نمی‌رفتم سنگین تر بود واقعا)

زبان عادی مدرسه در‌حد خیلی معمولی خوندن

لرنیت سطح B2 و C1 (اینو یه سال پیش استفاده کردم و کلن سطحش از آیلتس خیلی پایین تره - سطح c1 این نرم‌افزار به زور b2 هم نیست - البته اون‌‌موقع منم پایین تر بودم برای شروع خیلی خوب بود - از بخش کوییزش استفاده نکنید به درد آیلتس نمی‌خوره)

کتاب داستان (حالا کتابش فرقی نداره دو تام‌ بیشتر نخوندم) اکانت نتفلیکس (معمولا زیر نویس انگلیسی روشن بود - خیلی زیاد فیلم انگلیسی دیدم از ۲ سال پیش)

ربات تلگرامی بین‌المللی @ chatbot (می‌رفتم خارجی پیدا می‌کردم انگلیسی چت کنیم - احساس می‌کنم تاثیر گذار بود - زیاد وقتتون رو توش تلف نکنید - متاسفانه اکثر کاربرا زبانشون از خودتون بدتره - هرچی بود از مینی چت بهتر بود)

پادکست power by A. J. Hoge (حالا جدا از بحث آموزش زبان،‌ محتوای خیلی جالبی داره)

درس های گرامری دهکده زبان (کافی نیستن و به شدت خلاصه‌ن - البته همین ک خلاصه بودن باعث شد سریع جمع بندی کنم)

ادامه دارد...

بخش دوم:

کتاب گرامر بتی آذر آبی (به شدت موثر - گرامر رو در مغزم جا انداخت)

توجه: برای یادگیری گرامر، خواندن کتاب‌ آموزشی کافی نیست. شما باید کتاب داستان بخونید، حرف بزنید، چت کنید، فیلم ببینید، تا گرامر بشینه توی کله‌تون.

پادکست های bbc 6 minute learning English (اکیدا پیشنهاد می‌شود - هر پادکست رو‌۴-۵ بار گوش می‌کردم کلمات جدید رو هم مینداختم رو لایتنر - کلن ۲۵ تاشو وقت کردم استفاده کنم)

کتاب های صوتی (تمام کتاب های هری پاتر - تو ماشین‌، تو مترو، در حین ورزش، سر کلاس دانشگاه 😐😁، در زمان‌های مرده گوش میدادم)

بوسو پرمیوم سطح B2 و C1 (واقعا نمی‌دونم چقد موثر بوده اگر وقت ندارید بیخیالش شید)

یوتوب انگلیسی روزی نیم‌ساعت (دو ماه آخر - هر موضوعی که فکر کنید)

۴۰۰۰ واژه ضروری (واجب شرعی - با لایتنر خوانده شود - با یه بار خوندن عمرن‌ یاد نمی‌گیرید - انقد پروسه‌خوندنش طولانیه من هنوزم ۵۰۰ تا از کلمه های سختشو بلد نیستم - من املای کلماتش رو‌ هم کار می‌کردم)

اختصاصی آیلتس:

کمبریج ۱۱ تا ۱۸ در سایت چینی (اوجب واجبات - آزمون کامل ۲ ساعت و نیم + یک ساعت تصحیح و بررسی علت غلط زدن ها - یک ماه آخر - روزی یه آزمون)

ویدیو‌های سایمون (ریدینگش خیلی مهمه - رایتینگ هم خوبه - دو تای دیگه زیاد مهم نیستن)

تکنیک های ریدینگ در یوتوب IELTS advantage

دوستان کلن ریدینگ خیلی تکنیکیه بر خلاف سه تا بخش دیگه

ویدیو‌ یوتوب زیاد دیدم الان یادم‌نمیاد اسم خیلیاشونو

چت جی پی تی (صرفا جهت تصحیح رایتینگ)

سرچ در گوگل (برای موارد خاصی که نمی‌فهمیدم. مثلا کجا ها باید ویرگول بذارم)

اپ‌ اسیستنت + پارتنر (خدا وکیلی عجب پارتنرای جیگری هم داشتم - روزی یک ساعت یک ماه آخر - تمام سوالات تسک ۲ و ۳۰-۴۰ درصد تسک ۱ و ۳ کار شد - تسک‌دو چون ضعیف بودم اولویتم‌ بود)

منابع همینا بود ولی چند تا نکته دیگه‌ رو هم بعدا می‌نویسم.

ادامه دارد...

من سه سال نیمه کانون زبانم و سه ترم دیگه تموم میکنم 

من از سطح پایه شروع کردم چون صفر بودم 

به نظرم کار اشتباهی نکردی 

تا هفته بعد که سر کلاس جدیده برو pdfترم قبلیتون دانلود کن و یه نگاه بنداز و نکنه برداری کن 

به نظرم تو پایه درجا زدن در مباحثی که طرف خودش میدونه و فقط یاید تقویتشون کنه باعث میشه وقت و انرژی ...

به خدا دقیقا همین شد.

پول دادم واسه یه کلاس سطح پایین حالا خداروشکر مابه التفاوت دادم پولم از دست نرفت.

ولی دو ماه زمان بزارم مطالبی خیلی آسونه رو کند و آهسته یاد بدن که چی :(

وقتم دو ماه تلف میشد اما میگفتن خوبه اینکار 😐

من سه سال نیمه کانون زبانم و سه ترم دیگه تموم میکنم  من از سطح پایه شروع کردم چون صفر بودم&nbs ...

اتفاقا کتابهای سطح قبل رو یکیش رو که خریدم الکی. کامل خوندمش ۱۴ تا درس بود. سطح b1 رو دانلود کردم دارم میخونم توو این تعطیلات.

شما کدوم موسسه میرید

به نظر من کلاس و یادگیری قواعد مهمه اما نه به اندازه  درست صحبت کردن ،فهمیدن  اینو فقط با ...

دقیقا همینه پادکست آهنگ فیلم داستان

وگرنه کلاس لازمه اما کافی نیست اصلا

2706