2737
2739
عنوان

بارداری_چالش های من در مسیر بارداری تا به الان❤️

| مشاهده متن کامل بحث + 325 بازدید | 30 پست

وقتی رفتم پیش دکترم حالا دیگه مثل بار اول دست خالی نبودم🙂یه پوشه دستم بود از انواع و اقسام نسخه های دارویی و اونایی که این مدت استفاده میکردم و تهش نسخه ی خود همین دکتر که اولین نسخه حساب میشد...

معاینه م کرد..وضعیتم خوب بود..وقتی گفتم لتروزول خوردم و روز ۱۲ هم هست سونو گرفت برا فولیکولام و یه ۱۷و۲۱و۱۹ داشتم..یدونه hmgنوشت برا امروز و یهhcgنوشت گفت فرداش برم بزنم برای آزادسازی تخمک و اقدام یه روز در میون...

تو نینی سایت خونده بودم بعد ۱۶ روز از آمپول اچ سی جی بیبی چک بزنی جواب نشون میده و زدم منفی شد..دوباره رفتم ۵ تا بیبی چک گرفتم😄هر سه روز یبار زدم و منفی پشت منفی...اون ماه ۱۶ روز برای اولین بار عقب انداختم و حتی روز ۱۶ تاخیر آزمایش تیتر بتا دادم و سونو شکم و لگن و همون شب لکه بینی و فرداش پریود شدم...

من آرزو میکنم🤲🏻آرزویی که در صفحه صفحه ی آن ، حکایت کودکی با موهای مشکی و فرفری با صورت گرد و نمکی اش است🤰🏻💙 قند روزهای تلخ من ، منتظرتم که بشی تو دلیم👣قند و نباتم داریم تمام تلاشمونو میکنیم تا زودتر بشی تو دلی مامانی🩺(1403/2/9)

دیگه واقعا دلم گرفت که چرا پس نشد خدایا؟

یکسال گذشت دیگه... خسته شدم خب!

فشار روحی یه طرف!خانواده ها بو برده بودن که دنبال بچه دار شدنیم یه طرف!دلسوزی ها و توصیه ها یه طرف و دل منم یه طرف که دیگه طاقت هیچی نداشتم شده بودم یه آدم از جمع فراری منزوی!با خودم میگفتم راهی که برای بارداری پیش گرفتم داره منو آب می‌کنه چجور میخواد یکی هم بهم اضافه کنه؟؟؟

تو سایت آنقدر نشستم خوندم از تجربه ها و دل نوشته ها و با کسایی هم صحبت شدم که دیدم خدایا چقدر هستن بیشتر از من سختی میکشن و بنده خدا ها صداشون در نمیاد🥲اونجا بود که دیگه هر چی دپرسی و ...بود گذاشتم کنار و دوباره سرپا شدم...

این دفعه دیگه مثل سری پیش نبودم...

قوی تر و مصمم تر! با خودم قسم خوردم تا آخرش پیگیری میکنم و نیت میکنم بچه رو خدا بهم بده و منم تو راه سلامتی بدنم و مهیا کردن شرایط بدنیم برا بارداری تلاش کنم

من آرزو میکنم🤲🏻آرزویی که در صفحه صفحه ی آن ، حکایت کودکی با موهای مشکی و فرفری با صورت گرد و نمکی اش است🤰🏻💙 قند روزهای تلخ من ، منتظرتم که بشی تو دلیم👣قند و نباتم داریم تمام تلاشمونو میکنیم تا زودتر بشی تو دلی مامانی🩺(1403/2/9)

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

دیگه یکسال رد کرده بودم 🙂

روز ۹رفتم پیش دکترم قبل از هر چیزی بهم آزمایش هورمونی نوشت و به شوهرمو آزمایش اسپرم و همچنین عکس رنگی و گفت بعد این ماه اگر باردار. بودی که خداروشکر اگر نه حتما اینا رو بدین و جوابش برام بیار که اصولی پیگیری کنیم اینجوری بهتر میشه فهمید مسئله بارور نشدن علتش چیه...

بعدشم بهم ۳ تا آمپول hmgمنوتروپین داد برا روز ۹ و ۱۰ و ۱۱  و روز ۱۲ سونو داشتم..

آمپولا رو استفاده کردم و روز ۱۲ سونو رفتم،یه فولیکول ۲۴ داشتم همونجا تو مطب آمپول hcgزد و گفت شب اقدام کن بهم استرادیول هم داد تا روز ۲۵ سیکل بخورم که کمکیم بشه و گفت صد درصد باید باردار بشی فولیکولت عالی بود.

2731

اما

بازم نشد🥲

و دیگه کار به انتظار هم نکشید..

من ۲۵ سیکلم آخرین استرادیول خوردم و فردا صبحش پریود شدم

همونجور روز یک رفتم پیش دکتر حالم پریشون بود بنده خدا نمیدونست ویزیتم کنه یا دلداریم بده وقتی گفت آخه چرا دارید مقاومت می‌کنید برا آزمایش دادن؟گفتم من یبار گفتم راضی نشد دیگه نمی‌گم ولی آزمایش های خودمو راضی ام انجام میدم..دکتر گفت همسرت بگو بیاد داخل خودت برو بیرون..

نمی‌دونم چی گفت به همسرم فقط می‌دونم که بعد از اون ۳۶۰ درجه همسرم تغییر کرد رفتارش خودش رفت دنبال کارای آزمایش و بالاخره روز ۳ پریودیم آزمایش هورمونیم دادم همسرمم آزمایشش داد

جواب دوتاشون بعد یک هفته با هم رفتیم گرفتیم و بردیم برای دکتر ..

آزمایش هورمونیم خوب بود همه چی نرمال بود

آزمایش همسرمم خوب بود فقط حرکت اسپرمش یکم ضعیف بود اونم گفت خوبه فقط یکمه به شوهرم قرص اسپریژن داد ۲ قوطی به مدت ۴ ماه مصرف

به منم متفورمین داد و گفت تو آزمایش عددش خوب بود. ولی بهتره ۴ دوره مصرف کنی...

عکس رنگی هم موند برا روز ۱۰ همون ماه

بهمن ۱۴۰۲ قرار بود ۱۰ سیکلم برم عکس رنگی...چون بهترین روز برای عکس رنگی روز ۹ و ۱۰ نباید لکه بینی هم داشته باشید..

اون ماه حاضر بودم برم برای عکس رنگی که دقیقا همون روز ی چیزی شد که نتونستم تا دو روز برم و کلا از دست دادم اون ماهو...

دیگه موند برای اسفند...

دکتر هم نرفتم دیگه چون خودش گفته بود هم بزار بدنت استراحت کنه و هم بی دلیل داروی هورمونی بدم بدتر بدنت به هم می‌ریزه برو عکس رنگی هم بده و یکدفعه بیا یه برنامه حسابی بزارم برات که جواب بگیری انشاالله...

حدودا اواخر اسفند نوبت گرفتم برای عکس رنگی روز ۱۰ سیکلم...

از ۲روز قبل عکس رنگی آموکسی سلین هر ۱۲ ساعت و آزیترومایسین هر ۲۴ ساعت خوردم صبح روزی که میرفتم عکس رنگی یه قرص دیکلوفناک خوردم و از یه روز قبل غذای سبک می‌خوردم...

عکس رنگی کلا ۱ و۲۰۰ شد با وسایلی که جدا از داروخانه گرفتیم..

اول باید مثانه خالی کنی  بعد لباس زیر و شلوار و کفشتون در بیارید یه تخت صاف هست روش یه زیر انداز بهداشتی روش دراز میکشید و باقی کار تا قبل تزریق مثل معاینه س..(اصلا ترس نداره خانمهای گل🌹فقط قبلش رابطه نداشته باشید یا اگر هم داشتید با جلوگیری طبیعی باشه و ۲۴ ساعت قبلشم اصلا رابطه نداشته باشید چون اینجوری اصلا درد نخواهید داشت)بعد که مایع می‌ریزه داخل رحم ، چند دفعه میگه نفس حبس کنید تا عکس بگیره و باقیش که چند بار مایع می‌ریزه بستگی به رحمتون داره...من دو تا لوله هام انسداد داشت..

خصوصا لوله راستم و ۷ دفعه تزریق کرد..بار اول تا سوم هیچی نفهمیدم تا دفعه ۵ هم انگار درد تخمک‌گذاری داشت و بازم اذیت نمی‌کرد بار ۶ و ۷ حس گرفتگی و درد داشتم اونم در حد درد پریود...کشنده نیست دور از جون و دردش به تشخیص و جنبه درمانیش می ارزه...وقتی کارم تموم شد در حد ۳ دقیقه گفت دراز بکشم تا مایع حاجب بریزه بیرون....یکم خون آبه هم کنارش هست که طبیعیه و ترس نداره نوار بهداشتی بزارید تو لباستون و تمام🙂

من اونجا تنها دردی که داشتم بار ۶ و ۷ بود که تزریق کرد و میگم اونم واقعا قابل تحمل بود حداقل برا منی که از یه آمپول ساده میترسم و کلی داد و قال راه میندازم..وقتی هم رفتم خونه یکم گرفتگی داشتم تو تخمدانام مثل درد قبل پریود که ایبوپروفن خوردم دوباره آزیترومایسین و آموکسی سلین خوردم و استراحت کردم...۲ روز لکه بینی داشتم و تا ۳ روز کار سنگین نکردم و سعی کردم چیزای مقوی و گرمی بخورم در کنارش قرصامو هم می‌خوردم که خدایی نکرده عفونت نگیرم...

2740

جواب عکس رنگی همونجا بهمون داد و چون میخورد به تعطیلات عید  بعد عید میرفتم پیش دکتر...

بعد عید. بازم ۱۰ روز تاخیر داشتم تو ‌پریودم و این شد که افتاد اردیبهشت و روز ۳ پریودم نوبت گرفتم..

خوشحال بودم که مشکلم مشخص و حل شد و تو دلم عروسی ب پا بود بیا و ببین!!دوباره همه ی انگیزه و امیدهای ناامید شدم برگشتن😍

دکتر که جوابو دید خیلی آروم شروع کرد توضیح و گفت رحمم دوشاخه و سپتوم داره که باید بررسی شه از چه نوعیه...۴ ماه برنامه دارویی نوشت +۲ ماه اضافه در صورت لزوم

چون روز ۳ پریودم بودم  از همون دوره شروع کرد(از ۳ تا ۷ سیکل روزی ۲ تا لتروزول _از ۵ استرادیول فولیک اسید و متفورمین هم همچنان کنارش +۴ تا آمپول اچ ام جی که ۲ تا روز ۷ یکی ۸ و یکی ۹...

روز ۱۰ رفتم سونو واژینال گفت فولیکول غالب ندارم دوباره آمپول hmg تا۲ و روز ۱۲ که میشه دیروز سونو دادم و بزرگترین فولیکولم ۹ بود بقیه ریز در حد ۲ تا ۴ ...سپتومم هم بررسی شد بلند نیست و رحمم قلبی شکله دو شاخ مجزا نیست الحمدلله 

دیگه دکترم آمپول نه هاچ‌ ام جی و نه هاچ سی جی هی هیچکدوم ننوشت و گفت کیت بزارم و ی. روز درمیون هم اقدام داشته باشم تا مه بعد که دوز دارو ها را ببره بالاتر

خانمهای گل چند تا توصیه کنم برا اونایی که اول راهن...

•اگر قصد دارید جلوگیری کنید حتما قبلش آزمایش اسپرم و حداقل سونو واژینال و شکم و لگن بدین

•ویتامین د و سی و ب۱۲ و هر ویتامینی که نیاز بدنتونه به اندازه مصرف کنید.۳ ماه قبل از اقدام فولیک اسید بخورید

•عفونت کنترل کنید

•ورزش یا رقص یا پیاده روی داشته باشید و وزنتون به حد نرمال برسونید نزارید چاق بشید

•به علایم های بدن حساس باشید

استرس نداشته باشید..

و بعد ۶ ماه اقدام نشد عکس رنگی بدید  یا آزمایش هورمونی

به هیچ وجه هم به کسی نگید

تموم شد؟ شوهرت آزمایش نرفت؟

رفت گلم 

من ۱۴۰۲ هزینه ۴ تا آمپول منوپروپینم میشد ۱۲۰ با بیمه

آزمایش هورمونیم ۱و ۵۵۰ شد با بیمه 

آزمایش همسرم ۱۶۰ ت با بیمه 

سونو واژینال برا فولیکولام ۲۷۰ تو مطب دکترم جای دیگه میرفتم ۳۳۵ میشد

سونو شکم و لگن۳۸۰

عکس رنگی هم گفتم بالاتر🎀

آمپول هاچ ام جی hmg منوتروپین یبارم آزاد گرفتم ۱۴۰۳ دو تاش ۲۷۵ شد

انشالله هر خانومی چشم انتظاره باردار بشه و یه بارداری عالی و سالم تجربه کنه انشاالله👣🤰🏻🎈

هر کسی تجربه ای داره اینجا بگه بلکه شاید یک نفر هم خوند و براش مفید بود🙂

برای منم دعا کنید انرژی مثبت بدید که آخر این تاپیک به خیر و سلامتی بشه و به آرزوم برسم💙💕

2706