2733
2734
عنوان

یه قانون مسخره از روشن فکرای سایت!!!

| مشاهده متن کامل بحث + 3302 بازدید | 193 پست
آره الان خواهر همسر من تو تجربی سه رقمی بود زمان کنکور خودش الان یکی از رشته های علوم پزشکیه و من ...

من سال ۹۳ برام فقط چندتا کتاب تست گرفتن اونم با هزار دعوا و منت. ناامید شدم خوب نخوندم، اما چون معدلم ۱۹ بود خب کمک کرد دانشگاه دولتی قبولشم.

الان برای استخدامی یکی از منابع مربوط به رشته روانشناسی بود، رفتم توی تلگرام شانسی یه کانال پیدا کردم که یه نفر وویس مدرس همین درس که کلاسای کنکور ارشدو برگزار میکنه گذاشته. تازه متوجه شدم که این کلاسا واقعا چقدر تاثیر داره و آدمو جلو میندازه، پر از نکته و...

اابته خب یه درصد خیلی کمی خودشون نخبه بَرهوشن ، تلاش کنن با کتاب و فوقش دو تا کلاس برا دوتا از درساشون میتونن بههترین دانشگاه قبولشن . اما خب تعداد باهوشا و از اونور اونایی که از نظر ذهنی متوسطن خیلی خیلی زیاده و رقابت شدید باید پول خرج کرد وگرنه عقب میمونی

خداییش بیاین ظاهربین نباشیم 😒  ؛ بعضیا ممکنه در ظاهر کمی بی شعور به نظر بیان , اما وقتی باهاشون حرف می زنیم و بیشتر می شناسیمشون ؛ می بینیم که در باطن خیلی بی شعــورترن ....😂🦋            
مثلا بابام میگفت ما حسرت نخود کشمش رو داشتیم  ولی خب هرچی فکر میکنم بابامم بدبخت نشد  رف ...

الان دیگه نمیشه با دست خالی زندگی بسازی بله حتی تا ده سال پیشم میشد

19، 29، 16

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

طبق منطق استارتر باید وقتی بی پول و فقیرید بچه بیارید ولی باید طلبکار ادما باشید که یه وقت برای بچه شون اجیل و میوه ی بودار نذارن چون بچه ی خانواده فقیر هوس میکنه !

استارتر خونواده ای که نتونه واسه بچه ش که تو سن رشده (حالا نه هر روز) یه مقدار اجیل تهیه کنه یا یه میوه ی معمولی به درد چی میخوره واقعا ؟ به نظرت ظلم نکرده به اون بچه ؟

درسته سختمونه ولی میرسیم به جایی که حق مونه ✌🏻✨
میشه بنظر خودت که بچه ات هیچوقت حسرت چیزی رو نخوره؟ خب این فکر شمام همچین درست نیستا... وقتی بچه م ...

گفتم میتونه حسرت های دیگشو کنترل کنه ولی خب درمورد میوه های بودار خیلی سخته آدم هوسشو کنترل کنه

به قول خودتون نمیشه که نزاری آب تو دل بجه تکون بخوره هر روز وسایل جدید و خوراکی های جدید میخواد نمیشه که همه رو برای بچه تهیه کنی

یچه باید یاد بگیره این دنیا نمیشه همه چیزو باهم داشت یاد بگیره حسرتشو مدیریت کنه و بعضی وقتها باید بعضی چیزای کوچیک رو نداشته باشی تا بتونی چیز بزرگ تر به دست بیاری کاری که ما نتونستیم انجام بدیم و حسرتامون باهامون موندن

2731
زمان ماچون خانواده ها زیاد بچه میاوردن اکثرا توی همون فقر نسبی بودن و چون شبیه هم بودن حسرت نمی‌خورد ...

می‌دونی من حرف تورو خیلی فبول دارم ..واصن مخالف حرف تو نیستم..

من میگم نباید نگاه صفر و صدی داشت...

بله میشه هم قد بچه یکم گوجه سبز بخری اما خودت نخوری...

اما بعضی وقتا نمیشه خودتم تیکه تیکه کنی نمیشه همه چی فراهم کنی...

همون پولدارم باور کن توقعاتش پولداریه پولدارتر از خودش رو میبینخ

اولین اقدام به بارداری ۱۳ابان ۱۴۰۰ منتظرم همین روزا بیای تو دلم💔 امروز ۷ ابان ۱۴۰۲ و هنوز منتظرم بیای تو دلم مامانی...مامان جان من چه خطایی کردم که خدا تورو بم نمیده؟💔
عزیزم میدونی مشکل چیه؟؟ این که من روزیمو از پدر و مادرم بخوام اینکه فکر کنم اونا مسئول تمام زندگی م ...

به خدا حق دارن بپرسن چرا منو شريك نداريت كردي؟؟ ديگه نياز به غذا لباس مسكن كه نياز فرعي نيست بچه ميوه ميخواد اجيل ميخواد تامين لباس كيف كفش و وسايل كمك  اموزشيش نياز فرعي نيست ، نبايد بپرسه پدرمن تو كه تو سفره خودت مونده بودي چه نيازي داشتي منو بياري؟؟؟ حالا نه گوشي نه اي پد نه ،،، اما ديگه زوره بچه حسرت كاپشن رو بخوره حسرت كيف وكفش حسرت همون گوجه سبز و شكلات دست رفيقشو بخوره 

چقدر خودخواهین واقعا 

شما فرض کن پول نداری،بچت مریض شده،خب،بچه ی ۱۰ ساله اصلا 

میذاری به درد خودش بمیره؟؟ میگی خودش باید تلاش کنه؟؟کار کنه پول دربیاره بره دکتر و دارو و اینا ؟؟؟؟  

یا آدم دیدم نون نداره صبحانه بخوره بچش موقع مدرسه رفتن،بچه چه گناهی کرده؟؟ بچه بره کار‌ کنه نون بخره؟!!بجه دیدم کفشاش پاره شده پر از آبه بارونه توش 

باز میگی بره خودش بخره؟؟ 

شما حاضری طرف حسرت مادر یا پدر شدن به دلش نمونه ولی بچه ی ۶ ساله مثلا حسرت ۴ تا دونه گوجه سبز بمونه به دلش بگه بزرگ میشم کار میکنم پول درمیارم میخرم چون مامان بابام مسئول شکم من نیستن؟؟؟ 

۶ سالم بود دلم دوچرخه خواست کلا دوستام داشتن اونموقه دوچرخه ۱۰ هزار بود نخریدن برام 

الان ۲۶ سالمه تو رفاه کاملم ولی حسرت دوچرخه ی بچگی تا آخر عمر تو دلمه 

دوچرخه فقط یکیشه

کاربر مامان دوتا پسر سابقم 🥰
می‌دونی من حرف تورو خیلی فبول دارم ..واصن مخالف حرف تو نیستم.. من میگم نباید نگاه صفر و صدی داشت... ...

دقیقا من نگاه صفر تا صدی نداشتم میگم اونی که نداره کم بیاره نه که اصلا نیاره

19، 29، 16
طبق منطق استارتر باید وقتی بی پول و فقیرید بچه بیارید ولی باید طلبکار ادما باشید که یه وقت برای بچه ...

من کجا همچین حرفی زدم که خودم یادم نمیاد؟؟😐😐

گفتم درسته پدر و مادر باید مسئولیت بپذیره نمیشه تو خط زیر فقر سه چهار تا بچه آورد

و گفتم بهتره اصلا ما به خاطر خودمون میوه های نوبرونه بیرون نخوریم چون ممکنه یکی آه بکشه کلا زندگیمون داغون بشه

این رو هم گفتم که پدر مادر باید بتونه نیازای اصلی رو برطرف کنه من دارم درمورد نیازای فرعی و کسایی که فکر میکنن باید هر نوع میوه و اسباب بازی و ... در دسترس بچه باشه صحبت میکنم

اصلا اینطور نیست 

من تو اون تاپیک بودم ولی چون قفل شد نتونستم نظر بدم

استارتر گفته بود من دلیل نمیشه چون پول ندارم حسرت مادر شدن به دلم بمونه

ولی اگه حسرت مادر شدن به دلش میموند بهتر از این بود که حسرت خرید یه میوه رو توی دل بچش بزاره

به خدا حق دارن بپرسن چرا منو شريك نداريت كردي؟؟ ديگه نياز به غذا لباس مسكن كه نياز فرعي نيست بچه ميو ...

دقیقا 

انتظار دارن بچه خودش بره بخره بگه پدر مادر دستشون درد نکنه فقط منو زاییدن و بس!!دیگه مسئول نیستن؟!!! 

بچه ی ۶،۷،۸ ساله یا اصلا بچه ی ۱۸ ساله خودش چجور نیازشو برطرف کنه؟؟؟

کاربر مامان دوتا پسر سابقم 🥰
چقدر خودخواهین واقعا  شما فرض کن پول نداری،بچت مریض شده،خب،بچه ی ۱۰ ساله اصلا  میذاری به ...

دقیقا شوهر منم مدام حسرت بچگیش هنوز باهاشه و میگه مادرم رو نمیبخشم چون پول داشتیم ولی نمیذاشت بابام برامون دوچرخه بخره و باورت میشه حس وابستگی بهشون نداره من گاهی مجبورش میکنم بهشون سر بزنه 

19، 29، 16
به خدا حق دارن بپرسن چرا منو شريك نداريت كردي؟؟ ديگه نياز به غذا لباس مسكن كه نياز فرعي نيست بچه ميو ...

پدر و مادر خب بالاخره باید تو موقعی بچه بیارن که بتونن نیازای اصلیش رو فراهم کنه تو این شکی نیست

ولی خب مگه پدر و مادر منو خلق کردن که برم یقشونو بگیرم؟😂

یکی دیگه خواسته بیام تو این دنیا

منم بعضی وقتها به سرم زد همینا رو به پدر و مادرم بگم ولی خب با گفتن من اوضاعشون خوب میشه؟؟ یا یهو پول میاد دستشون؟؟ نه فقط دلشونو آتیش میزنم

ولی عوضش خودم یاد گرفتم موقعی بچه بیارم که نیازای اصلیش فراهم باشه ولی نیازی نیست همه چی رو بریزم زیر دست بچه و تمام نیازای فرعیش رو برطرف کنم

مثلا بابام میگفت ما حسرت نخود کشمش رو داشتیم  ولی خب هرچی فکر میکنم بابامم بدبخت نشد  رف ...

اولا اون زمانا فرق میکرد

دوما بازم فکر نکن خیلی خوشبخت شده

کار کردن زیاد آدمو له و داغون می کنه

الان پدر همسر من که از اول پسر یه خونواده مرفه بوده و همه چی داشته به مراتب جوون تر،سالم تر و سرحال تر از بابای من هست که پسر یه خونواده نیمه فقیر بوده و تازه یه ساله که تونسته یه خونه نسبتا آبرومند بخره(خونه قبلیمون فاجعه بود،طبقه ۴ بدون آسانسور و کوچیک و بدنقشه)

تازه باباش حسابی هم عزت و احترام داره،ولی بابای من چی؟

همه فک و فامیل بارها تحقیرمون کردن

مطمئنا پدرای ما هم دوس نداشتن انقد زیاد کار کنن و حقوقشون ناچیز باشه و تهشم چی؟.......

درسته تامین شدیم،ولی من هیچ وقت شاد نبودم

حتی پول کلاس کنکورمم به دلم نمینشست چون حس میکردم با سختی داده شده

با احترام،درخواست دوستی پذیرفته نمیشود//💍🤍👩‍❤️‍👨
اصلا اینطور نیست  من تو اون تاپیک بودم ولی چون قفل شد نتونستم نظر بدم استارتر گفته بود من دلی ...

دیگه آلوچه نیاز اصلی بچه نیست نمیشه که اول بزاریم همممه چی جور بشه بعد بچه دار بشیم اگر اینطوری بود چند قرن پیش نسل آدما کلا منقرض میشد چون بیشتر قشر جامعه رو اقشار ضعیف شکل میدن😐

2706