2733
2734

سلام 

من میخوام اول چند تا از سرگذشت هارو براتون بنویسم که واقعیه خودشون برام تعریف کردن 

یکی از آشناهای شوهرم اینا خانمی بود که ۵ ۶ سالی بود ازدواج کرده بود شوهرش مرد خوبی بود و تقریبا خوشبخت بود ولی مثل همه ما مشکلاتی هم داشت این خانوم از قبل ازدواجش برام گفت که چقدر سختی کشید 

تو شهر اونا دخترهارو خیلی زود شوهر میدادن از ۱۲ بگیر تا ۱۸

میگفت آوايا که سنم خیلی پایین بود همه دوستام و دخترهای همسن فامیل و خواهرش که تفاوت سنی کمی داشتن مجرد بودیم میگفت هممون دور هم شاد بودیم  خواستگارهایی هم داشته ولی جواب رد می‌داده میخواسته مثلا ادامه تحصیل بده

میگفت کم کم دوستام و همه یکی یکی داشتن ازدواج میکردن و خانواده هم به من فشار می‌آورد که ازدواج کنم اما یجوری از سرم باز میکردم دورم روز به روز خلوت تر میشد و من هنوز در این باور بودم همیشه همینطور قراره خواستگار داشته باشم

تا رسیدم به سن ۱۸ سالگی میگفت که دیگه تقریبا همه ی همسن و سالام ازدواج کرده بودن و زیاد باهام ارتباط نداشتن متاهل ها واسه خودشون گروه زده بودن دور هم جمع میشدن و به من زیاد محل نمیدادن

فامیل همه دیگه گاهی تیکه مینداختن یا به متاهل های فامیل اهمیت میدادن 

خانواده هم هر روز فشار و متلک که فلانی هم رفت تو موندی 

که با اینکه دانشگاه قبول شده بودم البته تو یه رشته ی معمولی قبول شده بود نه تاپ تصمیم به ازدواج میگیره یعنی ناخودآگاه تمام فکر و زیرش میشه ازدواج 

میره دانشگاه اما چون به فکر ازدواج بوده امتحان هارو به زور پاس میکرده و منتظر خواستگار خوب بوده اما دیگه مثل قبل ها خواستگارهاس خوب نبودن 

آخرش دیگه خانوادش به واسطه ها می‌سپردند که واسش خواستگار بیاره 

خلاصه که میگفت کلی تحقیر شدم توهین شنیدم بی محلی کردن و بعدا دیگه چله گرفتم قرآن خوندم تا بلاخره خدا بعد ۵ ۶ سال یه خواستگار خوب فرستاد و ازدواج کردم 

پایان

دوستان از اینجور آدما خیلی زیاده حتی اطراف خودمون 

ما زن ها خودمون بهشون رحم نمی‌کنیم بعضی ها شاید تو تقدیرشونه چند سال دیرتر ازدواج کنن ماها با رفتارمون اون چند سال رو براشون زهر میکنیم

دیدم دخترهای سن بالایی که از ترس حرف ها و نگاه های مردم منزوی و  خونه نشین شدن

لطفا این کارهارو با هم نوع خودمون نکنیم به جاش بهشون روحیه بدیم یا اگه تونستیم خواستگار مناسب پیدا کنیم

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2728
تا حالا دیدید که با یک خانومی که دکتره یا کارخونه داره یا کسب و کار خودش رو داره اینطور برخورد کنن ؟

از کجا میدونی قبل شاغل شدن با اون هم همچین برخوردی نداشتن

تا حالا دیدید که با یک خانومی که دکتره یا کارخونه داره یا کسب و کار خودش رو داره اینطور برخورد کنن ؟

بله متاسفانه یکی از اطرافیانم خیلی خانم موفقیه رتبه تک رقمی کنکور بوده شخصیتشم عالی و خوبه اما هنوز ازدواج نکرده

بعضی وقتا یجور چیزایی در موردش میشنوم که بقیه میگن ناراحت میشم

‌قطره، دلش دریا می‌خواست. خیلی وقت بود که به خدا گفته‌بود.هر بار خدا می‌گفت «از قطره تا دریا راهی‌ست طولانی. راهی از رنج و عشق و صبوری. هر قطره را لیاقت دریا شدن نیست.»قطرہ عبور کرد و گذشت. قطره پشت سر گذاشت. قطره ایستاد و منجمد شد. قطره روان شد و راه افتاد. قطره از دست داد و به آسمان رفت. و هر بار، چیزی از رنج و عشق و صبوری آموخت.تا روزی که خدا گفت «امروز، روز توست! روز دریا شدن.» خدا قطره را به دریا رساند. قطره طعم دریا را چشید. طعم دریا شدن را. اما...روزی قطره به خدا گفت «از دریا بزرگ‌تر، آری از دریا بزرگ‌تر هم هست؟» خدا گفت «هست.»قطره گفت «پس من آن را می‌خواهم. بزرگ‌ترین را. بی‌نهایت را.»‌خدا قطره را برداشت و در قلب آدم گذاشت و گفت: «اینجا بی‌نهایت است.»آدم عاشق بود. دنبال کلمه ای می‌گشت تا عشق را توی آن بریزد. اما هیچ کلمه‌ای توان سنگینی عشق را نداشت. آدم همه‌ی عشقش را توی یک قطره ریخت. قطره از قلب عاشق عبور کرد. و وقتی که قطره از چشم عاشق چکید، خدا گفت «حالا تو بی‌نهایتی، زیرا که عکس من در اشک عاشق است :)

واقعا نمی دونم این چیزهایی که تعریف کردید کدوم شهرها هست شهر ما با اینکه بزرگ نیست من که الان نسبتا سنم زیاد و مجردم تا حالا نه تو فامیل نه تو همسایه و اطرافیان کسی نگفته چرا ازدواج نمی کنی یا از این مدل حرف ها 

دنیا می‌چرخه مثل تاس 🎲 یه روز حکم میکنی یه روز التماس....️
از کجا میدونی قبل شاغل شدن با اون هم همچین برخوردی نداشتن

همین دیگه . قبلش ممکنه داشته باشن ولی زمانی که روی پای خودش بایسته و به کسی احتیاج نداشته باشه دیگه کسی جرات نمی کنه این برخورد رو داشته باشه . کلی هم حسرتش رو میخورن .

تو گوگل بزنی تعبیر خواب پاموه ، معنی روانشناسی خواب ها رو نشون میده :)  
2740

دردناکه ولی من دیدم با دختر فامیل که دکتر بود و استاد دانشگاه این رفتار شد

تازه بدتر می کردن چون حسودیشون می شد🤦🏻‍♀️

هرچند اون اعتماد به نفس بالایی داشت اصلا براش مهم نبود ولی خب... 

من مرغ آتشم ... شب را به زیر سرخ پر خویش می‌کشم ... در من نشان نیست ز سردی و تیرگی ... من از سپیده‌های دروغین مشوشم❤️‍🔥 " سیاوش کسرایی"
همین دیگه . قبلش ممکنه داشته باشن ولی زمانی که روی پای خودش بایسته و به کسی احتیاج نداشته باشه دیگه ...

نه منظور من اینکه چرا اصلا باید قبلش هم باشه مگه دختر های مجرد چه گناهی کردن حداقل خانوم ها این رفتارهارو نکنن 

یا اصلا با مطلقه ها رفتار بدتری هم دارن 

بله من دیدم

خوشبختانه من ندیدم . کسی به خودش جرات نمی ده با یه خانومی که مثلا ماهی یک میلیارد درآمد داره ، حتی حرف معمولی بزنه چه برسه به اینکه بهش حرف کنایه دار بزنه . اگر هم بزنه ، مطمئنا یه خانم کاملا مستقل برای حرف اینطور آدم ها ارزشی قائل نیست و هیچ اثری روی روند زندگیش نداره .

یه نگاهی به دور و برتون و بین پولدارای محله و فامیل بندازید میبینید که اکثر آدما حتی از اینکه ایشون جواب سلامش رو میده خوشحال میشن و حسرت زندگیش رو میخورن و اگر حرف کنایه داری هم بهش بزنن از حسودی و حسرت درونی خودشون هست .

خوشبختانه من ندیدم . کسی به خودش جرات نمی ده با یه خانومی که مثلا ماهی یک میلیارد درآمد داره ، حتی ح ...

اینطوریام نیست عزیزم به نظرم اعتماد به نفس ی خانوم از همه چیز مهمتره زن داداش من تحصیلکرده است ولی خونه داری رو انتخاب کرده و هیچ درآمد و شغلی نداره ولی همه ما بهش خیلی احترام میزاریم و شوهرش هم مثل پروانه دورش میچرخه چون بشدت اعتماد به نفس و عزت نفس داره.

شما همین بلاگرا رو ببین چون درآمد میلیاردی رو مثال زدی ذهنم رفت سمت اونا نمیدونم سی سی رو میشناسی درآمد خدا تومن در ماه دیدی با چه رسوایی از همسرش جدا شد خودش چت شوهرش رو استوری کرد که حتی به پدر و مادرشم توهین کرده بود.

اینطوریام نیست عزیزم به نظرم اعتماد به نفس ی خانوم از همه چیز مهمتره زن داداش من تحصیلکرده است ولی خ ...

بلاگرا منظورم نبود .اونا حتی حاضرن بخاطر ویوو خوردن  از هم طلاق بگیرن یا به پدر خودشون هم ناسزا بگن . وقتی میبینن بازدید و ترند امروز روی طلاقه حتی حاضرن از هم جدا بشن و بعد خودشون این خبر رو میفرستن برای پیجای دیگه که خبرش رو پخش کنن . کلا قشر بلاگر از بقیه جدان و نمیشه بین پولدارای درست و حسابی حسابشون کرد. بیشتر منظورم خانمهایی بود که یا با درس خوندن و یا با کارکردن به جایی رسیدن. البته که همیشه تو همه قشرها افرادی هستن که اعتماد به نفس ندارن و تو سری خور هستن و تو پولدارا هم این مورد هست.