2733
2739
عنوان

کاش منم مثل بقیه بودم💔

95 بازدید | 15 پست

بخاطر افسردگیم دارو مصرف میکنم تحت درمانم 

انقد دوس دارم منم بتونم تو جمع حرف بزنم و با بقیع ارتباط بگیرم..ولی اصلا نمیتونم دهنم باز نمیشه یه کلمه حرف بزنم..گوشه گیر و ساکت..اصلا صدای منو یادشون رفته

چیکار کنم؟

بقیه رو میبینم حسرت میخورم

اولین قدم... طرز فکرتو عوض کن. تا وقتی خودت این چیزارو که نوشتی حتی تو ذهنت به‌خودت بگی و باورشون داشته باشی حتی یک قدم نمیتونی جلو بری. اول باید باور کنی که مثل بقیه نرمالی و‌مشکلی نداری

فقط 14 هفته و 2 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

منم برای افسردگی دارو میخورم دو سه ماهه...

تو جمعی که حال نکنم ساکت تو گوشیمم ولی  تو جمع دوستانه یا خانواده مادری یا جمعی که اوکی باشم همش شوخی و خنده و بزن برقص و ...

خیلیا باورشون نمیشه قرص میخورم واسش

ولی اونایی ک تو جمعشون ساکتم هی میگن تو افسرده ای🤣

من فقط حال نمیکنم باهاشون :/

2742

اول از همه حتی تو ذهنت هی نگو افسرده ام

دوم تلاش کن صحبت برات سخته؟ بزوووور شده چارتا کلمه حرف بزن

باشگاه برو

دورهمی وکافه برو

تو اجتماع و جمع شرکت کن و از خونه یکم دور شو

2740

اول از همه باید خودت رو بپذیری و دوس بداری متنفر نباشی و از همهههههههه مهمتر نباید خودتو اصلاااااا با بقیه مقایسه کنی همه که قرار نیست مثل هم باشن تو شخصیت جدا از اونهایی..خودتو دوست داشته باش بعد اروم اروم سعی کن کتاب بخونی اخبار نگاه کنی اینطوری وقتی بقیه مشغول هستن توام میتونی بگی اره این خبر رو امروز شنیدم و فلان و فلان کم کم راه میوفتی

کاربران آقا به هیچ عنوان من رو لایک و ریپلایی نکنید

و یه چیزی که خیلی مهمه خیییییلی خیییلی مهمه سعی کن یه هنری یاد بگیری هنر بهت عزت تفس و اعتماد به نفس میده و میتونی با بقیه درباره هنرت صحبت کنی توضیح بدی متقابلا اونا ازت سوال میکنن و کم کم راه میوفتی نباید از خودت توقع زیاد داشته باشی این شخصیته توعه خودتو بپذیر

مثلا من امسال یکم خیاطی یاد گرفتم یه شومیز ساده دوختم خودم به بقیه میگفتم لباسم کار خودمه چطوره اونام می پرسیدن که چطور دوختی کی یاد گرفتی میبینی این باعث یه گفتگو شد اون شومیز ساده چندین درجه به من عزت نفس داد توام سعی کن درحد کم هم شده یه هنری یاد بگیر مثلا ارایشگاه برو اونجا مجبور به حرف و ارتباط برقرار گردن میشی بعد که چی یاد بگیری مثلا یه شینیون ساده کلی اعتماد به نفس میگیری

اصلا ندارم

کی از راه های ایجاد اعتماد به نفس هنگام صحبت کردن در مقابل جمع، تغییر لحن، ریتم صحبت کردن و همچنین کنترل زبان بدن هنگام سخنرانی است. هنگامی که قرار است در در مقابل یک جمع سخنرانی کنید و یا مطلبی را ارائه دهید، سعی کنید تا حد امکان به موضوعی که قرار است در ارتباط با آن صحبت نمایید، تسلط کافی داشته باشید. یکی از نشانه‌های تسلط داشتن، این است که به جای خواندن از روی متن، هر آنچه قرار است به دیگران انتقال دهید را به‌صورت ساده و شیوا بیان کنید. هنگام صحبت کردن، سعی کنید صدای شما به میزان کافی بلند باشد، تلاش کنید تپق نزنید، شمرده صحبت کنید و به میزان کافی بین صحبت‌های خود مکث داشته باشید. همچنین توجه کنید ریتم صحبت کردن شما یکنواخت نباشد؛ برای بیان برخی از مطالب نیاز است صدای خود را کمی بالاتر برده و هیجانی‌تر صحبت کنید و در برخی موارد نیاز است صدای خود را کمی پایین ببرید تا یکنواختی لحن حرف زدن شما از بین رفته و در نتیجه توجه مخاطب به شما جلب شود. هنگام سخنرانی از عبارات مودبانه استفاده کنید و سعی کنید جدی و در عین حال راحت به نظر برسید.

در کنار صحبت کردن مناسب، رعایت نکات پوششی، یکی از بهترین راه های افزایش اعتماد به نفس است. زمانی که به دلیل صحبت جسورانه و جذاب شما، نظر مخاطب جلب شود و همه به حرف‌های شما توجه کرده و آن را متوجه شوند، ناخودآگاه اعتمادبه‌نفس شما برای ادامه دادن، افزایش پیدا می‌کند و در نتیجه بیان شیوا و جسورانه، یکی از راه های ایجاد اعتماد به نفس است. در نظر داشته باشید که یکی از راه های افزایش عزت نفس، این است که بتوانید به موقع و به صورتی مناسب، نظر خود را در جمع بیان کنید تا نه‌تنها حق شما ضایع نشود؛ بلکه سبب ایجاد ناراحتی یا از بین رفتن حق فرد دیگری نیز نشوید.

مثلا من امسال یکم خیاطی یاد گرفتم یه شومیز ساده دوختم خودم به بقیه میگفتم لباسم کار خودمه چطوره اونا ...

مهم‌ترین راه های افزایش اعتماد به نفس، این است که به جای فکر کردن بیش از حد، دست به عمل بزنید و حتی کارهایی را انجام دهید که در شرایط عادی ممکن است برای شما کمی ترسناک به نظر برسد؛ برای مثال پروژه‌ای را قبول کنید که شاید به دلیل عدم اعتماد به نفس برای شما ترسناک به نظر بیاید و در حالت عادی آن را انجام ندهید، هنگام ورود به جمع با افراد جدید ارتباط برقرار کنید و تلاش کنید از هر یک از افراد چیزهایی را یاد گرفته و دامنه ارتباطات خود را گسترش دهید. همچنین یکی از راه های افزایش عزت نفس این است که با تلاش، اهداف خود در زندگی را محقق نمایید تا احساس رضایت ناشی از آن، بر روی اعتماد به نفس شما نیز تاثیر مثبتی داشته باشد.

لازم است مهارت‌های جدید کسب کنید، نقاط قوت خود را پرورش دهید و تلاش کنید زمان و انرژی خود را روی مسائل مهم خرج نمایید. پیش از آغاز کردن اهداف بزرگ، برنامه ریزی مناسبی داشته باشید و کارهای بزرگ را به قدم‌های کوچک تقسیم نمایید تا نه‌تنها یک دورنما از روش دستیابی به هدف خود داشته باشید؛ بلکه در صورت بروز مسائل و مشکلات در میانه راه، بتوانید شرایط را بهتر کنترل کنید.

دقیقا کار شما دوست عزیز

2706