2733
2734
عنوان

مادرانه

362 بازدید | 1 پست

اولین بار که  فرزندمون رو در اغوش گرفتیم و با   در آغوش گرفتنش  حضور خداوند  رو حس کردیم. شاید کمتر به مسئولیت بزرگی که در انتظارمون بود فکر کردیمو  خوش بینانه وارد بازی ازمون و خطای رشد کودکمون شدیم     گریه هاش خنده هاش درداش  دندون در اوردنش راه رفتنش    افتادنش قد کشیدنش   همه و همه جدیدترین  تجربیات زندگی من بود و از اونجایی  که مادری بسیار جوان بودم   نا اگاهی من   منو سوق میداد به مطالعه کردن   یاد گرفتن    چیزهایی که  گاهی در کتاب ها رسم و اصولش بود ولی  گاهی هم نبود و نبودنش کار من رو بسیار سخت میکرد 

11 سال از دوران بالندگی کودکم گزشته و داره وارد بهار زندگیش میشه و من همچنان مهره ی اصلی زندگی فرزندم هستم و نیازی به  من و اگاهی من داره هر چند که به لطف تربیت غلط فرهنگیه ما  در زمان کودکی خود من که دوران بلوغ رو     دورانی ممنوعه  میدونست و صحبت کردن در مورد رشد جسمی و جنسی ما   صحبتی  بیمورد و  توام با  شرم و حیا بود 

هیچ وقت نفهمیدیم  که چرا باید از  جسم و   رشد طبیعی  جسمیمون خجالت بکشیم و   نباید ابرازش کنیم 

چه بسا دخترانی  بودن و هستن که به خاطر رشد طبیعی اندام زنانه خودشون قوز میکردن و لباسای بسیار گشاد میپوشیدن  و اگر در منزل برادری داشتن  که دیگر وا مصیبتا بود خاطرات زیادی داریم از دوستان و شاید برای خودمونم پیش اومده باشه  که عادت ماهیانه زنانه که جسم  لطیف زن را برای مادر شدن   اماده میکنه در خانواده ها تابو بود و نباید اعضای  خانواده  میفهمیدن  و ......

چند وقت پیش  در کشور ما  سندی به امضا رسید به اسم سند 2030 که  وقتی ترجمه اصلی متن رو خوندم بسیار خرسند شدم یعنی بالاخره ممکن بود  در کشورم  یه اصول درست بر اساس متد روانشناختیه درست و جامع  اموزش های لازم به دخترم داده بشه. یعنی بالاخره ممکن شد که روش های  درست جنسی بهش یاد داده بشه    بفهمه کاندوم چیه  روش های پیشگیری از بیماریهای مقاربتی چیه   جسم خودشو بهتر بشناسه و اموزش درست  برای بلوغشو داشته باشه ؟ 

چیزهایی که من نتونستم بهش یاد بدم چون کسی با من حرف نزده در این مورد و  توی جمع های دوستانه یاد گرفتم این مسائل رو که بسا پر از اشتباهات و سو تفاهمات و شایعات   بود 😔

که متاسفانه امروز با خبر شدم که این سند هرگز به   اجرا نمیرسه و من همچنان با چرای وجودم  درگیرم  

ولی خب به این فکر میکنم کاری از دست من به عنوان یه شهروند برمیاد شاید بتونم یه کاری کنم و در دنیای کوچیک من این سایت یه روزنه ی امیده برای اینکه بتونم یه شهروند  اگاه باقی بمونم  

دلم میخواد روزانه مطالبی رو که اموختم رو حداقل   به عنوان یه عضو کوچیک جامعه در این تاپیک  بزارم شاید کسی    دوست داشت بخونه و     استفاده کنه  اگرم نه  میتونه جایگاهی باشه برای  یه مادری که دختری    رو به بلوغ داره  و  مینویسه تا هر وقت نکته ای رو فراموش کرد دوباره برگرده و مرور کنه صحبتهاشو  و اگر لازم بود اصلاح کنه👧💗

من در بهار زندگی کودکم میخوام  عنصری مفید باشم همین🤗

کسانی که به من می گویند تو به جهنم می روی و ما به بهشت، مرا خوشحال می کنند؛ چون مطمئن می شوم که با آن ها به یک جا نمیروم 

اولین مرحله از بلوغ دخترم شروع شده و رشد قسمت بالاتنه فرزندم هست  و من الان یکم گیج شدم که چجور لباسی زیری باید براش تهیه کنم        البته نوعی لباس نیم تنه خریدم که پنبه هست و ایجاد عرق و سوزش نمیکنه  روی پوست حساسش   ولی یکم تحملش براش سخته   😔

اینم قسمتی از بزرگ شدن   هست و باید باهاش کنار بیاد 🙁  از دغدغه های مادرانه من🙄

کسانی که به من می گویند تو به جهنم می روی و ما به بهشت، مرا خوشحال می کنند؛ چون مطمئن می شوم که با آن ها به یک جا نمیروم