2752
2734
عنوان

جاهای دیدنی سرعین و آستارا

24376 بازدید | 75 پست

دوستان سلام. آخر تیر میخوایم با خونواده مسیر سرعین تا رشت رو بریم. میخواستم راهنمایی کنید که جاهای خاص و بکر رو ببینیم. البته یک بچه ده ماهه دارم و نمیتونم زیاد پیاده روی داشته باشم. لطفا مسیرهایی رو بگید که با ماشین بشه رفت. ممنون میشم اگه کامل راهنمایی کنید

گر نگهدار من آنست که من می‎دانم شیشه را در بغل سنگ نگه می‎دارد
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

بنظر من رفتنی از مسیر رشت و آستارا و گردنه حیران برید . آستارا بازار و دریا . تو جاده گردنه حیران تله کابین هست که واقعا عالیه حتما سوار بشید و برید بالای کوه پیاده بشید خیلی منظره عالیه . اردبیل بقعه شیخ صفی , موزه مردم شناسی و دریاچه شورابیل و بازار سنتی خوبه . سرعین هم آبگرم و طبیعت اطراف مثل آلوارس که تو این فصل باید کاپشن بپوشید وگرنه یخ می کنید ! ویلا دره هم برید که تو سرعین هست . 

برگشتنی هم از جاده خلخال به اسالم برگردید که محشره .

زیرکانه ترین راه برای تسلط بر هر جامعه تحقیر و محدود کردن زنان آن جامعه است زیرا زنان اسیر دیگر قادر نخواهند بود انسانهایی آگاه و آزادیخواه پرورش دهند . سیمون دوبوار
2731

تو خود سرعین آبگرم سبلان بنظر من خوبه و امکانات خوبی داره . 

آش دوغ هم حتما بخورید 

رستوران مینایی عالی هست و بهترین کباب برگ رو داره

زیرکانه ترین راه برای تسلط بر هر جامعه تحقیر و محدود کردن زنان آن جامعه است زیرا زنان اسیر دیگر قادر نخواهند بود انسانهایی آگاه و آزادیخواه پرورش دهند . سیمون دوبوار

تو ویلا دره یه بازارچه سنتی هست که محصولات مردم بومی مثل کشک و عسل و رشته و خشکبار می فروشن . 

من ایندفعه کشک و رشته پلویی محلی خریدم هردوعااالی . پشیمونم که چرا بیشتر نگرفتم . ما هرسال خرداد میریم سرعین و اردبیل لحظه شماری میکنم برای سفر سال آینده خخخخخ. خوش بگذره بهتون

سللم عزیزم من زیاد   اونورا  میرم حداق سالی ۲بار. بهتره از جاده قدیمی اردبیل برین نه اتوبان زنجان تبریز که به اردبیل از یه جاده به اسم سرچم میره. خیلی خشکه و رستوران کم داره مخصوصا شما که بچه داری. شب هم خطرناکه چون چراغ نداره و ۲ طرفست از یه جایی. 

گر نگهدار من آنست که من‌میدانم                                   شیشه را در بغل سنگ‌ نگه میدارد    

از جاده قدیمی‌که میری تو آستارا هتل اسپیناس هست که سرش یه فروشگاه هست به اسم لایکو انا همه چی داره و قیمتاش هم‌مناسبه. یعنی اینجوری بگم به من یه چیزی بازار آستارا خریدم ۶۰۰۰۰ تومان اما لایکو با اینکه آدم فکر میکنه گرون تره اما دیدم ۲۰۰۰۰ تومان زده همون روز‌. هتل اسپیناس که داخلش میری پشت ساختمون یه برکه قشنگ داره که خیلی آرامش میدا و قایق هم میدن اجاره کنی. کیفیت غذاش هم خوبه خیلی. من همیشه یا ماهی خوردم یا میرزا قاسمی

گر نگهدار من آنست که من‌میدانم                                   شیشه را در بغل سنگ‌ نگه میدارد    

یه رستوران دیگه هم هست تو آستارا البتا از سمت تهران که میری سمت چپ جادست به اسم زیتون خیلی شلوغ میشه و خیلی زود غداش تموم میشه اما اگه رفتی اونجا بگو میخوام " باسترما پلو با جوجه " بخورم و بگو رب آلوچه هم بیارن با غذات بخوری..

من اون رستورانو رفتم مریم . عاالیه . رب ازگیل وحشی خورم با غذا

دیگه واست بگم که از بازار آستارا اگه قیمت جیزیو تو تهزان نمیدونی خرینگد نکن چون گرون میدن. اونجا یه ساحل داره به اسم "گیسوم" که از توی جنگل رد میشه و کنار ساحل آلاچیق داره واسه نشستن. به سمت اردبیل که میای تله کابین گردنه حیران هست که بالاش رستوران ویژه ای نداره اما همون پایین سورتمه داره که سورتمش از تهران و نمک آبرود خیلی بهتره... 

به سمت اردبیل که میای ۲۰ دقیقه حدودا به اردبیل نزدیک نمین که رسیدی زده جنگل "فندق لو" که خیلی قشنگه و اگه شانس بیاری مه داشته باشه خیلی بهتره اما‌جای خلوتش نرین چون یکم خطر داره درضمن بهتره فندق لو زو یه روز برین که خسته نیستین.  

یه روز برین "مشکین شهر " و مل معلق رو ببینین اونجا که طولانی ترین پل معلق خاور میانه هست

در رابطه با سوالت بهتره بیشتر آستارا بمونین مثلا ۲ روز. سرعین شبهاش زندست و حتی ۲ صبح ترافیک داره تو سرعین اگه خواستین شام بخورین یا چای و قلیون رستوران" مینایی" یا "عدل مینایی "خوبه اما از سرعین اصلا عسل نخرین.  توی اردبیل مقبره شیخ صفی هست که خیلی چیز ویژه ای نداره. اطزاف اونجا حلوا سیاه که سوغاتی مخصوص اردبیل هست میفروشن که اصلا از ا نجاها خرید نکن اگه خواستی خرید کنی یه پیام بده من بگم بهترینشو براتون بیارن که بخرین. تو اردبیل یه خیابون به اسم " عطایی" هست که داخلش دریاچه شورابیل هست میتونین اونجا رو ببینین هم روز برین هم شب.