2752
2734
عنوان

کدبانوهایی که آش دوغتون معروفه 🥰 چطوری آش دوغ میپزید؟

| مشاهده متن کامل بحث + 195 بازدید | 32 پست

سمت ما نخود نداره

سبزیش کوهیه(بهش میگیم لِپو) ، دوغشم محلیه ، با برنج محلی

بعد با کره و پودر آویشن تفت داده میخوریم. خیلیم خوشمزش😁

تخم مرغ هم نمی‌زنیم که دوغ نبره ، ب جاش تا وقتی دوغ به نقطه جوشش برسه مدام با ملاقه هم میزنیم.

زردچوبه هم سلیقه‌ایه ، بعضیا میزنن تاثیری تو مزه نداره ولی خوش رنگ میشه

برایت آرزوهای کوچک دارم. مثلا اینکه چشم‌هایت را که باز میکنی، خستگی‌های دیروزت را در خواب آرام دیشب جا گذاشته باشی و تمام تنت لبریز باشد از طراوت و شادابی. مثلا اینکه یک لقمه نان و پنیر دلخوشی صبحانه‌ات باشد، قدم‌هایی سالم داشته باشی برای رفتن تا موفقیت و مادری که هر صبح، دعای خیرش بشود بدرقه‌ی راهت. مثلا اینکه آدم‌هایی در مسیر امروزت باشند، که حال جهانت را قشنگ‌تر کنند. دلت به بودن همراه و هم‌نفسی خوش باشد، و سرت به زندگی گرم. برایت آرزوهای کوچکی دارم، که شاید حسرت‌ بزرگ خیلی‌ها باشد‌‌‌...🌸🌹✨⭐

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

ما بلغور جو رو می‌ذاریم بپزه ،عدس و برنج خرده هم میریزیم با سبزی آش،حبوبات پخته هم اضافه میکنیم ،وقتی آبش کامل جمع شد دوغ میریزیم ،هم می‌زنیم تا زمانی که جوش بیاد ،بعدش پیاز داغ و نعنا داغ با زردچوبه ی زیاد می‌زنیم ،میذاریم جا بیوفته ،نمک یادت نره،آش دوغ چهارمحالی

دوغ زیاد ترش نباشه .

سمت ما نخود نداره سبزیش کوهیه(بهش میگیم لِپو) ، دوغشم محلیه ، با برنج محلی بعد با کره و پودر آویشن ...

اتفاقا شنیدم تخم مرغ میزنن که نبره.

آسوده خاطرم... که تو در خاطر منی...
2731
فکر کنم دوغ محلی بخواد  همسایه ما لر هستن اهل خرم آباد اینقدرررر خوشمزه درست میکنه خانومه خیلی ...

آره اگه دوغ محلی باشه عالی میشه.

اتفاقا شنیدم تخم مرغ میزنن که نبره.

آره عزیزم

ما دوست نداریم نمیزنیم بجاش مدام هم میزنیم تا جوش بیاد .

برایت آرزوهای کوچک دارم. مثلا اینکه چشم‌هایت را که باز میکنی، خستگی‌های دیروزت را در خواب آرام دیشب جا گذاشته باشی و تمام تنت لبریز باشد از طراوت و شادابی. مثلا اینکه یک لقمه نان و پنیر دلخوشی صبحانه‌ات باشد، قدم‌هایی سالم داشته باشی برای رفتن تا موفقیت و مادری که هر صبح، دعای خیرش بشود بدرقه‌ی راهت. مثلا اینکه آدم‌هایی در مسیر امروزت باشند، که حال جهانت را قشنگ‌تر کنند. دلت به بودن همراه و هم‌نفسی خوش باشد، و سرت به زندگی گرم. برایت آرزوهای کوچکی دارم، که شاید حسرت‌ بزرگ خیلی‌ها باشد‌‌‌...🌸🌹✨⭐

عزیزم برنج نیم دونه رو اندازه یه پیمونه بشور. یه دونه تخم مرغ رو داخلش قشنگ خوب هم بزن که دوغت نبره. بعد با دوغ ترش (من از این پاکتی های پاک میخرم. دوغ لبنیاتی هم خوبه) بزار قشنگ بپزه.هر یه ربع هم همش بزن.  وقتی یه کم لعاب انداخت نخودت رو که از قبل پختی بریز داخلش. شعله رو کم کن غلیظ بشه. نیم ساعت آخرم سبزیش رو بریز من تره و گیشنیز و سیر تازه میریزم. نمکشم تست کن. بزار خوب غلیظ بشه. با نعنا داغ تزیین کن

من فقط مدل سرعینی می‌خوام  گفتن لایکم کنید ✋

من خودمم دوست دارم روشش رو بدونم فکر کنم خیلی تفاوتی نداشته باشه. کلیات چیزایی که دوستان گفتن تقریبا یکیه ولی تو آش سرعین میدونم یه کم باقالی هم میریزن.

2706