2733
2739
عنوان

دیابت بارداری

298 بازدید | 21 پست

سلام دوستان 

قند ناشتا ۹۸ بود 

یک ساعت بعد ۱۷۶ و نرمالش زیر ۱۸۰ بود 

۲ ساعتی ۱۲۲ و نرمالش زیر ۱۵۵ بودد

۳ ساعتی ۷۰ بود و نرمالش زیر ۱۱۵ 

الان من دیابت دارم یا نه !؟

دکترم فقط گف مراقب باش همین 

خدایا خیلی خیلی بزرگی دوست دارم

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728

من رفتم غدد گفت یک ساعته رو اصلا در نظر نگیر . ولی دوساعته باید زیر 140 باشه. الان تو 97 ناشتات واقعا لب مرزه. بالای 92 رژیم غذایی داره توهم باید بکل مواد قندی رو حذف کنی. طالبی هندونه خربزه موز نخوری. سیب زمینی نخور. نون سنگک فقط.شیرینی و شکلات و بستنی هم نخور

عشق با انگشت های کشیده پیانو مینواخت...من پا به پای پونه های وحشی میرقصیدم... باران می آمد...بهارنارنجها همه مست...هوا هوای تو بود...🍀

نه نداری دوست عزیز

دکتر من میگه زیر ۹۰ باید باشه

ناشتات یکم بالاست

من چند هفته ست درگیر این قندم

شامتو خیلی زودتر بخور و اصلا بعد از غذا دراز نکش

همچنین میوه های خیلی شیرین رو کنار بزار

چند هفته ای

فَنَادَاهَا مِن تَحْتِهَا أَلَّا تَحْزَنِی قَدْ جَعَلَ رَبُّکِ تَحْتَکِ سَرِیًّا .وَهُزِّی إِلَیْکِ بِجِذْعِ النَّخْلَةِ تُسَاقِطْ عَلَیْکِ رُطَبًا جَنِیًّا.فَکُلِی وَاشْرَبِی وَقَرِّی عَیْنًا فَإِمَّا تَرَیِنَّ مِنَ الْبَشَرِ أَحَدًا فَقُولِی إِنِّی نَذَرْتُ لِلرَّحْمَنِ صَوْمًا فَلَنْ أُکَلِّمَ الْیَوْمَ إِنسِیًّا.

دو ساعته باید زیر ۱۴۰ باشه

فَنَادَاهَا مِن تَحْتِهَا أَلَّا تَحْزَنِی قَدْ جَعَلَ رَبُّکِ تَحْتَکِ سَرِیًّا .وَهُزِّی إِلَیْکِ بِجِذْعِ النَّخْلَةِ تُسَاقِطْ عَلَیْکِ رُطَبًا جَنِیًّا.فَکُلِی وَاشْرَبِی وَقَرِّی عَیْنًا فَإِمَّا تَرَیِنَّ مِنَ الْبَشَرِ أَحَدًا فَقُولِی إِنِّی نَذَرْتُ لِلرَّحْمَنِ صَوْمًا فَلَنْ أُکَلِّمَ الْیَوْمَ إِنسِیًّا.
2738

من ۳۲ هفتم 

اصن نمیدونم چی بخورم چی نخورم خیلی هم میترسم سزارینیم و ۳۹ هفته تموم ان شالله زایمان میکنم ولی هر کاری بدونم ک مفیده و قند رو پایین میاره انجام میدم ک انسولین نزنم 

خدایا خیلی خیلی بزرگی دوست دارم

نگران نباش به انسولین نمیرسی اگه رعایت کنی

منم دقیقا ۳۲ ام

شیرینی بسکویت شکلات بستنی مایعات گازدار مطلقا ممنوع

هندونه خربزه موز اینایی که خیلی شیرینن ممنوع

غذاهای پرچرب و سرخ کرده حداقل استفاده باشه

بعد از غذا حتی شده چند قدم داخل خونه بزن حتی همون ظرف شستن

شام هم حتما حتما زود بخور

سیب زمینی برنج و ماکارانی و نون حداقل استفاده

ناشتام ۱۰۰

قند دو ساعته ام خوبه

البته الان دو هفته ای تحت رژیمم

و بنا به دکترم دستگاه تست قند گرفتم

یه روز در میون ناشتا و دو ساعته تست می کنم

کمابیش تحت کنترله خدا رو شکر

شیر کم چرب خیلی خیلی خوبه

شده روزی یک لیتر

دکتر تغذیه من گفت دو لیوان

روزانه ده تا مغز به خصوص بادام

غذاهای پروتیئنی بخور عزیزم

ترکیب حبوبات و گوشت عالیه

لوبیا سفید و مرغ مثلا

و توو هفته حتما گوشت کبابی استفاده کن

کبابی ها از هر غذایی بهترن هم برای خودت هم برای سلامتی و وزن گیری نی نیت

2706