2737
2739

خودم نیستم. اما اطرافیان بودن

اگر ریزش مو دارید تاپیکم رو بخونید سوالی هم داشتید بپرسید اگر بتونم و اطلاع داشته باشم خوشحال میشم راهنماییتون کنم.✨❤️.  دراگر بر توببندد مرو و صبر کن آنجا زپس صبر تو را بر صدر نشاند!                      اگه تاپیک دعا، ختم ، چهله، نذر و هر تایپک مذهبی داشتید ممنون میشم تگم کنید🙏❤️

بگو بپرسم بهت میگم. احکام؟

امام حسن عسکری علیه السلام: بدانید که غیبت فرزندم به قدری طولانی میشود که مردم در شک واقع میشوند؛ مگر افرادی که خدا ایمانشان را نگهداری کند. اثبات الهداة، ج ۶، ص ۴۲۷

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731
شما عروسی میرید یا نه؟

یاعلی😂 خب خدمتتون عرض کنم که‌؛ اگر مختلط باشه خیر ولی در غیر این صورت بله. ولی در کل خیلی مشتاق نیستم.

امام حسن عسکری علیه السلام: بدانید که غیبت فرزندم به قدری طولانی میشود که مردم در شک واقع میشوند؛ مگر افرادی که خدا ایمانشان را نگهداری کند. اثبات الهداة، ج ۶، ص ۴۲۷
شما عروسی میرید یا نه 

بله مانعی نداره .

با پوشش مناسب عروسی های متعارف رو شرکت میکنن اون خانم طلبه ای که از نزدیکان من هستند .

الان دیه مشغول کارهم شدن

اگر ریزش مو دارید تاپیکم رو بخونید سوالی هم داشتید بپرسید اگر بتونم و اطلاع داشته باشم خوشحال میشم راهنماییتون کنم.✨❤️.  دراگر بر توببندد مرو و صبر کن آنجا زپس صبر تو را بر صدر نشاند!                      اگه تاپیک دعا، ختم ، چهله، نذر و هر تایپک مذهبی داشتید ممنون میشم تگم کنید🙏❤️
بله مانعی نداره . با پوشش مناسب عروسی های متعارف رو شرکت میکنن اون خانم طلبه ای که از نزدیکان من هس ...

خوب یه دلیل مذهبی می خوام که شوهرم بذاره برم ،من نه می رقصم نه لباس سبک می پوشم نه جلوی دوربین میرم 

2740
خوب یه دلیل مذهبی می خوام که شوهرم بذاره برم ،من نه می رقصم نه لباس سبک می پوشم نه جلوی دوربین میرم& ...

اگر مختلط نیست و خانم های جمع پوشش درست دارن، الکل مصرف نمیشه ، شئونات اسلامی برقراره مانعی برای رفتن نیست که مراسم شادی هست و جایی نهی نشده

با سلام و آرزوي قبولي طاعات و عبادات شما و سپاس از ارتباط تان با مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی

رفتن به مجلس عروسي اشكال ندارد. اگر موسيقي مطرب و مناسب با مجالس لهو و لعب پخش كنند در صورت امكان بايد مجلس را ترك كرد و اگر امكان ندارد مي توان نشست ولي گوش نداد. و اگر شك داشته باشيد كه موسيقي مطرب است يانه گوش دادن اشكال ندارد.

در مجلس اگر چند نفر برقصند (بدون موسيقي حرام )بگونه اي كه مجلس تبديل به مجلس رقص نشود و نامحرم هم حضور نداشته باشد و به گونه‌اى نباشد كه شهوت را تحريك كند و يا ترتّب مفسده‌اى باشد، اشكال ندارد و رفتن ونشستن در آن مجلس اشكال ندارد. اما اگر در حضور نامحرم باشد يا مجلس مجلس رقص باشد يا شهوت را تحريك كند حرام است. ولي شركت در آن مجلس حرام نيست، مگر شركت تاييد گناه محسوب شود

ممنون عزیزم لطف کردی 

رقص بانوان با چند شرط جایز است. شرط اول اینکه دارای مفسده ثانوی نباشد یعنی آقایان نگاه نکنند و در آن موسیقی حرام پخش نشود. همچنین رقصیدن رقاصان موجب تحریک یکدیگر نشود.

شرط دوم این است که مجلس تبدیل به مجلس رقص نشود و بگوییم عروسی است و در ضمن آن صرفا رقصی انجام می‌شود اما از این جهت که مجلس رقص باشد، حرام و باشگاه رقص هم حرام است.

وجود ابزار آلات موسیقی برای تحقق مجلس رقص جایز نیست و اشکال دارد  چرا که مراسم را به مجلس لهو و لعب تبدیل می‌کند.

اما درباره رقص آقایان برای آقایان باید گفت که مراجع، حکم به احتیاط واجب داده اند. اگر هم مجلس رقص به صورت مختلط باشد، حرام است.

میشه بپرسم به کجا زنگ زدین ؟

گوگل از رساله آقای خامنه ای بود

2706