2737
2734

سلام این اولین پستمه. همیشه تصمیم داشتم وقتی یروزی نوبتم شد و کسیو پیدا کردم که میتونم روش حساب باز کنم ؛ پست بذارم و راهنمایی بخوام ازتون

راستش مجازی هست اشناییمون و نزدیک یک هقته شده . شهرامون متفاوته و گفته چونکه شغلش ازاده میتونه بیاد اینجا یعنی شهر خودم زندگی کنیم. خونه و ماشین هم داره. لهجه ترکی داره و ترک هستن. از لحاظ فرهنگی و اعتقادی نمیگم کامل ولی تقریبا تو یک سطحیم. با شاغل بودنم مخالفه چون اعتقاد داره مرده ک باید خرج خونواده رو بده. حق طلاق و حضانت هم قبول نداره چون اصلا تو خانواده شون رسم نیس. پدر و مادرش ب رحمت خدا رفتن . سنش ۳۵ هست. منم ۳۴ 

خب چی بگم خواهر 

مبارکه 

میتونی کنار بیای با این وضع؟

همونقدر که مستربین عروسکش و دوست داشت دوست دارم 🧸💕 من خودمو دوست دارم چون اولین قانون زندگیم برای پیشرفت اینه که اول خودمو دوست داشته باشم، خودمو دوست دارم با اخلاق تندم ، با بی حوصلگیم ، با سخت گیریم ..   خودمو دوست دارم چون انقد قویم که بادی به هر جهت نباشم 😉 با بالا رفتن سن هیچ تاثیری در سطح شعور ندارع، نهایتا یه بیشعور پیر میشی که فکر می‌کنی هر چیزی که بقیه میگن باید به خاطر سنت قبول کنن و احترام بزارن! طبیعت هوشمنده♻️  *درخواست ندین قبول نمیکنم 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731

چطوری تو مجازی اعتماد میکنید

تو پایان هر جستجوی منی💖                                                            به آرزوهای قشنگم قول رسیدن دادم                                       ❌درخواست دوستی قبول نمیکنم اگه صحبتی هست همین جا مطرح کنید👻     

والا چی بگم این روزا سخته اعتماد چ برسه اونم از نوع مجازیش

مجازی اسمش روش هست 

بنظرم واقعی نباید شه 

حواست باشه فریب نخوری یوقت 

اونم دوتا شهر و و دو فرهنگ متفاوت😅

بیشتر آشنا شو باهاش. و اگر خواستی جدیش کنی بگو با خانواده بیاد جلو  

و تحقیق و ….

🥹🙏🏻میشه برای مادر شدنم یدونه صلوات بفرستی؟
یک هفته چقدر کم باید بیشتر باهم آشنا بشید تا نظر بدیم

اره ولی عجله داره. راستش منم تو این مدت انقد استرس داشتم خاب و خوراک ندارم. دنبال ی دختر معتقد میگشت ولی کسیو پیدا نمیکرد

عزیزم الان از کجا متوجه شدی میتونی روی یک مردی که از نزدیک ندیدی و اشناییتون هم یک هفته نشده حساب باز کنی ؟

ازدواج با یک فرد که شهرتون متفاوته خیلی فرق داره .

حتما در مورد فرهنگ هاتون و رسم هاشون با هم صحبت کنید . 

اگر براتون جدیه حتما تا حداقل ۶ ماه حضوری رفت و امد کنید و خانواده هم با هم اشنا بسید برید شهرشون تحقیق کنید .

ادم فرد رو از نزدیک میبینه فامیلشه بعد از ازدواج یه ادم دیگه میشه شما جحور توی یک هفته به یه ادم که اصلا ندیدینش اعتماد کردید ؟

و اینکه گفتید ترکه شما هم ترکید ؟همین تفاوت های کوچک میتونه بعدا مشکل ساز بسه .

2740
والا چی بگم این روزا سخته اعتماد چ برسه اونم از نوع مجازیش  مجازی اسمش روش هست  بنظرم وا ...

باهاش صحبت میکنم هر فاکتوری ک بنظرم میرسه درمیون میذارم. اونم بنظرم ادم صادقیه و اهل دوز و کلک نیس. من تو مجازی با خیلیا اشنا شدم و دو روزه ردش کردم . حتی با مامانم هم صحبت کرده . فقط مونده به بابام بگیم 

عزیزم الان از کجا متوجه شدی میتونی روی یک مردی که از نزدیک ندیدی و اشناییتون هم یک هفته نشده حساب با ...

من خودم بودم کاملا رد میکردم چون کلا با مردی که مخالف کار کردن خانم هست راه نمیام . 

باهاش صحبت میکنم هر فاکتوری ک بنظرم میرسه درمیون میذارم. اونم بنظرم ادم صادقیه و اهل دوز و کلک نیس. ...

مطمئنی کل اشناییتون یک هفتس؟😐

اخه خیلی سریع رفتین جلو 

معیار هردوتاتون تو انتخاب همدیگه چی بوده؟از لحاظ مجازی بودن میگم چی همدیگه جذبتون کرده؟

🥹🙏🏻میشه برای مادر شدنم یدونه صلوات بفرستی؟

منم دیر ازدواج کردم برای همون فقط گفتم ازدواج کنم دیگه به معیارها نگاه نکردم !!  چاره ای نبود میگفتم ازدواج کنم نهایت بذلر ختم بشه به جدایی 

بذار دهان بقیه بسته بشه اینقدر پشت سرم حرف نزنن !!مخصوصا وقتی دوستای هم سن خودم میدیم حتی بچه هم دارن خجالت می‌کشیدم! 

افسوس ازدواج نکردن خیلی بهتر است از غلط ازدواج کردنه ! .

از روی تجربه میگم 

ازدواج راه دور ریسکش بالاست 

ازدواج مثل یک هندوانه سربسته است اگه نزدیک باشه بیشتر باهم در ارتباط و تماس باشین تا حدودی شناخت نسبی شاید کسب بشه ولی راه دور باید بذاری رو شانست ! 

فرهنگ خانواده ها خیلی مهمه طرز فکر خانوادش کاملا قدیمی که حضانت و حق طلاق نمی‌پذیرند !.

سعی کن بیشتر باهاش برخورد ارتباط داشته باشی تا حداقل شناختی ازش کسب کنی 

حتما حق مسکن تو سند ثبت کن تا بعد ازدواج اگه راضی نیستی نظرش عوض نشه ببرمت شهر خودش!

موفق باشی

پرنده ای که دوستش داری رهایش کن برمیگردد.  اگر برنگشت بدان عاشقت نبوده است.                              توکلم به خداست یقینا کمکم میکنه.                       تاپیکهایی که گذاشتم چند موردش برای خواهرم هست که از زبان خودم نوشتم تا از شما راهنمایی بخوام.
عزیزم الان از کجا متوجه شدی میتونی روی یک مردی که از نزدیک ندیدی و اشناییتون هم یک هفته نشده حساب با ...

اره درسته برا همین بهش گفتم تا وقتی نیای و اشنایی حضوری نباشه باهات راحت و بقول گفتنی عاشقانه صحبت نمیکنم. دعا کنید برا همین تاپیک زدم ک دعای شماها پشت سرم باشه 

آفرین

اگه پیش تو با خواهرش مادرش ترکی حرف زدند خندیدن ناراحت نمیشی؟ و ......

منم دیر ازدواج کردم برای همون فقط گفتم ازدواج کنم دیگه به معیارها نگاه نکردم !!  چاره ای نبود م ...

انشالله تو و همه دخترای مجرد به ارزوهاشون برسن

اره برا همین استرس دارم ولی دیگه مردای بالای سی سال یا طلاق گرفتن یا بچه دارن یا اهل رل زدن و رابطه های ناسالمن. ایشون بطور اتفاقی با من اشنا شد. ممکنه سنتی باشه ولی سنتی ها صادق و غیرتی هستن. اهل دوز و کلک هم نیستن یا کمتره . بهرحال قبول کرده بیاد اینجا کار و زندگی تشکیل بده. تاحالا به هرکی برخوردم اصلا راضی نمیشد ولی ایشون میگن ادم اگه خاطرخاه ی نفر باشه تا قله قاف هم میره. داستان زندگیشم تا حدودی تعریف کرده 

2706