2733
2734

میخوام درست کنم 

ممنون میشم اگه راهنمایی کنین دوغ‌رو تو کدوم مرحله اضافه میکنین ؟ اش رو‌ زیاد رقیق نمیکنه ؟ 

هرچند که‌ رنگ و روی زیباست مرا /چون لاله رخ و چون سرو بالاست مرا / معلوم نشد که در طربخانه خاک /نقاش ازل از چه رو آراست مرا 

اون وقت میشه رشته دوغ

روله ی کوردم.🕊🌞     ما دخترهای غمگینی بودیم که ارزوی یک روز بدون حجاب بیرون رفتن را داشتیم،. ما ، با ماتیک های قایمکی و کابوس های یواشکی و آرزوهای دزدکی خودمان را گول میزدیم .و خاطرات دزدکی مدرسه٫سختگیری های پی در پی مدیر بخاطر برداستن ابرو  .ما ، که تمام عمر ترسیدیم دختر بدی باشیم . ترسیدیم مقنعه سرمان نباشد. ابروی پدر را که دستش خونی است ببریم یا چشم سفید باشیم. ما که توی کتاب هایمان فروغ نداشتیم ، چون فروغ میان بازوان یک مرد گناه کرده بود ، ما فقط یادگرفتیم مثل عروسک خیمه شب بازی. بازی کنیم و دیگر چیزی را حس نکنیم. و آن مرد ؛ هر که می خواهد باشد . مهم این است که   داس دارد…

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

اون وقت میشه رشته دوغ

نه بازم میشه آش رشته 

هرچند که‌ رنگ و روی زیباست مرا /چون لاله رخ و چون سرو بالاست مرا / معلوم نشد که در طربخانه خاک /نقاش ازل از چه رو آراست مرا 
2731

پیازویکم تفت بده بعدسبزی اضافه کن تفت بده بعدحبوبات پخته شده ودرآخردوغ وکشک انقدهم بزن تاجوش بیادچن دقیقه آخرم رشته بریزتمام

مثل اونوقتاهنوزدلم برات لک میزنه                                حسرت نداشتنت پیرشده عینک میزنه                            قابل توجه خانومای باردارکه خونریزی لکه بینی هماتوم وجفت پایین دارن استفاده ازپله وجاروبرقی ممنوع پیاده روی ونزدیکی ممنوع فقط ازتوالت فرنگی استفاده بشه وسعی کنن یبوست نگیرن که توتوالت زوربزنن تمامی دمنوش هاوادویه هابجزنمک ممنوع هلو خرمالووآناناس ممنوع تره جعفری کرفس وپونه ممنوع استراحت مطلق سعی کنن حمام نرن شیاف هم استفاده کنن و تاوقتی دکتراجازه ندادسرخودقطعش نکنن   انقدتوتاپیکاتون نوشتم خسته شدم گفتم اینجابنویسم همتون بخونیدانقدنگران نباشیدونپرسید
من وقتی که سبزی و حبوباتش خوب پخته شد دوغ رو  اضافه میکنم.

چقدر دوغ میریزین ؟ 

رشته رو‌بعد دوغ اضافه میکنین ؟ 

ما با تمامی ترکیباتش بجز خود رشته آش و دوغ درست میکنیم 

پیاز و سیر تفت میدم با انواع سبزیجات لازمه آش و ادویه جات‌ و خورده برنج و عدس می‌ذارم بپزه

نخود و لوبیا که از قبل پختم هم وقتی این مواد پخت اضافه میکنم 

بعد دوغ رو می‌ریزم روش حسابی که جا افتاد 

پیاز داغ و نعنا داغ مقداری اضافه میکنم بهش مقداری هم برای تزیین می‌ذارم 

2740
چقدر دوغ میریزین ؟  رشته رو‌بعد دوغ اضافه میکنین ؟

رشته رو باید اخرین مرحله بزنی.دوغ هم بستگی به ذائقه ات داره.ترش دوست داری یا ملس.من هم دوغ میزنم هم کشک.بعد پیاز داغ و سی داغ که میخوام بزنم فلفل سیاه زیاد استفاده میکنم هم ترش میشه هم تند.باید حواست باشه واسه ماه رمضون نه خیلی تند باشه نه خیلی ترش.که معدتون اذیت نشه.خود کشک هم شوره هم ترش.دوغ یک سوم بطری

پیازویکم تفت بده بعدسبزی اضافه کن تفت بده بعدحبوبات پخته شده ودرآخردوغ وکشک انقدهم بزن تاجوش بیادچن ...

کشک هم نیاز داره ؟ 

رشته رو باید اخرین مرحله بزنی.دوغ هم بستگی به ذائقه ات داره.ترش دوست داری یا ملس.من هم دوغ میزنم هم ...

ممنون گلم 

کشک هم نیاز داره ؟ 

آره مزش به همون کشکه یباربخوری دیگه اون قبلی بدون دوغ رونمیخوری

مثل اونوقتاهنوزدلم برات لک میزنه                                حسرت نداشتنت پیرشده عینک میزنه                            قابل توجه خانومای باردارکه خونریزی لکه بینی هماتوم وجفت پایین دارن استفاده ازپله وجاروبرقی ممنوع پیاده روی ونزدیکی ممنوع فقط ازتوالت فرنگی استفاده بشه وسعی کنن یبوست نگیرن که توتوالت زوربزنن تمامی دمنوش هاوادویه هابجزنمک ممنوع هلو خرمالووآناناس ممنوع تره جعفری کرفس وپونه ممنوع استراحت مطلق سعی کنن حمام نرن شیاف هم استفاده کنن و تاوقتی دکتراجازه ندادسرخودقطعش نکنن   انقدتوتاپیکاتون نوشتم خسته شدم گفتم اینجابنویسم همتون بخونیدانقدنگران نباشیدونپرسید
ما با تمامی ترکیباتش بجز خود رشته آش و دوغ درست میکنیم  پیاز و سیر تفت میدم با انواع سبزیجات ل ...

عالیه 

ممنون ❤️

آره مزش به همون کشکه یباربخوری دیگه اون قبلی بدون دوغ رونمیخوری

من فکر کردم تو نسخه با دوغ فقط دوغ نیازه 

ممنون عزیزم توکل بخدا دست به کار شم ببینم 

2706