2726
عنوان

سقط جنین به دلیل سندرم داون

| مشاهده متن کامل بحث + 45043 بازدید | 150 پست
من تا 1ماه بعدش داشتممن 26اسفند سقط طبیعی داشتم و 29فروردین پریود شدم یک تکه 16میلی متری مونده بود که با پریود دفع شد و کورتاژنشدم

چه خوب.یعنی به نظرتون اگر منم تا موقع پریود صبر کنم و بعد برم سونو خطرناک نیست؟البته هنوز نمیدونم چیزی مونده یا نه آخه حدود 10 روز قبل رفتم سونو گفت یه تکه حدود 5 سانت در 2 سانت مونده اما دقیقا فردای سونو یه تکه با همین ابعاد دفع شد. ازونروزم دو سه تکه خیلی کوچیک در حد 1 سانت دفع شده.دیگه نمیدونم مونده بازم چیزی یا نه.

حالا نمیدونم بازم برم سونو و دکتر یا اینکه تا موقع پریود صبر کنم وبعدش یکدفعه برم سونو.نظر شما چیه؟

چه خوب.یعنی به نظرتون اگر منم تا موقع پریود صبر کنم و بعد برم سونو خطرناک نیست؟البته هنوز نمیدونم چیزی مونده یا نه آخه حدود 10 روز قبل رفتم سونو گفت یه تکه حدود 5 سانت در 2 سانت مونده اما دقیقا فردای سونو یه تکه با همین ابعاد دفع شد. ازونروزم دو سه تکه خیلی کوچیک در حد 1 سانت دفع شده.دیگه نمیدونم مونده بازم چیزی یا نه.حالا نمیدونم بازم برم سونو و دکتر یا اینکه تا موقع پریود صبر کنم وبعدش یکدفعه برم سونو.نظر شما چیه؟

دکتر به من گفت روز 8پریودی برو سونو من هم چون افتاد توی تعطیلات روز 14رفتم که خوشبختانه دفع شده بود.شما هم صبر کن روز 8پریودی برو ان شاالله که دفع شده باشه و به کورتاژ نکشه

لطفا زیر ۳۵سال ریپلای نکنه ...متشکرم

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

عزیزم سندرم دان یکی از دلایلش ژن هست اما تنها دلیل نمی تواند باشد عوامل محیطی و اجتماعی و مراقبت هایی که والدین باید انجام بدن برای جنین نیز خیلی مهمه مثلا اگر مادری دارویی نامربوطی مصرف کند یا مصرف مشروبات، استعمال دخنیات، استرس و ناراحتی در دوران بارداری حتی وضعیت اقتطادی مواردی هستند که برای رشد جنین بسیار اهمیت دارند و اگر جنین به خوبی رشد نکند دچار اختلالاتی می شود ولی یکی از دلایل مهم همان زیستی و ژنتیکی است 

2728
سلام عزیز امیدوارم پیاممو ببینید شما بعد از سقط چن ماه بعد اقدام ب بارداری کردید ؟ منم مشکلم سندروم ...

سلام عزیزم. واقعا متاسفم که این اتفاق براتون افتاده. انشاالله به زودی بارداری سالمی داشته باشین. من بعد از سقطم سه ماه بعد اقدام به بارداری کرد. که خداروشکر همون ماه باردار شدم

سلام عزیزم. واقعا متاسفم که این اتفاق براتون افتاده. انشاالله به زودی بارداری سالمی داشته باشین. من ...

شمعدوني جان منم اين مشكل رو دارم جواب اوليه امينو سنتزم مثبته اما بايد صير كنم جواب كتبي بياد بعد برم براي سقط ميشه بگي چطوري بود سقطت چقدر طول كشيد و دردش

خدايا هر كي به هر چي ميخواد برسه

منم باید تا چند روز دیگه سقط کنم منتظرم جواب آمنیو بیاد خیلی خیلی زیاد ناراحتم بخصوص که الان هفته ۲۰ هستن و باید دنبال یه کسی باشم که برای سقط کمکم کنه اصلا فکر نمیکردم این اختلال برای من به وجود بیاد نه فامیلیم نه سابقه نه بیمار هیچ هیچ ولی شد دیگه ان تی نرمال بود آز اول ریسک متوسط آز دوم ریسک بالا سل فری هم مثبت شد دیروز آمنیو شدم منتظرم جوابش بیاد ای کاش همون اول سقط میشد و تا اینجا نمیومد 😢😢😢😢 میدونی چی بیشتر عذابم میده اینکه این بیماری رو من خودم دبیرستان کنفرانس دادم و کامل توضیح دادم فکر نمیکردم خودم تو این گرفتاری بیفتم .

سندرم اینجوره که اون سلول تخم اولیه وقتی میخواد تقسیم بشه به دو سلول سلولهای دختر باید تعداد مساوی کروموزوم از مادر بگیرن یعنی از هر کدوم دو تا ولی تو سندروم یه سلول از کروموزوم ۲۱ ،  ۳ تا میبره و یه سلول یکی اون که یکی برده میمیره و اون که ۳ تا برده میمونه و تقسم میشه تمام سلولهای که به وجود میاره بجا ۴۶ کروموزوم ۴۷ کروموزومی میشن و جنین مبتلا به سندروم داون میشه

2706