2733
2739

سلام من ی بچه ۱۳ ماهه دارم ک از لحاظ گفتاری عقبه بهداشت گفت باید ۳ تا کلمه معنی دار بگه ک نمیگه بای بای و دس دسی نمیکنه دستورپذیر نیست میگی بابا کو نگاه نمیکنه به باباش دارم از غصه دق میکنم کسی بوده بچه اش تو یکسالگی مثل بچه من باشه و سالم باشه

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731

پسر من اینجوری بود البته اون به خاطر اینکه تنها بود دوزبان به غیراز زبان مادری یاد گرفته بود وزبان مادری رو بلد نبود مثلایک ماه کامل بابا میگفت بعد یادش میرفت یک ماه مامان میگفت تاخیر داشت الان کلاس دومه خیلی هم باهوشه 

بهترین‌ بهانه‌ برای‌ شروع‌ روز‌جدید‌ من فرشته‌های‌ خوشکلم‌ هستن‌ وهمسر‌ مهربونم پسرای‌عزیزم‌ امیدوارم‌که‌زیرسایه‌ی‌ خداهمیشه‌ سالم‌وموفق‌باشد😍😍قلبت را نگاه دار….اگر هم روزی خواستی کسی را در آن جای دهی….سعی کن فقط یک نفر باشد و به او بگو که تو را….بیشتر از خود و کمتر از خدا دوست دارم
2740

تشخیص توی این سن خیلی سخت هست. ولی علائمی که داره خوب نیست. یعنی شما باید حسابی باهاش کار کنی و بعد حدود ۳ ماه دیگه دوباره ببرید دکتر و چک کنی. اگر مشکلی باشه هم وقتی زود بفهمی میشه خیلی کمک کرد. پس به در بی‌خیالی و ایشالا هیچی نیست نزن. تلاش کن ولی امیدوار باش که چیز خاصی نباشه.

تست شنوایی دادی؟

اصلاً توی خونه وقتی توی حال هست تلویزیون روشن نباشه حتی اگر بچه نگاه نمی‌کنه. در طول روز کارهای دیگه مثل تمیزکاری و غذا پختن باید بره در اولویت سوم و چهارم و اولویت اول این باشه که با بچه بازی کنی. در حین بازی باید روبروش بشینی و باهاش حرف بزنی. بچه در طول روز پیش مادربزرگ و غیره که روش‌هاشون فرق داره نباشه .بازی قایم موشک.دالی بازی، قایم کردن یه توپ زیر یه ظرف اینجور بازی‌ها که دنبال یه چیزی بگرده براش خوبه.

آره وقتای ک مشغول بازی هست برنمیگرده ولی واکنش به اسمش داره

خب بهت بگم که اولا دختر منم سه سالگی تازه شروع کرد جمله گفتن . من اشتباهی که کردم چون کرونا بود و قرنطینه با تلویزیون سرگرمش کردم خیلی روش اثر گذاشت که دیگه حرف نزنه. خیلی تحقیق کردم و کتاب قصه زیاد گرفتم براش و کتاب کار مخصوص سن خودش . تلویزیون و موبایل رو خاموش کردم خیلی بردمش بیرون تو جمع بچه و پارک و خانه بازی تا راه افتاد 

2706