2737
2734
عنوان

حمام کردن نوزاد بیست روزه

| مشاهده متن کامل بحث + 1214 بازدید | 29 پست

بشین زمین بزار رو پاهات

البته رو پاهات لباسی چیزی

بنداز...اول دستتو خیس کن بکش تو گوشش...آب حمومم

بذار پایین....بریزه تو تشت

بعد از تشت اب بردار اروم بریز روش

برای نوزاد ۲۰ روزه شوینده زیاد لازم نیست...فقط کل بدنشو با شامپو ماساژ بده....منم بعد ۲۰ روزگی نی نی مو خودم میشستم....آخر سرم به شوهرت بگو حوله بیاره بگیرتش

خودتم آب بکش برو لباسشو بپوشون

گاه باید سکوت کرد.‌‌...خدا پاسخگو خواهد بود .....شک نکن....

سلام عزیزم

اول از همه حوله و تمام لباس و وسایلی ک میخوای بعد از حموم استفاده کنی برای نی نی رو آماده بزار.بعد حموم و آماده کن و ی تشت زیر آب بزار بعد روی ی صندلی کوچک بشین توی حموم بشین و نی نی ات و مثل وقتی ک میخوای شیربدی بغل کن و بدنش و بشور و بعد روی شکم روی پات بخوابون و پشتش و بشور و بعد از هرمرحله با ی سطل کوچک آ از تشت بردار و بدنش و بشور بعد با سطل آروم آب بریز فقط روی سرش و موهاش و بشور بعد زیر دوش بگیرش و به باباش بگو حوله رو بگیره دورش و نی نی ات و از حموم ببره بیرون

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

بشین کف حمام بچه بزار تو بغلت با 

کمک شوهرت بشورش البته اول بدنش بشور بعد برین سراغ سرش

شامپو بزن به موها بعد شوهرت آب بریزه رو سرش یه دستشم بزاره جلو 

پیشونی نینی که آب به صورت اینا نخوره خودتم با یه دست ازادت سرش دست بکش تا شامپو بره بعدم از تو بغلت بلندش کن یه آب از گردن به پایین بریزه شوهرت و رو سرش هم اروم بریزه همون جور دستش رو پیشونی بچه باشه که آب نره سمت چشم و بینی و دهنش بعدش شوهرت حوله بپیچه دور بچه ببرش بیرون جلو در حمام وسایلش آماده بزارین که خودت لباسات خیس هست همونجا بچه 

بپوشونی البته با کمک شوهرت چون نصف بدنت تو حمام یکم اذیت میشی اخرش فسقلی بده بابا گرم نگهش داره خودت یه آب بکش برو بیرون 

چون نینی بهش تو حمام اعتباری نیست حسابی آبیاری میکنه   

خدایا بخاطر تمام نعمتهایی که دادی شکر 
2728

من دامن میپوشیدم امن تر بود زیاد کثیف نیست سریع شسته میشه بعد هم مستقیم روی سرش آب نریز دستات مثل مانع جلوش بزار که آب مثل دوش باشه مستقیم بریزی دور از جون نفس کم میاره صورتش هم دست بکشی کافی هست 

دنیا وفا ندارد ای نور هر دو دیده...

من هیچکسو ندارم اینجا یه مادر شوهردارم که هیچی بلد نیس بچه هاشو مامانش بزرگ کرده اینم از شانس ما 

حالا کوچیک ترین مشکل پیش میاد میزنگم مامانم ازش میپرسم 

من خدا را در دستان کوچک تو دیدم ...🙏🏻
2738

دور روز یکبار زود هست عزیزم سریع مستعد سرماخوردگی و گوش درد هست لباس هاش عوض کن ولی حمام زیاد پوست خشک میکنه هنوز خیلی کوچک هست نهایت هفته ای یک بار تا یکم بزرگ بشه کثیف نمیشه که!

دنیا وفا ندارد ای نور هر دو دیده...

عزیزم این چیزهایی که بهت گفتیم انجام بده کلا پنج دقیقه هم وقت نمیگیره نینی تمیز هست وقت نمیگیره زود تمام میشه فقط وسایل آماده کن از قبل بزار جلو در حمام آب گرم تو حمام باز کن حمام گرم بشه طوری که خودت گرم بودن احساس کنی آون موقع برا نینی آماده هست بعد یه چیز تمیز مثل نم گیر بچه بزار رو پاهات و بعدش هم همه بهت گفتیم چکار کنی 

اینجوری گفتن بنظر سخت میاد ولی راحت من پسرم از هفت روزگی خودم بردم حمام دخترم که دیگه بلد بودم تازه تنهایی هم میبردم فقط پسرم بار اول با مادرشوهرم بردم که ترسم ریخت 

یواش یواش اب نریزین رو سر بچه تو کاسه اب کن یه بار بریز که بچه قورت نده یا بره تو گلوش دستت هم جلو صورتش بگیر اگه کم کم اب رو سرش بریزی بچه اب میخوره .

وَأُفَوِّضُ أَمْرِی إِلَى اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ بَصِیرٌ بِالْعِبَادِ من کارم را به خدا وامی گذارم؛ زیرا خدا به بندگان بیناست.

یه کاری کن خودت ببرش تو حمام قبلش تو تشت بچه آب با شامپو قاطی کن بعد بدن بچه بزن توش بیار بالا با لیف بکش به بدنش بعدم بگیرش زیر شیر آب البته کم باشه آب که اذیت نشه سرش نمیخواد بشوری 

هفته ای یکبار کافیه براش. به شوهرت بگو بچه دیر از جون سرما میخوره. بزار تابستون بعد تند تند میبریش. لباس هاش رو هر روز عوض کن. دست و صورتشم بشور. با روغن ماساژش بدید.  زیر بغل و گردنشم اگر حساسیت نداره دستمال مرطوب بکش هر روز.  تو بچه داری هم اصلا از شوهرت سوال نکن حالا که حساسه.  

"برای اینکه مردم در خط نگه‌داشته شوند، آن‌ها باید گرسنه، نیازمند، بی‌سواد، و خرافی نگه‌داشته شوند. اگر فرزند بقال باسواد شود، او نه‌تنها به سخنرانی من انتقاد خواهد کرد، بلکه واژه‌های بدیعی را نیز بکار می‌برد که نه شما و نه من نمی‌توانیم آن را بفهمیم … چه اتفاقی می‌افتد اگر کودک علوفه‌فروش باهوش و توانا باشد و کودک من، ...،تنبل و احمق باشد؟"
2706