2410
2553

همسرم نظامیه و انتقالیمون به این استان اومده البته پارسال قراربود بریم که بخاطر بارداریم یکسال به تعویق افتاد. ما بین انتخاب دو شهر زاهدان و چابهار برای زندگی موندیم. همسرم میگه چابهار طبیعتش و مناطق آزادش تحمل غربتو برات آسونتر میکنه خودشم همکاراش اونجان. اما من پارسال ک باردارشدم دانشجوی ارشد بودم و مرخصی گرفتم و فقط دانشگاه زاهدان رشتمو داره و میتونم انتقالی واسه اونجا بگیرم. اما آرامش خودم و همسرم و امنیت و محیط زندگی برام خیلی مهمتر از درسمه. به نظر شما کدوم شهر برای زندگی بهتره؟

من تنها یک درد و رنج را می شناسم و آن درد تبدیل نشدن به چیزی است که تواناییش را داریم ...

عزیزم من ۴سال اونجا زندگی کردم و بهت میگم برو زاهدان.زاهدان‌مرکز استانه و خیلیی بهتره و بیشتر بهش میرسن.چابهار برای تفریح رفتن خوبه بنظرم.مردمشم فوق العاده ادم های خوب و غریب نوازی هستن خصوصا بلوچ ها.خاکش هم شدید دامنگیره ما رفتیم یکساله برگردیم ۴سال موندگار شدیم.اون موقعی ک من اونجا بودم سال ۷۷ بود الان خیلی پیشرفت کرده من هنوز با دوستای مدرسه م اونجا در ارتباطم.اتفاقا یکیشون ماماست شاید به کارت بیاد.ولی برای خرید ظرف و ظروف و برقی میرن چابهار و زابل.ما برای تفریح میرفتیم اینجاها.زاهدان هم جای گشتن زیاد داره.روستای جون آباد براسان یه پارک کوه سنگی هم داره استخرای خوبم داشت

Shina هستم.کاربری قبلیم از بین رفت😭😭

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

واقعا؟ پس با خیال راحت برم زاهدان؟ میخوام از خونوادم دور بشم اونم من که اینقدر وابسته ام. خیلی نگرانم 

من تنها یک درد و رنج را می شناسم و آن درد تبدیل نشدن به چیزی است که تواناییش را داریم ...
2720

آره گلم خیالت راحت.امکانات رفاهی و دکترای خوب و ابنجور چیزا تو زاهدان بیشتره.بعد فرودگاه داره خواستی تنها بیای راحت تری.بعد شهر بزرگه پاساژای شیک داره.تازه از همه مهمتر چهارراه رسولی داره مرکز پارچه و چای😎.خلاصه مطمئنم بری برگردی خاطره ی خوبی میشه واست.برای ما خاطره ی خوبی شد.فقط غروبای جمعه ش اصلا خونه نمونید غروباش خیلی بد بود ادم دلش عجیب میگرفت.

Shina هستم.کاربری قبلیم از بین رفت😭😭

مرسی عزیزم الان احساس بهتری دارم. ببخشید دخترم بیدارشد با تاخیر جواب دادم. 

درمورد فرهنگ و نوع پوششون هم هیچ اطلاعی ندارم. من چادری نیستم. نمیدونم اونجا اوضاع چطوره و چقد متعصبن رو اینجور مسائل

2714

همه نوع پوششی رواج داره مثل همه ی شهرای ایران. خانم های بلوچ با لباس محلی هستن بقیه هم یه عده چادری و یه عده هم مانتویی هستن و من خودم مانتویی هستم هیچ مشکلی هم نداشتم 

انسان دلش میخواهد بیش از آنکه دوستش داشته باشند درکش کنند. جورج اورول

خوش اومدی مامان ارتان. امنیت اونجا چطوره واسه رفت و امد یک خانوم. کدوم مناطقش واسه زندگی بهتره؟

خیابون دانشگاه و بزرگمهر و معلم واسه سکونت خوبه. امنیتش هم خوبه من خودم ماشین دارم تنها رفت و امد میکنم کارامو انجام میدم عزیزم

انسان دلش میخواهد بیش از آنکه دوستش داشته باشند درکش کنند. جورج اورول

2706